OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.12.2021

Drugi zespół młodzików zakończył sezon (2009)

Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2009 sezon w III Lidze Okręgowej Młodzik D1 rozpoczęli 04.09.2021r. meczem z Concordią Murowana Goślina (9:1 dla Polonii). W skład zespołu wchodziło 15 zawodników ( w tym dwie dziewczyny). Kolejna ligowa potyczka była z zespołem MKS Trzemeszno II (12.09.2021r.) zakończona zwycięstwem również naszego zespołu 4:0. 18.09.2021r. Zmierzyliśmy się z zespołem PSS Junior Koziegłowy wygrywając wysoko 11:5. Dnia 25.09.2021r. nasi zawodnicy udali się do Kobylnicy by rozegrać tam kolejne ligowe spotkanie. Niestety tam tracimy pierwsze punkty remisując 1:1. W październiku przybyła do nas sąsiednia Unia II Swarzędz. Wygrywamy u siebie 5:2 i dopisujemy kolejne trzy punkty., w walce o awans do II ligi okręgowej. 10.10.2021r. wybraliśmy się na rewanż do Murowanej Gośliny , tam również wysoko wygrywamy 2:7. Rewanżowe spotkanie czekało na nas już 17.10.2021r. z MKS Trzemeszno , grając u siebie nie tracimy nawet bramki i wygrywamy to spotkanie 5:0. Na dwie kolejki przed końcem idąc jak równy z równym z Piastem Kobylnica , udajemy się na spotkanie do Koziegłów pozytywnie nastawieni na zwycięstwo gdyż u siebie gładko wygraliśmy (11:5), niestety spotkanie kończy się wygrana gospodarzy 5:2 i tracimy punkty. 31.10.2021r. To mecz o 6 punktów. Przyjechał do nas lider ligi Piast Kobylnica. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać to spotkanie by cieszyć się z awansu do wymarzonej II Ligi Okręgowej. Niestety Piast pokazał nam ze to im właśnie należy się to miejsce w tej lidze i bez straty gola ogrywają nas na własnym obiekcie 3:0. 06.11.2021r. To ostatnie spotkanie w ramach III Ligi Okręgowej Młodzik D1. Jedziemy na mecz wyjazdowy do Swarzędza, wygrywamy z miejscową Unia 3:1 i kończymy sezon na drugim miejscu.

Statystyki Zespołu:

Miejsce II

Punkty 22

Bilans Bramkowy 47:20

Strzelcy Bramek :

1. Jakub Sawuć - 13 

2. Stanisław Korzeniewski - 12

3. Piotr Tumidaj - 5

4. Krzysztof Maciejewski – 3, Sebastian Grządzielewski – 3, Bartosz Szymkowiak – 3, Zosia Wajnert - 3

5. Stanisław Jaskólski - 2

6. Bartosz Rusin - 1, Maksymilian Roszkiewicz - 1, Karol Jaguś - 1

Jesienią Polonię reprezentowali: B. Szymkowiak , A. Banaszak , S. Grządzielewski, B. Kruk , K. Maciejewski , M. Roszkiewicz , B. Rusin , J. Stachowiak, P. Tumidaj, K. Jaguś , S. Korzeniewski , J. Sawuć , Z. Wajnert , M. Wajnert , W. Rozwora

Najnowsze aktualności

  • 16.06.2025

    CLJ WU-16: Pogrom w pierwszym meczu barażowym (Juniorki)

    W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał aż 14:0 (8:0) z Kaperkami Puck. Nasz zespół dominował od pierwszej do ostatniej minuty spotkania i znacząco przybliżył się do upragnionego awansu. Na listę strzelczyń wpisało się aż dziewięć zawodniczek, a najskuteczniejsza była Khrystyna Kosovska, której udało się skompletować hat trick. Rewanż w środę w Pucku.

  • 16.06.2025

    Zwycięstwo zapewniło wicemistrzostwo (2009)

    W przedostatnim meczu sezonu 2024/2025 zespół Polonii 2009 pokonał aż 9:1 (7:0) drużynę UKS APR Jarocin/Gostyń. Poloniści dominowali od pierwszej minuty i już przed przerwą zdobyli siedem bramek. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała, a nasz zespół spokojnie kontrolował przebieg spotkania. Dzięki trzem punktom Polonia zapewniła sobie nie tylko utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej, ale też jest już pewna wicemistrzostwa rozgrywek.

  • 16.06.2025

    Trzeci zespół punkt od awansu

    Trzeci zespół seniorów Polonii w przedostatniej kolejce klasy B wygrał na własnym boisku z LZS-em Głuchowo 5:0 (2:0). Młody zespół, w którym średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 17,2 lat, od pierwszego gwizdka kontrolował sytuację na boisku i stopniowo punktował rywali. Bramki dla gospodarzy strzelili Jakub Kowalski, Juliusz Gawlikowski, Adrian Wojciechowski, Bartosz Idziaszek oraz Kacper Cyka. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje drugie miejsce, premiowane awansem. Aby zapewnić sobie promocję do klasy A podopieczni Łukasza Kaczałki muszą w Orzechowie wywalczyć co najmniej punkt.

  • 16.06.2025

    Akademia: Raport ligowy (14/15.06.2025)

    Za nami przedostatni już weekend ligowy sezonu 2024/2025, który dostarczył wielu emocji. Nasze zespoły wygrały dziewięć z jedenastu meczów, strzelając aż 99 goli! Doskonale spisały się juniorki, które w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 wygrały aż 14:0 (8:0) z Kaperkami Puck. Polonia 2009 zwycięstwem zapewniła sobie wicemistrzostwo 1. ligi wojewódzkiej B2, krok od mistrzostwa jest Polonia 2012, a jeszcze jednego zwycięstwa do awansu potrzebuje Polonia 2013. W niedzielę Polonia 2013 II wysoko wygrała w Mosinie, zapewniając sobie 1. miejsce i awans do 2. ligi okręgowej.

  • 13.06.2025

    Akademia: Zapowiedź (14/15.06.2025)

    Przed nami przedostatni, ale pełen emocji weekend ligowy. W sobotę rozegrany zostanie baraż juniorek o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 z Kaperkami Puck, ponadto ważne mecze ligowe rozegrają Polonia 2009, Polonia 2012 oraz walcząca o awans do 1. ligi wojewódzkiej Polonia 2013. W niedzielę dwa mecze zagra Polonia 2010, ponadto czeka nas kilka meczów lig okręgowych, w których emocji także nie zabraknie!

  • 13.06.2025

    Porażka przed barażami (Juniorki)

    W ostatnim meczu ligowym przed barażami o awans do Centralnej Ligi Juniorek zespół juniorek przegrał 1:2 (1:1) ze Sparks Poznań. Był to ostatni mecz Polonistek w rozgrywkach 2. ligi okręgowej C2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobyła w 30. minucie Blanka Olejnik. W sobotę juniorki Polonii zmierzą się w pierwszym spotkaniu barażowym z Kaperkami Puck.

  • 13.06.2025

    Domowe zwycięstwo z Polaninem (2014)

    W przedostatnim meczu rozgrywek 2. ligi okręgowej młodzików D2 zespół Polonii 2014 pewnie wygrał 7:1 (4:1) z Polaninem Strzałkowo. Cztery bramki w pierwszej połowie dla gospodarzy strzelił Karol Krawczewski, a w drugiej części spotkania po jednym trafieniu dołożyli Wojciech Włodarczyk, Mikołaj Mielcarek oraz Jan Lewandowski.

  • 12.06.2025

    Maciej Żurawski gościem Polonii Środa

    W środę 11 czerwca w Sali bankieotwej Nowego Stadionu Średzkiego odbyło się kolejne spotkanie Klubu Biznesu Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego gościa — Macieja Żurawskiego, byłego reprezentanta Polski i legendę polskiej piłki nożnej!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.