07.12.2021
Drugi zespół młodzików zakończył sezon (2009)Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2009 sezon w III Lidze Okręgowej Młodzik D1 rozpoczęli 04.09.2021r. meczem z Concordią Murowana Goślina (9:1 dla Polonii). W skład zespołu wchodziło 15 zawodników ( w tym dwie dziewczyny). Kolejna ligowa potyczka była z zespołem MKS Trzemeszno II (12.09.2021r.) zakończona zwycięstwem również naszego zespołu 4:0. 18.09.2021r. Zmierzyliśmy się z zespołem PSS Junior Koziegłowy wygrywając wysoko 11:5. Dnia 25.09.2021r. nasi zawodnicy udali się do Kobylnicy by rozegrać tam kolejne ligowe spotkanie. Niestety tam tracimy pierwsze punkty remisując 1:1. W październiku przybyła do nas sąsiednia Unia II Swarzędz. Wygrywamy u siebie 5:2 i dopisujemy kolejne trzy punkty., w walce o awans do II ligi okręgowej. 10.10.2021r. wybraliśmy się na rewanż do Murowanej Gośliny , tam również wysoko wygrywamy 2:7. Rewanżowe spotkanie czekało na nas już 17.10.2021r. z MKS Trzemeszno , grając u siebie nie tracimy nawet bramki i wygrywamy to spotkanie 5:0. Na dwie kolejki przed końcem idąc jak równy z równym z Piastem Kobylnica , udajemy się na spotkanie do Koziegłów pozytywnie nastawieni na zwycięstwo gdyż u siebie gładko wygraliśmy (11:5), niestety spotkanie kończy się wygrana gospodarzy 5:2 i tracimy punkty. 31.10.2021r. To mecz o 6 punktów. Przyjechał do nas lider ligi Piast Kobylnica. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać to spotkanie by cieszyć się z awansu do wymarzonej II Ligi Okręgowej. Niestety Piast pokazał nam ze to im właśnie należy się to miejsce w tej lidze i bez straty gola ogrywają nas na własnym obiekcie 3:0. 06.11.2021r. To ostatnie spotkanie w ramach III Ligi Okręgowej Młodzik D1. Jedziemy na mecz wyjazdowy do Swarzędza, wygrywamy z miejscową Unia 3:1 i kończymy sezon na drugim miejscu.
Statystyki Zespołu:
Miejsce II
Punkty 22
Bilans Bramkowy 47:20
Strzelcy Bramek :
1. Jakub Sawuć - 13
2. Stanisław Korzeniewski - 12
3. Piotr Tumidaj - 5
4. Krzysztof Maciejewski – 3, Sebastian Grządzielewski – 3, Bartosz Szymkowiak – 3, Zosia Wajnert - 3
5. Stanisław Jaskólski - 2
6. Bartosz Rusin - 1, Maksymilian Roszkiewicz - 1, Karol Jaguś - 1
Jesienią Polonię reprezentowali: B. Szymkowiak , A. Banaszak , S. Grządzielewski, B. Kruk , K. Maciejewski , M. Roszkiewicz , B. Rusin , J. Stachowiak, P. Tumidaj, K. Jaguś , S. Korzeniewski , J. Sawuć , Z. Wajnert , M. Wajnert , W. Rozwora
Najnowsze aktualności
-
11.06.2025
Polonistki zagrały w Fairplay Cup (Dziewczyny)
Zespół naszych najmłodszych dziewczynek - żaczek - w weekend wziął udział w turnieju piłkarskim Fairplay Cup dla dziewcząt w kategorii U-11 o Puchar Federacji Klubów Piłkarstwa Kobiecego. Polonistki prowadzone przez trenerkę Agnieszkę Rezler wygrały grupę srebrną, zajmując ostatecznie 9. miejsce w klasyfikacji turnieju wśród szesnastu rywalizujących zespołów. Warto dodać, że Lena Wawroska zajęła 2. miejsce w klasyfikacji strzelczyń turnieju, zdobywając 14 bramek!
-
11.06.2025
Wysokie zwycięstwo z SF Luboń (2013)
W meczu 9. kolejki 3. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2013 II wysoko wygrał z SF Luboń, strzelając rywalom aż jedenaście goli. Strzelanie rozpoczął Bruno Obiegły, który tego dnia bramkarza rywali pokonał trzy razy, cztery gole strzelił Michał Jakubiak, dwa gole dołożył Maurycy Wojtaszak, raz do siatki trafił Wojciech Lepczyński, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik drużyny z Lubonia. Na kolejkę przed końcem Polonia prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad APR Poznań/Mosina, a w ostatniej kolejce odbędzie się bezpośrednie starcie tych drużyn.
-
11.06.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (7/8.06.2025)
Raport z 4. kolejki rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.
-
10.06.2025
Polonia 2014 wygrała 2. ligę okręgową D2 (2014)
Polonia 2014 w weekend na własnym boisku wygrała 5:2 (2:1) z Mieszkiem II Gniezno w meczu 2. ligi okręgowej młodzików D2. Strzelanie rozpoczął Wojciech Włodarczyk, a następnie cztery razy bramkarza gości pokonał Mikołaj Mielcarek. Dzięki temu zwycięstwu Poloniści zapewnili sobie triumf w rozgrywkach.
-
10.06.2025
Ważne zwycięstwo z Ostrovią (2013)
Bardzo ważne zwycięstwo odniosła w niedzielę na Nowym Stadionie drużyna Polonii 2013, która pokonała 7:3 (5:2) trzecią siłę ligi - Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. Nasz zespół szybko wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, ale równie szybko goście zmniejszyli straty, by po chwili Poloniści znów uciekli - do przerwy było 5:2. W drugiej części meczu Polonia kontrolowała jego przebieg i dołożyła jeszcze dwa trafienia. Trzy bramki tego dnia strzelił Jakub Przybyłek, dwie Marcel Hoffmann, a po jednej Kacper Woźniak i Leon Jacków. Polonii do rozegrania zostały mecze z Polonią 1912 II Leszno oraz SKP Słupca.
-
10.06.2025
Polny poprowadził do zwycięstwa (2012)
W przedostatniej kolejce 2. ligi okręgowej młodzików D1 zespół Polonii 2012 II wygrał z wiceliderem rozgrywek Wartą II Śrem. Poloniści w 35. minucie prowadzili już 5:0 po czterech golach Patryka Polnego i jednym Karola Marciniaka, jednak do przerwy zrobiło się 5:2. Pod koniec meczu Polny zdobył swojego piątego gola, ale do siatki trafili też gospodarze i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii 6:3. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje trzecie miejsce i do rozegrania pozostało mu spotkanie z Wisłą Borek Wielkopolski.
-
10.06.2025
Polonia znów liderem. Pięć goli Chojnackiego (2012)
Dziewięć goli zdobyła Polonia 2012 w starciu z Akademią Talentów Krotoszyn, nie tracąc przy tym żadnego. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego nie dali rywalom szans i odnieśli pewne zwycięstwo, co dzięki porażce SMS APR Ślesin pozwoliło naszej drużynie ponownie objąć prowadzenie w ligowej tabeli. Pięć bramek w strzelił Witold Chojnacki, dwie dołożył Marcel Hoffmann, a po jednym trafieniu zanotowali Jeremi Sójka oraz Kacper Leciej. Naszej drużynie do rozegrania pozostały dwa mecze.
-
10.06.2025
Dziewczyny wygrały z Wartą (Juniorki)
Juniorki Polonii w niedzielę wysoko wygrały z Wartą Poznań w meczu 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Polonistki wygrały 6:0 (3:0), a do bramki rywalek trafiały Julia Wawroska - dwukrotnie, Khrystyna Kosovska - dwukrotnie, Nikola Jeziorska oraz Blanka Olejnik. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Polonistki zajmują czwarte miejsce, a w ostatnim meczu ich rywalem będzie zespół Sparks Poznań.




























































