17.02.2016
Drugie i szóste miejsce (2007)W niedzielę 14 lutego nasi zawodnicy z rocznika 2007 rozegrali kolejny halowy turniej. Tym razem gospodarzem turnieju była nasza drużyna. Już wcześniej było wiadomo, że turniej ten będzie stał na wysokim poziomie bowiem do Środy zawitały bardzo mocne drużyny. Po porannym losowaniu nasza pierwsza drużyna trafiła do grupy A z takimi drużynami jak : Kłos Zaniemyśl, Antonio Jarocin i 1920 Mosina. Natomiast nasza druga drużyna trafiła do grupy B , a jej rywalami zostały drużyny FA Miłosław, Unia Swarzędz 1 i Unia Swarzędz 2. W turnieju tym z lepszej strony zaprezentowała się nasza pierwsza drużyna, która po bardzo dobrej grze w całym turnieju przegrała minimalnie w finale z zespołem z Jarocina.
Komplet wyników
Wyniki Gr. A:
Kłos Zaniemyśl – Mosina 1920 - 0:1
Polonia Środa 1 – Antonio Jarocin - 2:1
Kłos Zaniemyśl - Polonia Środa 1 0:3
Mosina 1920 - Antonio Jarocin - 2:4
Kłos Zaniemyśl - Antonio Jarocin - 0:4
Mosina 1920 - Polonia Środa 1 – 1:2
Tabela Gr. A
1. Polonia Środa 1 – 9 pkt. 7:2 br.
2. Antonio Jarocin – 6 pkt. 9:4 br.
3. Mosina 1920 – 3 pkt. 4:6 br.
4. Kłos Zaniemyśl – 0 pkt. 0:8 br.
Wyniki Gr. B:
FA Miłosław – Polonia Środa 2 - 2:2
Unia Swarzędz 2 – Unia Swarzędz 1 - 1:1
FA Miłosław - Unia Swarzędz 2 - 1:3
Polonia Środa 2 - Unia Swarzędz 1 - 1:2
FA Miłosław - Unia Swarzędz 1 - 0:7
Polonia Środa 2 - Unia Swarzędz 2 - 0:3
Tabela Gr. B
1. Unia Swarzędz 1 – 7 pkt. 10:2 br.
2. Unia Swarzędz 2 – 7 pkt. 7:2 br.
3. Polonia Środa 2 – 1 pkt. 3:7 br.
4. FA Miłosław – 1 pkt 3:12 br.
Półfinały:
Polonia Środa 1 – Unia Swarzędz 2 - 3:2
Antonio Jarocin – Unia Swarzędz 1 - 4:1
Mecz o VII miejsce:
Kłos Zaniemyśl – FA Miłosław - 4:1
Mecz o V miejsce:
Mosina 1920 – Polonia Środa 2 - 2:0
Mecz o III miejsce:
Unia Swarzędz 2 - Unia Swarzędz 1 - 0:2
Finał:
Polonia Środa 1 - Antonio Jarocin - 0:1
Bramki dla Polonii Środa 1: Jakub Wujek x3, Jan Pośledni x3, Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich x1, Borys Markiewicz x1,
Bramki dla Polonii Środa 2: Bruno Urbański x2, Oskar Popis x1.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Twardowski (KS Kłos Zaniemyśl), najlepszym zawodnikiem wybrany został Jakub Wujek (Polonia Środa 1), a najlepszym strzelcem Igor Olejniczak (Antonio Jarocin) – z 8 bramkami na koncie.
Polonia Środa 1 zagrała w składzie: Marcel Możewski (b), Adrian Fiołka, Jakub Wujek, Marcin Skrobich (kpt.), Marcel Pieszke, Borys Markiewicz, Marcin Maląg, Jakub Witczak, Jan Pośledni, Oskar Pawlak.
Polonia Środa 2 wystąpiła w składzie: Mateusz Biskup (b), Aleksander Kmieciak (b), Jakub Cielusta, Bruno Urbański, Jakub Rotter, Mikołaj Dydymski, Michał Muszyński, Michał Talarczyk, Jakub Jóźwiak, Oskar Popis (kpt.).
Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
09.11.2013
Wyniki sobotnich meczów 16. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano siedem z dziewięciu meczów 16. kolejki trzeciej ligi. Dwunastą wygraną z rzędu odnotował lider z Kleczewa, który tym razem pokonał Unię Solec Kujawski.
-
09.11.2013
Zasłużone zwycięstwo z Fogo Luboń
W spotkaniu 14. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze średzkiej Polonii zasłużenie pokonali na własnym boisku Fogo Luboń 2:1.
-
08.11.2013
Polonia zagra z Wiarą Lecha Poznań
Wiara Lecha Poznań to już ostatni w tym roku ligowy rywal drugiej drużyny naszej Polonii. Średzianie z zespołem złożonym z kibiców Kolejorza spotkają się w niedzielę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu.
-
07.11.2013
Wiśniewski sędzią meczu Polonia - Fogo
Znamy już obsadę sędziowską 16. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Arbitrem sobotniego meczu Polonii Środa z Fogo Luboń będzie pochodzący z Włocławka Bartłomiej Wiśniewski.
-
07.11.2013
Rozgrywki młodzieży
W nadchodzący długi weekend drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejne mecze ligowe. Dla większości zespołów będą to już ostatnie spotkania w tym roku.
-
06.11.2013
Fogo Luboń kolejnym rywalem Polonii
Już w najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii spotkają się w meczu 16. kolejki III ligi z Fogo Luboń. Będzie to przedostatnie spotkanie polonistów w rundzie jesiennej na własnym boisku.
-
05.11.2013
Początek piłkarskiej wiosny już 8 marca
Już 8 marca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną wiosenne rozgrywki. W tym terminie nasza drużyna rozegra mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.






















































