OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.12.2021

Drugi zespół młodzików zakończył sezon (2009)

Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2009 sezon w III Lidze Okręgowej Młodzik D1 rozpoczęli 04.09.2021r. meczem z Concordią Murowana Goślina (9:1 dla Polonii). W skład zespołu wchodziło 15 zawodników ( w tym dwie dziewczyny). Kolejna ligowa potyczka była z zespołem MKS Trzemeszno II (12.09.2021r.) zakończona zwycięstwem również naszego zespołu 4:0. 18.09.2021r. Zmierzyliśmy się z zespołem PSS Junior Koziegłowy wygrywając wysoko 11:5. Dnia 25.09.2021r. nasi zawodnicy udali się do Kobylnicy by rozegrać tam kolejne ligowe spotkanie. Niestety tam tracimy pierwsze punkty remisując 1:1. W październiku przybyła do nas sąsiednia Unia II Swarzędz. Wygrywamy u siebie 5:2 i dopisujemy kolejne trzy punkty., w walce o awans do II ligi okręgowej. 10.10.2021r. wybraliśmy się na rewanż do Murowanej Gośliny , tam również wysoko wygrywamy 2:7. Rewanżowe spotkanie czekało na nas już 17.10.2021r. z MKS Trzemeszno , grając u siebie nie tracimy nawet bramki i wygrywamy to spotkanie 5:0. Na dwie kolejki przed końcem idąc jak równy z równym z Piastem Kobylnica , udajemy się na spotkanie do Koziegłów pozytywnie nastawieni na zwycięstwo gdyż u siebie gładko wygraliśmy (11:5), niestety spotkanie kończy się wygrana gospodarzy 5:2 i tracimy punkty. 31.10.2021r. To mecz o 6 punktów. Przyjechał do nas lider ligi Piast Kobylnica. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać to spotkanie by cieszyć się z awansu do wymarzonej II Ligi Okręgowej. Niestety Piast pokazał nam ze to im właśnie należy się to miejsce w tej lidze i bez straty gola ogrywają nas na własnym obiekcie 3:0. 06.11.2021r. To ostatnie spotkanie w ramach III Ligi Okręgowej Młodzik D1. Jedziemy na mecz wyjazdowy do Swarzędza, wygrywamy z miejscową Unia 3:1 i kończymy sezon na drugim miejscu.

Statystyki Zespołu:

Miejsce II

Punkty 22

Bilans Bramkowy 47:20

Strzelcy Bramek :

1. Jakub Sawuć - 13 

2. Stanisław Korzeniewski - 12

3. Piotr Tumidaj - 5

4. Krzysztof Maciejewski – 3, Sebastian Grządzielewski – 3, Bartosz Szymkowiak – 3, Zosia Wajnert - 3

5. Stanisław Jaskólski - 2

6. Bartosz Rusin - 1, Maksymilian Roszkiewicz - 1, Karol Jaguś - 1

Jesienią Polonię reprezentowali: B. Szymkowiak , A. Banaszak , S. Grządzielewski, B. Kruk , K. Maciejewski , M. Roszkiewicz , B. Rusin , J. Stachowiak, P. Tumidaj, K. Jaguś , S. Korzeniewski , J. Sawuć , Z. Wajnert , M. Wajnert , W. Rozwora

Najnowsze aktualności

  • 30.05.2025

    Akademia: Zapowiedź (31.05/01.06.2025)

    Rozgrywki w rundzie jesiennej wkraczają w decydującą fazę, a do rozegrania zostało już tylko kilka kolejek. W nadchodzący weekend rozegranych zostanie jedenaście meczów, w tym sześć spotkań lig wojewódzkich.

  • 29.05.2025

    Na mecz finałowy za darmo

    KS Polonia Środa i Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska zapraszają na Finał Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN - wejście na mecz jest bezpłatne. Mecz zostanie rozegrany w środę 4 czerwca o godzinie 19:00 na Nowym Stadionie Średzkim,  a rywalem Polonii Środa będzie jej imienniczka z Goliny.

  • 29.05.2025

    Weekendowe transmisje PoloniaTV

    W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w piątek spotkaniem Betclic III ligi w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z  Wdą Świecie, a zakończymy sobotnim spotkaniem V ligi w którym drugi zespół Polonii Środa podejmie Zjednoczonych Trzemeszno.

    Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.

    Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj 

  • 29.05.2025

    Polonia szósta w SBG Gniezno Cup (2016)

    Zespół Polonii 2016 w dniach 24-25 maja wziął udział w turnieju SBG Gniezno Cup. Podczas rywalizacji z rówieśnikami Poloniści rozegrali w sumie siedem meczów. Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Kudły zajęli trzecie miejsce w grupie A i awansowali do fazy pucharowej, gdzie w ćwierćfinale przegrali po rzutach karnych z Polaninem Strzałkowo, następni pokonali AP Red Box, a w meczu o 5. miejsce przegrali 1:3 z AF 92 Witkowo. Nasz zespół przez dwa dni rywalizacji zebrał mnóstwo doświadczeń i świetnie się bawił podczas gier.

  • 29.05.2025

    Młodzicy zagrali w Anchor Cup (2013)

    Zespół Polonii 2013 II w miniony weekend udał się do Kołobrzegu, gdzie wziął udział w dwudniowym turnieju Anchor Cup 2025. Nasz zespół miał okazję rywalizować z zespołami z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Poloniści, których wspierali niezawodni rodzice, zakończyli zawody na szóstym miejscu.

  • 28.05.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (24/25.05.2025)

    Raport z 3. kolejki rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.

  • 28.05.2025

    Udany pościg orlików (2014)

    Dużych emocji dostarczył rozgrywany w Psarach Polskich mecz Polonii 2014 ze Zjednoczonymi Września w ramach 2. ligi okręgowej D2. nasz zespół po zaledwie ośmiu minutach przegrywał już 0:2, a do 68. minuty było 0:3. Końcówka spotkania była jednak niezwykle udana dla Polonii, bo po bramkach Mikołaja Mielcarka, Adama Małolepszego i Karola Krawczewskiego udało się doprowadzić do remisu.

  • 28.05.2025

    Zwycięstwo z APR II Jarocin (2013)

    W niedzielę zespół Polonii 2013 w Jarocinie zmierzył się z druga drużyną APR Jarocin. Poloniści pewnie wygrali 6:2, choć dwukrotnie musieli gonić wynik. Nasz zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli 2. ligi wojewódzkiej ze stratą trzech punktów do Polonii 1912 Leszno, a już w niedzielę bezpośrednie starcie tych dwóch ekip.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.