21.09.2021
Drugie miejsce w Jarocinie (2012)Od piątku do niedzieli Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w renomowanym turnieju SBG Jarocin Cup. Podczas turnieju podopieczni Trenera Radosława Falgiera spisali się rewelacyjnie. W turnieju wystąpiły 22 czołowe Akademie Piłkarskie z całej Polski, wśród których nie brakowało Akademii klubów z Ekstraklasy oraz szczebla centralnego.
W fazie grupowej Poloniści spisali się wyśmienicie. Wykazując się umiejętnościami, inteligencją piłkarską oraz zaangażowaniem wywalczyli zwycięstwo grupie eliminacyjnej.
W fazie grupowej Poloniści osiągnęli następujące wyniki:
Polonia Środa – Konfeks Legnica 3:2
Polonia Środa – Jaguar I Gdańsk 3:2
Polonia Środa – MOSiR Mińsk Mazowiecki 3:2
Polonia Środa – Salos Szczecin 4:1
Polonia Środa – KKS Kalisz 4:2
Polonia Środa – Lechia II Gdańsk 3:3
Powyższe wyniki sklasyfikowały młodych Polonistów na 1 miejscu w grupie B. Poloniści znaleźli się w doborowym towarzystwie zwycięzców grup eliminacyjnych wraz z zespołami Lechii I Gdańsk oraz Arki Gdynia.
W 1/4 finału Poloniści mierzyli się z Akademią Piłkarską Macieja Murawskiego Zielona Góra. Po wyrównanym meczu zakończonym remisem 1-1 o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Bohaterem konkursu został bramkarz Polonii Daniel Burak, który obronił oba rzuty karne wykonywane przez rywali. W odpowiedzi Poloniści wykazali się 100% skutecznością, gdyż po strzałach Oskara Limańskiego i Witolda Chojnackiego piłka pewnie trafiała bo bramki rywali.
W 1/2 finału Poloniści mierzyli się z AP Reissa Jarocin. Pomimo wyraźnej przewagi Polonistów ostatecznie mecz kończy się remisem 1-1, a awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Konkurs rzutów karnych trwał, aż 9 kolejek, ale to Poloniści okazali się skuteczniejszymi egzekutorami rzutów karnych i zameldowali się w finale.
W wielkim finale Poloniści znów rywalizowali z bardzo silnym przeciwnikiem MOSiR Mińsk Mazowiecki, z którym rywalizowali w fazie grupowej. Ostatecznie to drużyna z Mińska Mazowieckiego okazała się skuteczniejsza i triumfowała w całym turnieju. Poloniści natomiast świętowali sukces, jakim jest dotarcie do finału tak prestiżowego turnieju. Warto dodać, że w turnieju nasz klub reprezentowało aż 14 zawodników.
Turniej był podsumowaniem bloku treningowego poświęconego podaniu oraz przyjęciu piłki w grach. Trenerzy szczególnie zwracali uwagę na pozycję otwartą oraz kierunek przyjęcia piłki, aby dobrym przyjęciem wypracować sobie przewagę nad rywalem. Tworzenie linii podania dawało zawodnikom możliwość wykonywania dokładnych podań do swoich kolegów, co przekładało się na stwarzane sytuacje bramkowe.
Polonia wystąpiła w składzie: Burak D., Limański O., Łakomy D., Ratajczak F., Bartkowiak M., Kroll K., Chojnacki W., Nowaczyk P., Furmański B., Stachowiak M, Gucze J., Jeziorska N., Majchrzak P., Walczak A.
Najnowsze aktualności
-
16.08.2013
Wygrany sparing trampkarzy
W środę 14 sierpnia drużyna trampkarzy udała się do Błażejewka , aby zmierzyć się z przybywającym tam na obozie zespołem GKS Ksawerów.
-
16.08.2013
Galeria: Wda Świecie - Polonia Środa
Dostępna jest już galeria zdjęć z czwartkowego meczu ligowego Polonii Środa Wielkopolska z Wdą w Świeciu.
-
15.08.2013
Statystyki z meczu Wda - Polonia
Po golach Dominika Muchy i Dawida Liska piłkarze średzkiej Polonii pokonali dziś na wyjeździe Wdę Świecie. Poniżej przedstawiamy statystyki z tego spotkania.
-
15.08.2013
Wyniki 3. kolejki III ligi
W środę i czwartek odbyły się mecze 3. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Liderem pozostał nadal Start Warlubie, który pokonał Centrę Ostrów Wielkopolski 3:2. Komplet punktów na swoim koncie ma także Pogoń Mogilno.
-
15.08.2013
Polonia lepsza w Świeciu
W meczu 3 kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali w Świeciu miejscową Wdę 2:0 po golach Dominika Muchy i Dawida Liska.
-
15.08.2013
Relacja LIVE! Wda - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają trzeci w tym sezonie mecz ligowy. Poloniści spotkają się na boisku w Świeciu z miejscową Wdą.
-
14.08.2013
Bilety na koncerty
Od poniedziałku, 19 sierpnia rusza sprzedaż biletów na imprezę Kolejorz Kontra Polonia - Wielki Piłkarski Piknik, który odbędzie się w dniu 07 września na stadionie w Środzie. Oprócz wejściówek obejmujących całą imprezę nabyć będzie można także bilety uprawniające do wejścia na strefę koncertową.
-
14.08.2013
Daleka wyprawa do Świecia
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Już w najbliższy czwartek naszych piłkarzy czeka kolejne starcie o ligowe punkty. Poloniści w trzecim meczu podejmowani będą przez Wdę na boisku w Świeciu.





















































