20.01.2014
Dwa turnieje trampkarzyDrużyna trampkarzy w sobotę 18 stycznia i w niedzielę 19 stycznia wzięła udział w dwóch turniejach.
Chłopcy z rocznika 2000 w sobotę udali się do Poznania na zaproszenie Warty P-ń , aby tam zmierzyć się z czołowymi zespołami naszego Okręgu : Nielbą Wągrowiec, Kopernikiem Poznań, Wartą Śrem i dwoma zespołami gospodarzy turnieju .Grano systemem każdy z każdym po 16 minut. Poloniści w pierwszym meczu przegrali z Wartą Śrem 1 : 2 po bramce R. Szymczaka, następnie zremisowali 1 : 1 po golu P. Sokowicza z Kopernikiem, w trzecim swoim meczu ulegli Nielbie Wągrowiec 1 : 3 znowu po celnym uderzeniu P. Sokowicza, w kolejnym potyczce wyraźnie dali się ograć pierwszemu zespołowi Warty Poznań 1 : 5 – bramka K. Gołębiewskiego, by na koniec pokonać drugi zespół Warty 3:1 po bramkach F. Lesińskiego, W. Łuczaka i K. Gołębiewskiego. Tego dnia ich dyspozycja nie była najlepsza co przy silnej i wyrównanej stawce rywali pozwoliło im zająć dopiero 5 miejsce. Nasz klub reprezentowali :
Ł. Spychała, Sz. Glabus, F. Lesiński, P. Sokowicz, R. Szymczak, K. Gołębiewski, F. Radek, Ł. Buczma, A. Wojtysiak, W. Łuczak.
Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.Warta I Poznań
2.Kopernik Poznan
3.Warta Śrem
4.Nielba Wągrowiec
5.Polonia Środa
6.Warta II Poznań
Dzień później chłopcy z rocz. 2001 wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju w Gostyniu. Wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy. Nasz zespół w grupie A zmierzył się z : pierwszą drużyną gospodarzy , Astrą Krotoszyn, UKS Śrem i Młodą Polonią Leszno. W grupie B zagrali : drugi zespół Kanii, KKS Kalisz, Lider Swarzędz, UKS AS Czempiń i KKS Lech Poznań.
Nasi piłkarze w grupie minimalnie ( 1 : 2 ) przegrali tylko z Kanią Gostyń – bramka B. Widery , po jednej z najładniejszych akcji turnieju. Zremisowali 1 : 1 po bramce B. Widery z UKS Śrem i dwa spotkania wygrali – z Astrą Krotoszyn 1:0 – bramka M. Wujka i Młodą Polonią Leszno 2:1 – po dwóch golach M. Wujka. Pozwoliło im to uplasować się na drugim miejscu w grupie- za Śremem i dało możliwość gry w półfinałach. Tam natrafiliśmy na faworyta turnieju – Lecha P-ń, który w swojej grupie zajął pierwsze miejsce i po ciekawym meczu ulegliśmy im 0: 2. Drugą parę półfinalistów utworzyli UKS Śrem i Lider Swarzędz. Z tej pary zwycięsko wyszedł UKS Śrem i to on w finale zagrał z Lechem. My w walce o trzecie miejsce spotkaliśmy się z Liderem. Nasi młodzi piłkarze stanęli na wysokości zadania i po ciężkim, emocjonującym meczu wygrali 2 : 1. Obie bramki dla nas zdobył M. Wujek, który w tym dniu był naszym najlepszym strzelcem.
W finale doszło do niespodzianki, ponieważ faworyzowany Lech uległ 1 : 3 UKS Śrem i zakończył turniej za plecami swoich rywali.
Końcowa klasyfikacja turnieju :
1.Uks Śrem
2. Lech Poznań
3. Polonia Środa
4. Lider Swarzędz
5. UKS AS Czempiń
6. KKS Kalisz
7. Młoda Polonia Leszno
8. Kania I Gostyń
9.Kania II Gostyń
10. Astra Krotoszyn
Polonię reprezentowali :
Ł. Spychała, W. Dominiczak, F. Radek, M. Wujek, B. Widera, J. Ratajczak, B. Świderski, M. Skibiński.
Nasi trampkarze mają zaplanowane w najbliższym czasie kolejne turnieje. Już 25 stycznia będą gościć u siebie drużyny , które awansowały do grupy mistrzowskiej ( początek turnieju o godz. 9.00 w hali Gimnazjum nr 1) a tydzień później udadzą się do Lubonia.
Najnowsze aktualności
-
21.03.2019
Zrewanżować się za jesień
W niedzielę 24 marca piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne ligowe spotkanie. Tym razem do naszego miasta przyjeżdża mistrz rundy jesiennej zespół Mieszka Gniezno. Wszyscy na pewno mają nadzieję na udany rewanż naszego zespołu za porażkę z rundy jesiennej. Wtedy to poloniści przegrali w Gnieźnie 3:0.
-
20.03.2019
Porażka w Orzechowie (2006)
W sobotni poranek młodzik starszy udał się na grę kontrolną do Orzechowa. Przeciwnikiem byli lokalni zawodnicy urodzeni do 2005 roku.
-
20.03.2019
Ciekawe springi żaków (2011)
W dniu 16 marca 2019 roku drużyna rocznika 2011 rozegrała bardzo ciekawe mecze sparingowe. Do Środy Wlkp. przyjechały drużyny: Lecha Poznań, Juventus Academy Wrocław oraz drużyna Akademii Namysłów.
-
19.03.2019
W półfinale z Mieszkiem
Znamy rozstrzygnięcia wszystkich meczy ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski. Dla nas najważniejsza informacja jest taka że po pokonaniu rezerw pierwszy zespół Polonii Środa zagra w półfinale tych rozgrywek.
-
18.03.2019
Rezerwy lepsze od juniorów
Po ostatnim „bratobójczym” pojedynku w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w którym to zmierzył się dwie drużyny seniorów Polonii Środa przyszedł czas na kolejne spotkanie i pojedynek „miedzy sobą”. Tym razem jednak w meczu kontrolnym i przeciwnikiem rezerw Średzkiej Polonii była drużyna juniora starszego KS Polonia Środa. Mecz odbył się w niedzielę o godz. 11.00 na stadionie w Topoli i zakończył się wynikiem 4:1 dla seniorów.
-
18.03.2019
Porażka z Lechią (2004)
W minioną sobotę o godz. 11:00 na boisku z Zielnikach doszło do sparingu polonijnej drużyny rocznika 2004 z Lechią Kostrzyn, reprezentowaną przez zawodników z rocznika 2003/04. Tego dnia wiał siły wiatr, co często doprowadzało do nieoczekiwanego zatrzymania się piłki lub zmiany jej kierunku lotu co bardzo utrudniało grę oby drużynom.
-
18.03.2019
Remis w ostatnim sparingu (2007)
W sobotę 16 marca o godzinie 10:00 na boisku w Zielnikach odbył się kolejny mecz sparingowy Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z pierwszoligowym Canarinhos Skórzewo.
























































