21.09.2021
Drugie miejsce w Jarocinie (2012)Od piątku do niedzieli Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w renomowanym turnieju SBG Jarocin Cup. Podczas turnieju podopieczni Trenera Radosława Falgiera spisali się rewelacyjnie. W turnieju wystąpiły 22 czołowe Akademie Piłkarskie z całej Polski, wśród których nie brakowało Akademii klubów z Ekstraklasy oraz szczebla centralnego.
W fazie grupowej Poloniści spisali się wyśmienicie. Wykazując się umiejętnościami, inteligencją piłkarską oraz zaangażowaniem wywalczyli zwycięstwo grupie eliminacyjnej.
W fazie grupowej Poloniści osiągnęli następujące wyniki:
Polonia Środa – Konfeks Legnica 3:2
Polonia Środa – Jaguar I Gdańsk 3:2
Polonia Środa – MOSiR Mińsk Mazowiecki 3:2
Polonia Środa – Salos Szczecin 4:1
Polonia Środa – KKS Kalisz 4:2
Polonia Środa – Lechia II Gdańsk 3:3
Powyższe wyniki sklasyfikowały młodych Polonistów na 1 miejscu w grupie B. Poloniści znaleźli się w doborowym towarzystwie zwycięzców grup eliminacyjnych wraz z zespołami Lechii I Gdańsk oraz Arki Gdynia.
W 1/4 finału Poloniści mierzyli się z Akademią Piłkarską Macieja Murawskiego Zielona Góra. Po wyrównanym meczu zakończonym remisem 1-1 o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Bohaterem konkursu został bramkarz Polonii Daniel Burak, który obronił oba rzuty karne wykonywane przez rywali. W odpowiedzi Poloniści wykazali się 100% skutecznością, gdyż po strzałach Oskara Limańskiego i Witolda Chojnackiego piłka pewnie trafiała bo bramki rywali.
W 1/2 finału Poloniści mierzyli się z AP Reissa Jarocin. Pomimo wyraźnej przewagi Polonistów ostatecznie mecz kończy się remisem 1-1, a awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Konkurs rzutów karnych trwał, aż 9 kolejek, ale to Poloniści okazali się skuteczniejszymi egzekutorami rzutów karnych i zameldowali się w finale.
W wielkim finale Poloniści znów rywalizowali z bardzo silnym przeciwnikiem MOSiR Mińsk Mazowiecki, z którym rywalizowali w fazie grupowej. Ostatecznie to drużyna z Mińska Mazowieckiego okazała się skuteczniejsza i triumfowała w całym turnieju. Poloniści natomiast świętowali sukces, jakim jest dotarcie do finału tak prestiżowego turnieju. Warto dodać, że w turnieju nasz klub reprezentowało aż 14 zawodników.
Turniej był podsumowaniem bloku treningowego poświęconego podaniu oraz przyjęciu piłki w grach. Trenerzy szczególnie zwracali uwagę na pozycję otwartą oraz kierunek przyjęcia piłki, aby dobrym przyjęciem wypracować sobie przewagę nad rywalem. Tworzenie linii podania dawało zawodnikom możliwość wykonywania dokładnych podań do swoich kolegów, co przekładało się na stwarzane sytuacje bramkowe.
Polonia wystąpiła w składzie: Burak D., Limański O., Łakomy D., Ratajczak F., Bartkowiak M., Kroll K., Chojnacki W., Nowaczyk P., Furmański B., Stachowiak M, Gucze J., Jeziorska N., Majchrzak P., Walczak A.
Najnowsze aktualności
-
20.08.2013
Polonia TV: Wda Świecie - Polonia Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu czwartkowego meczu Polonii Środa Wielkopolska w Świeciu z Wdą. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 2:0 po golach Dominika Muchy i Dawida Liska.
-
19.08.2013
Statystyki z meczu Polonia - Nielba
Wczoraj zespół Polonii Środa Wielkopolska zremisował na własnym stadionie z Nielbą Wągrowiec 2:2. Poniżej zamieszczamy statystyki z tego ciekawego widowiska.
-
19.08.2013
Dziesięć bramek dziewczyn
W sobotę, 17 września 2013r. o godzinie 16.30 odbył się pierwszy sparing rozegrany przez polonistki podczas obozu w Mierzynie. Przeciwnikiem średzkianek były młodzieżowy zespół Polonii Poznań.
-
18.08.2013
Lech Poznań był lepszy
Meczem z Lechem Poznań, juniorzy Polonii Środa Wlkp., zainaugurowali tegoroczną jesienną rundę rozgrywek w swojej grupie wiekowej. Nasz zespół do tego meczu przystąpił bezpośrednio po powrocie ze zwycięskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka.
-
19.08.2013
Jeden punkt rezerw
W inauguracyjnym meczu poznańskiej klasy A drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska zremisował na wyjeździe z Zawiszą Dolsk 3:3 mimo że do przerwy prowadził 3:1.
-
18.08.2013
Pierwszy trening skrzatów
Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolski organizuje w drugiej połowie sierpnia bezpłatne warsztaty piłkarskie dla chłopców i dziewczynek z roczników 2007 i młodszych.
-
18.08.2013
Galeria: Polonia Środa - Nielba Wągrowiec
W dniu dzisiejszym piłkarze średzkiej Polonii zremisowali na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec 2:2. Bramki dla średzian zdobyli Jakub Solarek i Paweł Przybyłek, natomiast dla gości Adrian Mikołajczak i Jacek Figaszewski.
-
18.08.2013
Pechowy remis z Nielbą
W meczu 4. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa wielkopolska zremisowali z Nielbą Wągrowiec 2:2.





















































