07.12.2021
Drugi zespół młodzików zakończył sezon (2009)Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2009 sezon w III Lidze Okręgowej Młodzik D1 rozpoczęli 04.09.2021r. meczem z Concordią Murowana Goślina (9:1 dla Polonii). W skład zespołu wchodziło 15 zawodników ( w tym dwie dziewczyny). Kolejna ligowa potyczka była z zespołem MKS Trzemeszno II (12.09.2021r.) zakończona zwycięstwem również naszego zespołu 4:0. 18.09.2021r. Zmierzyliśmy się z zespołem PSS Junior Koziegłowy wygrywając wysoko 11:5. Dnia 25.09.2021r. nasi zawodnicy udali się do Kobylnicy by rozegrać tam kolejne ligowe spotkanie. Niestety tam tracimy pierwsze punkty remisując 1:1. W październiku przybyła do nas sąsiednia Unia II Swarzędz. Wygrywamy u siebie 5:2 i dopisujemy kolejne trzy punkty., w walce o awans do II ligi okręgowej. 10.10.2021r. wybraliśmy się na rewanż do Murowanej Gośliny , tam również wysoko wygrywamy 2:7. Rewanżowe spotkanie czekało na nas już 17.10.2021r. z MKS Trzemeszno , grając u siebie nie tracimy nawet bramki i wygrywamy to spotkanie 5:0. Na dwie kolejki przed końcem idąc jak równy z równym z Piastem Kobylnica , udajemy się na spotkanie do Koziegłów pozytywnie nastawieni na zwycięstwo gdyż u siebie gładko wygraliśmy (11:5), niestety spotkanie kończy się wygrana gospodarzy 5:2 i tracimy punkty. 31.10.2021r. To mecz o 6 punktów. Przyjechał do nas lider ligi Piast Kobylnica. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać to spotkanie by cieszyć się z awansu do wymarzonej II Ligi Okręgowej. Niestety Piast pokazał nam ze to im właśnie należy się to miejsce w tej lidze i bez straty gola ogrywają nas na własnym obiekcie 3:0. 06.11.2021r. To ostatnie spotkanie w ramach III Ligi Okręgowej Młodzik D1. Jedziemy na mecz wyjazdowy do Swarzędza, wygrywamy z miejscową Unia 3:1 i kończymy sezon na drugim miejscu.
Statystyki Zespołu:
Miejsce II
Punkty 22
Bilans Bramkowy 47:20
Strzelcy Bramek :
1. Jakub Sawuć - 13
2. Stanisław Korzeniewski - 12
3. Piotr Tumidaj - 5
4. Krzysztof Maciejewski – 3, Sebastian Grządzielewski – 3, Bartosz Szymkowiak – 3, Zosia Wajnert - 3
5. Stanisław Jaskólski - 2
6. Bartosz Rusin - 1, Maksymilian Roszkiewicz - 1, Karol Jaguś - 1
Jesienią Polonię reprezentowali: B. Szymkowiak , A. Banaszak , S. Grządzielewski, B. Kruk , K. Maciejewski , M. Roszkiewicz , B. Rusin , J. Stachowiak, P. Tumidaj, K. Jaguś , S. Korzeniewski , J. Sawuć , Z. Wajnert , M. Wajnert , W. Rozwora
Najnowsze aktualności
-
17.06.2025
Akademia: Zapowiedź (17/18.06.2025)
We wtorek i środę rozegrane zostaną ostatnie mecze mecze ligowe dla wielu drużyn naszej akademii, a ostatni zespół zakończy sezon w niedzielę. Przed nam mnóstwo emocji i walki o mistrzostwa! Pod tym kątem najbardziej emocjonujące będą spotkania Polonii 2012, która z Polonią 1912 Leszno powalczy o triumf w 1. lidze wojewódzkiej D1 oraz Polonii 2013, która w przypadku zwycięstwa z SKP Słupca awansuje do 1. ligi wojewódzkiej D2. W środę rozegrany zostanie też mecz rewanżowy barażów o awans do CLJ WU-16. Polonistki będą chciały zwycięstwem z Kaperkami Puck przypieczętować awans na szczebel centralny.
-
16.06.2025
Orlicy przypieczętowali mistrzostwo (2014)
W ostatnim meczu 2. ligi okręgowej młodzików D2 zespół Polonii 2014 wygrał 6:4 (2:2) z Mieszkiem II Gniezno, czym przypieczętował zwycięstwo w całych rozgrywkach. Poloniści, którzy rywalizowali w starszej kategorii, w ośmiu meczach odnieśli siedem zwycięstw i raz zremisowali.
-
16.06.2025
Polonia z awansem. Siedem goli Jakubiaka (2013)
Polonia 2013 II wygrała aż 11:1 (6:1) z dotychczasowym liderem rozgrywek APR Poznań/Mosina w bezpośrednim meczu o awans do 2. ligi okręgowej. Świetnie spisał się Michał Jakubiak, który do siatki trafiał aż siedem razy. Dzięki trzem punktom Polonia wygrała rozgrywki 3. ligi okręgowej.
-
16.06.2025
Młodzicy utrzymują prowadzenie (2013)
Polonia 2013 wygrała 6:2 (2:1) wyjazdowe spotkanie z drugim zespołem Polonii 1912 Leszno i utrzymała prowadzenie przez pierwszym zespołem z Leszna. Do końca rozgrywek pozostało jedno spotkanie, w którym rywalem Polonii będzie SKP Słupca. Zwycięstwo da naszemu zespołowi awans do 1. ligi wojewódzkiej. Mecz zostanie rozgrany w środę o godz. 19:30 na stadionie CSiR.
-
16.06.2025
Zwycięstwo z Wisłą. Jedenaście goli Marciniaka (2012)
W ostatnim meczu 2. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2012 II wygrał 27:0 (8:0) z Wisłą Borek Wielkopolski. Niesamowitą skutecznością popisał się Karol Marciniak, który bramkarkę zespołu gości pokonał aż jedenaście razy. Nasz zespół zakończył wiosenne rozgrywki na trzecim miejscu w ligowej tabeli.
-
16.06.2025
W Rychwale na szóstkę z minusem (2012)
Polonia 2012 odniosła pewne zwycięstwo w Rychwale. Zespół Bartosza Tomaszewskiego wygrał 6:1 (2:1) ze Zjednoczonymi i na kolejkę przed końcem rozgrywek utrzymuje prowadzenie w tabeli 1. ligi wojewódzkiej. W ostatnim meczu Poloniści zmierzą się z Polonią 1912 Leszno.
-
16.06.2025
Domowa porażka z Avią (2011)
Drugi zespół Polonii 2011 w przedostatniej kolejce 1. ligi okręgowej przegrał na boisku CTP z Avią Kamionki 3:7 (1:3). Nasz zespół, który zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli, w ostatniej kolejce zmierzy się z Lechem Poznań/Luboń.
-
16.06.2025
Dwa pewne zwycięstwa trampkarzy (2010)
Polonia 2010, która już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej, odniosła kolejne pewne zwycięstwo. Na stadionie w Klęce nasz zespół wygrał 5:0 (1:0) z UKS-em Śrem. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze wojewódzkiej dzięki zwycięstwu 7:3 (2:0) z UKS APR Poznań/Mosina przesunął się na prowadzenie w ligowej tabeli. Z przyczyn regulaminowych Polonia II jednak nie awansuje do klasy wyższej nawet jeśli wygra swoje rozgrywki. Trzeci zespół przegrał 5:9 (1:4) ze Stellą Luboń w przedostatniej kolejce 1. ligi okręgowej.


























































