27.04.2014
Dwa mecze juniorówBłękitni Wronki - Polonia Środa Wlkp. 1:1 (22.04.2014r.)
Drużyna z Wronek to lider naszej grupy, który dotychczasowe spotkania rozstrzygnął na swoją korzyść. Do meczu przystąpili w roli faworyta. Nasz zespół nie zamierzał jednak oddać wyniku bez walki. Pierwsze 10minut to atak zespołu z Wronek, który wykonywał w tym czasie trzy rzuty rożne i oddał na naszą bramkę dwa strzały. Pierwsza kontrę poloniści przeprowadzili w 11 min, jednak bez powodzenia. W 14min Polonia powinna objąć prowadzenie po bardzo dobrej akcji Michała Górzyńskiego, który wyłożył piłkę do strzału Dawidowi Chąpinskiemu, ten oddał bardzo dobry strzał który obronił bramkarz Błękitnych jednak piłka trafiła pod nogi Mikołaja Kmieciaka, ale jego strzał minimalnie minął światło bramki. W 18 min Jędrzej Kujawa podał piłkę za plecy obrońców do której doszedł Karol Kaźmierczak, jednak atakowany uderzył piłkę obok bramki gospodarzy. W 25min dwa rzuty rożne znowu miał zespół z Wronek. W 27min za Mikołaja Kmieciaka wszedł Marcin Szymorek, który przeprowadził kilka dobrych akcji. Do końca pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie pozwoliła sobie strzelić gola. Po przerwie to średzianie wykonywali dwa rzuty rożne z których także nie padły bramki. W 46min za Karola Kaźmierczaka wszedł Denis Mutschke, który bardzo ładnie w 55min wypuścił na wolne pole Michała Górzyńskiego a ten w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem nie dał mu żadnych szans. Wyrównanie zespół Błękitnych zdobył po rzucie rożnym w 73min i wynik końcowy 1:1 nie krzywdzi żadnej z drużyn.
W meczu zagrali: bramkarz- Bartosz Wolski, obrona: Chudy Szymon, Kaźmierczak Krzysztof, Piotr Skrobosiński, Stanisław Kiel, pomoc: Jan Filipiak (78’ Rafał Kościelniak), Jędrzej Kujawa, Dawid Chąpinski napastnicy- Michał Górzyński, Mikołaj Kmieciak (27’ Marcin Szymorek),Karol Kaźmierczak (46’ Denis Mutschke) W rezerwie pozostali: Marcin Typański, Maciej Jóźwiak i Szymon Puzicki.
Polonia Leszno - Polonia Środa Wlkp. 4:3 (26.04.2014r.)
Mecz z Polonią Leszno rozpoczął się od zdecydowanych ataków na bramkę gospodarzy. Pierwsze 15 min gra toczyła się na połowie zespołu Polonii Leszno, jednak po rzucie rożnym który wykonywał nasz zespół zawodnicy z Leszna przeprowadzili kontrę po której zdobyli prowadzenie. Nie minęło wiele czasu a drużyna z Leszna prowadziła już dwa do zera po fatalnym kiksie naszego obrońcy. W 24min Polonia Leszno zdobyła kolejnego gola i prowadziła już 3:0. W 26min dobrą akcję naszego zespołu zakończył pięknym strzałem Jędrzej Kujawa, który zdobył swoją kolejna bardzo ładna bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 3:1 dla gospodarzy. Po przerwie w 47 min gospodarze podwyższyli wynik na 4:1 po strzale z rzutu wolnego i biernej postawie naszego bramkarza. Gdy wydawało się, że jest już po meczu nasi zawodnicy zabrali się za odrabianie strat. W 63min Jędrzej Kujawa zdobył drugą bramkę po strzale z rzutu karnego a w 72 min przeprowadził rajd lewą stroną boiska gdzie minął kilku zawodników gospodarzy i wyłożył piłkę Michałowi Górzyńskiemu, który bez problemów pokonał bramkarza gospodarzy. Na wyrównującego gola nie starczyło Polonii już czasu.
W meczu zagrali: bramkarz- Bartosz Wolski, obrona: Chudy Szymon (77’ Maciej Jóźwiak), Kaźmierczak Krzysztof, Piotr Skrobosiński, Stanisław Kiel, pomoc: Jan Filipiak (52’ Denis Mutschke), Jędrzej Kujawa, Dawid Chąpinski (52’ Mikołaj Janicki)napastnicy- Michał Górzyński, Mikołaj Kmieciak (52’ Marcin Typański),Marcin Szymorek (Mikołaj Zys) .
Najnowsze aktualności
-
18.06.2025
Polonia II wygrała 2. ligę wojewódzką C1 (2010)
Drugi zespół Polonii 2010 zwycięstwem na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce z Orkanem Chorzemin (4:0) zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach 2. ligi wojewódzkiej C1, grupy drugiej. W decydującym meczu trzy gole strzelił Jakub Przybylski, a jednego Kacper Pustkowiak. Mimo zwycięstwa w rozgrywkach drużyna Polonii II nie może awansować do 1. ligi wojewódzkiej z przyczyn regulaminowych.
-
18.06.2025
Polonia wygrała 1. ligę wojewódzką D1 (2012)
Polonia 2012 prowadzona przez trenera Bartosza Tomaszewskiego wygrała rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej młodzików D1, grupy południowej! We wtorek nasz zespół wygrał 3:1 (2:1) po dwóch golach Marcela Hoffmanna i jednym Kacpra Lecieja zapewniając sobie końcowy triumf, wyprzedzając drużyny Lecha Poznań/Południe oraz SMS APR Ślesin.
-
17.06.2025
Akademia: Zapowiedź (17/18.06.2025)
We wtorek i środę rozegrane zostaną ostatnie mecze mecze ligowe dla wielu drużyn naszej akademii, a ostatni zespół zakończy sezon w niedzielę. Przed nam mnóstwo emocji i walki o mistrzostwa! Pod tym kątem najbardziej emocjonujące będą spotkania Polonii 2012, która z Polonią 1912 Leszno powalczy o triumf w 1. lidze wojewódzkiej D1 oraz Polonii 2013, która w przypadku zwycięstwa z SKP Słupca awansuje do 1. ligi wojewódzkiej D2. W środę rozegrany zostanie też mecz rewanżowy barażów o awans do CLJ WU-16. Polonistki będą chciały zwycięstwem z Kaperkami Puck przypieczętować awans na szczebel centralny.
-
16.06.2025
Orlicy przypieczętowali mistrzostwo (2014)
W ostatnim meczu 2. ligi okręgowej młodzików D2 zespół Polonii 2014 wygrał 6:4 (2:2) z Mieszkiem II Gniezno, czym przypieczętował zwycięstwo w całych rozgrywkach. Poloniści, którzy rywalizowali w starszej kategorii, w ośmiu meczach odnieśli siedem zwycięstw i raz zremisowali.
-
16.06.2025
Polonia z awansem. Siedem goli Jakubiaka (2013)
Polonia 2013 II wygrała aż 11:1 (6:1) z dotychczasowym liderem rozgrywek APR Poznań/Mosina w bezpośrednim meczu o awans do 2. ligi okręgowej. Świetnie spisał się Michał Jakubiak, który do siatki trafiał aż siedem razy. Dzięki trzem punktom Polonia wygrała rozgrywki 3. ligi okręgowej.
-
16.06.2025
Młodzicy utrzymują prowadzenie (2013)
Polonia 2013 wygrała 6:2 (2:1) wyjazdowe spotkanie z drugim zespołem Polonii 1912 Leszno i utrzymała prowadzenie przez pierwszym zespołem z Leszna. Do końca rozgrywek pozostało jedno spotkanie, w którym rywalem Polonii będzie SKP Słupca. Zwycięstwo da naszemu zespołowi awans do 1. ligi wojewódzkiej. Mecz zostanie rozgrany w środę o godz. 19:30 na stadionie CSiR.
-
16.06.2025
Zwycięstwo z Wisłą. Jedenaście goli Marciniaka (2012)
W ostatnim meczu 2. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2012 II wygrał 27:0 (8:0) z Wisłą Borek Wielkopolski. Niesamowitą skutecznością popisał się Karol Marciniak, który bramkarkę zespołu gości pokonał aż jedenaście razy. Nasz zespół zakończył wiosenne rozgrywki na trzecim miejscu w ligowej tabeli.
-
16.06.2025
W Rychwale na szóstkę z minusem (2012)
Polonia 2012 odniosła pewne zwycięstwo w Rychwale. Zespół Bartosza Tomaszewskiego wygrał 6:1 (2:1) ze Zjednoczonymi i na kolejkę przed końcem rozgrywek utrzymuje prowadzenie w tabeli 1. ligi wojewódzkiej. W ostatnim meczu Poloniści zmierzą się z Polonią 1912 Leszno.