20.01.2014
Dwa turnieje trampkarzyDrużyna trampkarzy w sobotę 18 stycznia i w niedzielę 19 stycznia wzięła udział w dwóch turniejach.
Chłopcy z rocznika 2000 w sobotę udali się do Poznania na zaproszenie Warty P-ń , aby tam zmierzyć się z czołowymi zespołami naszego Okręgu : Nielbą Wągrowiec, Kopernikiem Poznań, Wartą Śrem i dwoma zespołami gospodarzy turnieju .Grano systemem każdy z każdym po 16 minut. Poloniści w pierwszym meczu przegrali z Wartą Śrem 1 : 2 po bramce R. Szymczaka, następnie zremisowali 1 : 1 po golu P. Sokowicza z Kopernikiem, w trzecim swoim meczu ulegli Nielbie Wągrowiec 1 : 3 znowu po celnym uderzeniu P. Sokowicza, w kolejnym potyczce wyraźnie dali się ograć pierwszemu zespołowi Warty Poznań 1 : 5 – bramka K. Gołębiewskiego, by na koniec pokonać drugi zespół Warty 3:1 po bramkach F. Lesińskiego, W. Łuczaka i K. Gołębiewskiego. Tego dnia ich dyspozycja nie była najlepsza co przy silnej i wyrównanej stawce rywali pozwoliło im zająć dopiero 5 miejsce. Nasz klub reprezentowali :
Ł. Spychała, Sz. Glabus, F. Lesiński, P. Sokowicz, R. Szymczak, K. Gołębiewski, F. Radek, Ł. Buczma, A. Wojtysiak, W. Łuczak.
Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.Warta I Poznań
2.Kopernik Poznan
3.Warta Śrem
4.Nielba Wągrowiec
5.Polonia Środa
6.Warta II Poznań
Dzień później chłopcy z rocz. 2001 wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju w Gostyniu. Wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy. Nasz zespół w grupie A zmierzył się z : pierwszą drużyną gospodarzy , Astrą Krotoszyn, UKS Śrem i Młodą Polonią Leszno. W grupie B zagrali : drugi zespół Kanii, KKS Kalisz, Lider Swarzędz, UKS AS Czempiń i KKS Lech Poznań.
Nasi piłkarze w grupie minimalnie ( 1 : 2 ) przegrali tylko z Kanią Gostyń – bramka B. Widery , po jednej z najładniejszych akcji turnieju. Zremisowali 1 : 1 po bramce B. Widery z UKS Śrem i dwa spotkania wygrali – z Astrą Krotoszyn 1:0 – bramka M. Wujka i Młodą Polonią Leszno 2:1 – po dwóch golach M. Wujka. Pozwoliło im to uplasować się na drugim miejscu w grupie- za Śremem i dało możliwość gry w półfinałach. Tam natrafiliśmy na faworyta turnieju – Lecha P-ń, który w swojej grupie zajął pierwsze miejsce i po ciekawym meczu ulegliśmy im 0: 2. Drugą parę półfinalistów utworzyli UKS Śrem i Lider Swarzędz. Z tej pary zwycięsko wyszedł UKS Śrem i to on w finale zagrał z Lechem. My w walce o trzecie miejsce spotkaliśmy się z Liderem. Nasi młodzi piłkarze stanęli na wysokości zadania i po ciężkim, emocjonującym meczu wygrali 2 : 1. Obie bramki dla nas zdobył M. Wujek, który w tym dniu był naszym najlepszym strzelcem.
W finale doszło do niespodzianki, ponieważ faworyzowany Lech uległ 1 : 3 UKS Śrem i zakończył turniej za plecami swoich rywali.
Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.Uks Śrem
2. Lech Poznań
3. Polonia Środa
4. Lider Swarzędz
5. UKS AS Czempiń
6. KKS Kalisz
7. Młoda Polonia Leszno
8. Kania I Gostyń
9.Kania II Gostyń
10. Astra Krotoszyn
Polonię reprezentowali :
Ł. Spychała, W. Dominiczak, F. Radek, M. Wujek, B. Widera, J. Ratajczak, B. Świderski, M. Skibiński.
Nasi trampkarze mają zaplanowane w najbliższym czasie kolejne turnieje. Już 25 stycznia będą gościć u siebie drużyny , które awansowały do grupy mistrzowskiej ( początek turnieju o godz. 9.00 w hali Gimnazjum nr 1) a tydzień później udadzą się do Lubonia.
Najnowsze aktualności
-
20.12.2018
Wygrany turniej w Lesznie (2011)
W niedzielę 16 grudnia drużyna Żaków F2 rocznik 2011 wraz z trenerami Grzegorzem Burchackim oraz Luisem Henriquezem udała się na silnie obsadzony turniej do Leszna Football Pro Tour Leszno.
-
19.12.2018
Godziny pracy lodowiska w okresie świątecznym
Zastanawialiście się jak będzie czynne lodowisko w okresie świątecznym?
Łapcie świąteczną rozpiskę i wpadajcie na nasze lodowisko spalać świąteczne kalorie.
-
19.12.2018
Dwa turnieje orlików (2008)
W miniony weekend w dniach 15 i 16 grudnia drużyna orlika starszego dwoma turniejami halowymi zakończyła rok 2018.
-
18.12.2018
Szóste miejsce w Swarzędzu (2009)
W niedzielę 16 grudnia drużyna rocznika 2009 wzięła udział w turnieju Unia Cup 2018 w Swarzędzu. Do rywalizacji stawiło się osiem drużyn tj. Piast Kobylnica, Lider Swarzędz, Salos Poznań, dwie drużyny Unii Swarzędz, dwie drużyny AP Reissa Gostyń oraz nasz zespół. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.
-
18.12.2018
Bezkonkurencyjni w Łodzi (2012)
W sobotę 15 grudnia grupa niebieska Skrzatów z rocznika 2012 wzięła udział w turnieju w Łodzi. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, głównie z województwa łódzkiego, które rywalizowały w formule każdy z każdym. Dla naszych zawodników był to pierwszy turniej rozegrany tak daleko od domu, w którym pokazali, że potrafią świetnie grać w piłkę niezależnie od miejsca, w którym rozgrywany jest turniej.
-
18.12.2018
Apolinarski odchodzi do Rakowa
Jakub Apolinarski pomyślnie przeszedł testy w występującym w pierwszej lidze Rakowie Częstochowa i w dniu 17 grudnia podpisał z tym Klubem półtoraroczną umowę tym samym opuszczając nasz Klub.
-
18.12.2018
Dwa turnieje w jeden weekend (2008)
W ubiegły weekend drużyna rocznika 2008 udała się na dwa turnieje halowe.
-
18.12.2018
Zdobyli złotą podkowę Racotu (2004)
W sobotę 15 grudnia trampkarze starsi udali się na turniej halowy do Racotu. Turniej ten rozgrywany dla rocznika 2004, był pod nazwą „o Złotą Podkowę Racotu”, a w turnieju wzięło udział łącznie 10 zespołów, w tym dwa ze Środy Wlkp.

























































