21.09.2021
Drugie miejsce w Jarocinie (2012)Od piątku do niedzieli Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w renomowanym turnieju SBG Jarocin Cup. Podczas turnieju podopieczni Trenera Radosława Falgiera spisali się rewelacyjnie. W turnieju wystąpiły 22 czołowe Akademie Piłkarskie z całej Polski, wśród których nie brakowało Akademii klubów z Ekstraklasy oraz szczebla centralnego.
W fazie grupowej Poloniści spisali się wyśmienicie. Wykazując się umiejętnościami, inteligencją piłkarską oraz zaangażowaniem wywalczyli zwycięstwo grupie eliminacyjnej.
W fazie grupowej Poloniści osiągnęli następujące wyniki:
Polonia Środa – Konfeks Legnica 3:2
Polonia Środa – Jaguar I Gdańsk 3:2
Polonia Środa – MOSiR Mińsk Mazowiecki 3:2
Polonia Środa – Salos Szczecin 4:1
Polonia Środa – KKS Kalisz 4:2
Polonia Środa – Lechia II Gdańsk 3:3
Powyższe wyniki sklasyfikowały młodych Polonistów na 1 miejscu w grupie B. Poloniści znaleźli się w doborowym towarzystwie zwycięzców grup eliminacyjnych wraz z zespołami Lechii I Gdańsk oraz Arki Gdynia.
W 1/4 finału Poloniści mierzyli się z Akademią Piłkarską Macieja Murawskiego Zielona Góra. Po wyrównanym meczu zakończonym remisem 1-1 o awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Bohaterem konkursu został bramkarz Polonii Daniel Burak, który obronił oba rzuty karne wykonywane przez rywali. W odpowiedzi Poloniści wykazali się 100% skutecznością, gdyż po strzałach Oskara Limańskiego i Witolda Chojnackiego piłka pewnie trafiała bo bramki rywali.
W 1/2 finału Poloniści mierzyli się z AP Reissa Jarocin. Pomimo wyraźnej przewagi Polonistów ostatecznie mecz kończy się remisem 1-1, a awansie do półfinału decydowały rzuty karne. Konkurs rzutów karnych trwał, aż 9 kolejek, ale to Poloniści okazali się skuteczniejszymi egzekutorami rzutów karnych i zameldowali się w finale.
W wielkim finale Poloniści znów rywalizowali z bardzo silnym przeciwnikiem MOSiR Mińsk Mazowiecki, z którym rywalizowali w fazie grupowej. Ostatecznie to drużyna z Mińska Mazowieckiego okazała się skuteczniejsza i triumfowała w całym turnieju. Poloniści natomiast świętowali sukces, jakim jest dotarcie do finału tak prestiżowego turnieju. Warto dodać, że w turnieju nasz klub reprezentowało aż 14 zawodników.
Turniej był podsumowaniem bloku treningowego poświęconego podaniu oraz przyjęciu piłki w grach. Trenerzy szczególnie zwracali uwagę na pozycję otwartą oraz kierunek przyjęcia piłki, aby dobrym przyjęciem wypracować sobie przewagę nad rywalem. Tworzenie linii podania dawało zawodnikom możliwość wykonywania dokładnych podań do swoich kolegów, co przekładało się na stwarzane sytuacje bramkowe.
Polonia wystąpiła w składzie: Burak D., Limański O., Łakomy D., Ratajczak F., Bartkowiak M., Kroll K., Chojnacki W., Nowaczyk P., Furmański B., Stachowiak M, Gucze J., Jeziorska N., Majchrzak P., Walczak A.
Najnowsze aktualności
-
13.09.2013
Polonistki zagrają z wiceliderem
W najbliższą niedzielę, 15 września drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegra trzeci mecz ligowy w tym sezonie. Na własnym boisku polonistki podejmą GSS Grodzisk Wielkopolski.
-
13.09.2013
Druga drużyna zagra z Przemysławem
W najbliższa sobotę zespół rezerw średzkiej Polonii rozegra mecz 5. kolejki poznańskiej klasy A. Nasza drużyna wyjedzie do Poznania, gdzie zmierzy się z Przemysławem.
-
13.09.2013
Zobacz siebie na meczu z Lechem
Przedstawiamy Państwu kolejną galerie zdjęć wykonanych przez Michała Matelskiego podczas sobotniego meczu Polonii z Lechem Poznań, na średzkim stadionie.
-
12.09.2013
Arkadiusz Koronka poprowadzi mecz z Cuiavią
Arkadiusz Koronka z Gniezna będzie prowadził sobotni mecz 8. kolejki III ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Cuiavią Inowrocław.
-
12.09.2013
Rezerwy pożegnały się z Pucharem Polski
W środowym meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego rezerwy Polonii Środa Wielkopolska przegrały z KS Szczytniki 4:9 i pożegnały się z pucharowymi rozgrywkami.
-
12.09.2013
Rozgrywki młodzieży
W najbliższy weekend drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska po raz kolejny wybiegną na boiska by walczyć o ligowe punkty. Dla niektórych zespołów będą to jednak pierwsze w tym sezonie pojedynki.
-
11.09.2013
Nieudany mecz dziewczyn
W dniu 09.09.2013r. odbył się mecz 2. kolejki II ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Unifreeze Górzno a Polonią Środa Wielkopolska. Gospodynie zrobiły kolejny krok by awansować na zaplecze ekstraligi rozbijając gości aż 9-2.
-
11.09.2013
A. Rozwora w turnieju finałowym Z podwórka na stadion
W dniach 13-15.09 w Gdyni, rozegrany zostanie finał "Z podwórka na stadion" Wielkopolskie rozgrywki wygrała drużyna SP13 Poznań, znana jako szkółka Lecha Poznań.





















































