20.01.2014
Dwa turnieje trampkarzyDrużyna trampkarzy w sobotę 18 stycznia i w niedzielę 19 stycznia wzięła udział w dwóch turniejach.
Chłopcy z rocznika 2000 w sobotę udali się do Poznania na zaproszenie Warty P-ń , aby tam zmierzyć się z czołowymi zespołami naszego Okręgu : Nielbą Wągrowiec, Kopernikiem Poznań, Wartą Śrem i dwoma zespołami gospodarzy turnieju .Grano systemem każdy z każdym po 16 minut. Poloniści w pierwszym meczu przegrali z Wartą Śrem 1 : 2 po bramce R. Szymczaka, następnie zremisowali 1 : 1 po golu P. Sokowicza z Kopernikiem, w trzecim swoim meczu ulegli Nielbie Wągrowiec 1 : 3 znowu po celnym uderzeniu P. Sokowicza, w kolejnym potyczce wyraźnie dali się ograć pierwszemu zespołowi Warty Poznań 1 : 5 – bramka K. Gołębiewskiego, by na koniec pokonać drugi zespół Warty 3:1 po bramkach F. Lesińskiego, W. Łuczaka i K. Gołębiewskiego. Tego dnia ich dyspozycja nie była najlepsza co przy silnej i wyrównanej stawce rywali pozwoliło im zająć dopiero 5 miejsce. Nasz klub reprezentowali :
Ł. Spychała, Sz. Glabus, F. Lesiński, P. Sokowicz, R. Szymczak, K. Gołębiewski, F. Radek, Ł. Buczma, A. Wojtysiak, W. Łuczak.
Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.Warta I Poznań
2.Kopernik Poznan
3.Warta Śrem
4.Nielba Wągrowiec
5.Polonia Środa
6.Warta II Poznań
Dzień później chłopcy z rocz. 2001 wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju w Gostyniu. Wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy. Nasz zespół w grupie A zmierzył się z : pierwszą drużyną gospodarzy , Astrą Krotoszyn, UKS Śrem i Młodą Polonią Leszno. W grupie B zagrali : drugi zespół Kanii, KKS Kalisz, Lider Swarzędz, UKS AS Czempiń i KKS Lech Poznań.
Nasi piłkarze w grupie minimalnie ( 1 : 2 ) przegrali tylko z Kanią Gostyń – bramka B. Widery , po jednej z najładniejszych akcji turnieju. Zremisowali 1 : 1 po bramce B. Widery z UKS Śrem i dwa spotkania wygrali – z Astrą Krotoszyn 1:0 – bramka M. Wujka i Młodą Polonią Leszno 2:1 – po dwóch golach M. Wujka. Pozwoliło im to uplasować się na drugim miejscu w grupie- za Śremem i dało możliwość gry w półfinałach. Tam natrafiliśmy na faworyta turnieju – Lecha P-ń, który w swojej grupie zajął pierwsze miejsce i po ciekawym meczu ulegliśmy im 0: 2. Drugą parę półfinalistów utworzyli UKS Śrem i Lider Swarzędz. Z tej pary zwycięsko wyszedł UKS Śrem i to on w finale zagrał z Lechem. My w walce o trzecie miejsce spotkaliśmy się z Liderem. Nasi młodzi piłkarze stanęli na wysokości zadania i po ciężkim, emocjonującym meczu wygrali 2 : 1. Obie bramki dla nas zdobył M. Wujek, który w tym dniu był naszym najlepszym strzelcem.
W finale doszło do niespodzianki, ponieważ faworyzowany Lech uległ 1 : 3 UKS Śrem i zakończył turniej za plecami swoich rywali.
Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.Uks Śrem
2. Lech Poznań
3. Polonia Środa
4. Lider Swarzędz
5. UKS AS Czempiń
6. KKS Kalisz
7. Młoda Polonia Leszno
8. Kania I Gostyń
9.Kania II Gostyń
10. Astra Krotoszyn
Polonię reprezentowali :
Ł. Spychała, W. Dominiczak, F. Radek, M. Wujek, B. Widera, J. Ratajczak, B. Świderski, M. Skibiński.
Nasi trampkarze mają zaplanowane w najbliższym czasie kolejne turnieje. Już 25 stycznia będą gościć u siebie drużyny , które awansowały do grupy mistrzowskiej ( początek turnieju o godz. 9.00 w hali Gimnazjum nr 1) a tydzień później udadzą się do Lubonia.
Najnowsze aktualności
-
19.02.2019
Udany turniej Polonia Karcher KT 24 Cup (2008)
W niedzielny poranek rozpoczął się kolejny organizowany przez nasz klub Polonia Karcher Center KT 24 Cup. Tym razem udział brały drużyny rocznika 2008.
-
18.02.2019
Kolejny sparing w środę
W najbliższą środę 20 lutego nasi piłkarze rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem Polonii Środa będzie czwarto ligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne. Będzie to siódme spotkanie towarzyskie podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego tej zimny.
-
18.02.2019
Dobry występ w Zaniemyślu (2011)
W niedzielę 17 lutego 2019r. po długiej zimowej przerwie meczowej, drużyna Polonii rocznika 2011 wybrała się na turniej UKS Śrem organizowany na Hali w Zaniemyślu.
-
18.02.2019
Zwycięstwo młodych polonistów (2009)
W sobotę 16 lutego w Środzie Wielkopolskiej odbył się turniej Polonia Karcher Center KT-24 Cup 2019 dla rocznika 2009.
-
18.02.2019
Porażka w Wągrowcu (2000/01)
Kolejny pracowity weekend mają za sobą juniorzy starsi Polonii Środa Wielkopolska. W sobotę 16 lutego podopieczni Przemka Łoniewskiego pojechali do Wągrowca na sparing z Nielbą.
-
18.02.2019
Remis w pierwszym meczu
W niedzielę 17 lutego drużyna rezerw Polonii rozegrała swoje pierwsze spotkanie kontrolne tej zimy, a przeciwnikiem była drużyna konińskiej klasy okręgowej Sparta Sklejka Orzechowo.
-
16.02.2019
Chrobry pokonany
W sobotę 16 lutego piłkarze Polonii Środa udali się do Głogowa gdzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był pierwszoligowy Chrobry.
-
14.02.2019
Jump Space - nowym Partnerem klubu!
Jump Space - Park Trampolin został nowym Partnerem naszego klubu.

























































