21.09.2021
Drugie miejsce w Jarocinie (2012)Od piątku do niedzieli Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w renomowanym turnieju SBG Jarocin Cup. Podczas turnieju podopieczni Trenera Radosława Falgiera spisali się rewelacyjnie. W turnieju wystąpiły 22 czołowe Akademie Piłkarskie z całej Polski, wśród których nie brakowało Akademii klubów z Ekstraklasy oraz szczebla centralnego.
W fazie grupowej Poloniści spisali się wyśmienicie. Wykazując się umiejętnościami, inteligencją piłkarską oraz zaangażowaniem wywalczyli zwycięstwo grupie eliminacyjnej.
W fazie grupowej Poloniści osiągnęli następujące wyniki:
Polonia Środa – Konfeks Legnica 3:2
Polonia Środa – Jaguar I Gdańsk 3:2
Polonia Środa – MOSiR Mińsk Mazowiecki 3:2
Polonia Środa – Salos Szczecin 4:1
Polonia Środa – KKS Kalisz 4:2
Polonia Środa – Lechia II Gdańsk 3:3
Powyższe wyniki sklasyfikowały młodych Polonistów na 1 miejscu w grupie B. Poloniści znaleźli się w doborowym towarzystwie zwycięzców grup eliminacyjnych wraz z zespołami Lechii I Gdańsk oraz Arki Gdynia.
W 1/4 finału Poloniści mierzyli się z Akademią Piłkarską Macieja Murawskiego Zielona Góra. Po wyrównanym meczu zakończonym remisem 1-1 o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Bohaterem konkursu został bramkarz Polonii Daniel Burak, który obronił oba rzuty karne wykonywane przez rywali. W odpowiedzi Poloniści wykazali się 100% skutecznością, gdyż po strzałach Oskara Limańskiego i Witolda Chojnackiego piłka pewnie trafiała bo bramki rywali.
W 1/2 finału Poloniści mierzyli się z AP Reissa Jarocin. Pomimo wyraźnej przewagi Polonistów ostatecznie mecz kończy się remisem 1-1, a awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Konkurs rzutów karnych trwał, aż 9 kolejek, ale to Poloniści okazali się skuteczniejszymi egzekutorami rzutów karnych i zameldowali się w finale.
W wielkim finale Poloniści znów rywalizowali z bardzo silnym przeciwnikiem MOSiR Mińsk Mazowiecki, z którym rywalizowali w fazie grupowej. Ostatecznie to drużyna z Mińska Mazowieckiego okazała się skuteczniejsza i triumfowała w całym turnieju. Poloniści natomiast świętowali sukces, jakim jest dotarcie do finału tak prestiżowego turnieju. Warto dodać, że w turnieju nasz klub reprezentowało aż 14 zawodników.
Turniej był podsumowaniem bloku treningowego poświęconego podaniu oraz przyjęciu piłki w grach. Trenerzy szczególnie zwracali uwagę na pozycję otwartą oraz kierunek przyjęcia piłki, aby dobrym przyjęciem wypracować sobie przewagę nad rywalem. Tworzenie linii podania dawało zawodnikom możliwość wykonywania dokładnych podań do swoich kolegów, co przekładało się na stwarzane sytuacje bramkowe.
Polonia wystąpiła w składzie: Burak D., Limański O., Łakomy D., Ratajczak F., Bartkowiak M., Kroll K., Chojnacki W., Nowaczyk P., Furmański B., Stachowiak M, Gucze J., Jeziorska N., Majchrzak P., Walczak A.
Najnowsze aktualności
-
24.08.2013
Wyniki 5. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrana została 5. kolejka spotkań rozgrywek III ligi. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań.
-
24.08.2013
Pierwsza część trybuny przeniesiona
W czwartek 22 sierpnia nastąpił pierwszy etap przenoszenia trybun na stadionie w Środzie.
-
24.08.2013
W Swarzędzu bez punktów
W meczu 5. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrała w Swarzędzu z Unią 0:1.
-
24.08.2013
Relacja LIVE Unia - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają piąty w tym sezonie mecz ligowy. Poloniści spotkają się na boisku w Swarzedzu z miejscową Unią.
-
24.08.2013
Pracowity tydzień orlików młodszych
W środę 21 sierpnia grupa chłopców z rocznika 2004 pojechała do Błażejewka na kolejny sprawdzian przed zbliżającym się sezonem. Tym razem nasz zespół został zaproszony przez FC Wrocław Academy UKS, który przebywa tam na obozie.
-
23.08.2013
Maciej Pelka posędziuje w Swarzędzu
Maciej Pelka z Poznania będzie arbitrem głównym sobotniego meczu ligowego Polonii Środa Wielkopolska w Swarzędzu z Unią.
-
23.08.2013
Zarząd ustalił wysokość składek
W poniedziałek 19-go sierpnia Zarząd KS Polonia Środa ustalił składki dla zawodników sekcji piłki nożnej w sezonie 2013/2014. Zgodnie z ustaleniami przekazanymi na spotkaniach Prezesa z rodzicami w czerwcu tego roku opłaty będą wyższe. Wysokość składki jest uzależniona od wieku zawodników i maleje wraz ze stażem drużyny w naszym klubie.
-
22.08.2013
W niedzielę derby powiatowe
W niedzielę, 25 sierpnia na stadionie w Środzie Wielkopolskiej dojdzie do powiatowych derbów w poznańskiej klasie A. Naprzeciw siebie staną przedstawiciele rezerw Polonii i Orkanu Jarosławiec.





















































