OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.10.2009

Drugi ligowy mecz Dziewczyn w Środzie

3 października, na własnym boisku odbył się drugi mecz piłki nożnej kobiet pomiędzy KKS-em 1925 Kalisz, a Polonią Środa Wlkp. Był to jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków jakie dotąd stoczyły dziewczyny. W pierwszej połowie niefortunnie polonistki straciły bramkę po błędzie golkiperki, która najpierw złapała piłkę a chwilę później ją upuściła co od razu wykorzystała napastniczka z Kalisza.
 
W 38 minucie w idealnej sytuacji strzeleckiej znalazła się Marta Wullert, która od około trzydziestego metra prowadziła piłkę „sam na sam”. Niestety oddała strzał prosto w bramkarkę i remis nie był nam dany. Do przerwy mecz był dość wyrównany pomimo, że wynik był niekorzystny dla średzianek. Od 46 minuty spotkanie było nieco bardziej chaotyczne. Sędzia dyktował dość dużo fauli, a po jednym z nich, podczas wykonywania rzutu rożnego przez kaliszanki Monika Heromińska faulowała w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, który został zamieniony bramkę przez kaliszanki. Pod koniec spotkania zmęczone już zawodniczki Polonii nie dopilnowały przeciwniczek i mecz zakończył się wynikiem 3:0.
 
Być może trochę inaczej potoczyły by się losy tego spotkania gdyby tego dnia trener Hanna Olszańska miała do dyspozycji wszystkie zawodniczki.
 
Polonia Środa Wlkp – KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:1)

Skład Polonii : Jagoda Zielińska – Margareta Ochowiak, Beata Plewa, Monika Heromińska, Marta Martyka – Aleksandra Ochowiak, Daria Kominek – Magdalena Korcz, Sylwia Jędrzejczyk, Agnieszka Czerniak (Elżbieta Szymańska) – Marta Wullert.

Najnowsze aktualności

  • 17.11.2025

    Dwa zwycięstwa na koniec rundy (2010)

    Dwoma zwycięstwami przypieczętowały udaną rundę zespoły rocznika 2010. Pierwsze drużyna na stadionie w Klęce pokonała 3:0 (1:0) SMS APR Ślesin i zakończyła rozgrywki na drugim miejscu - punkt za Wartą Poznań. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu pokonał 4:2 (0:1) Górnika Konin, a już wcześniej zapewnił sobie triumf w rozgrywkach. W myśl nowych przepisów zespół Polonii 2010 II będzie mógł awansować do 1. ligi wojewódzkiej, co oznacza, iż wiosną możemy mieć tam dwóch swoich przedstawicieli.

  • 17.11.2025

    Jesień zakończona porażką (2009)

    W ostatnim meczu rundy jesiennej Polonia 2009 przegrała na własnym boisku 2:3 (1:2) z zespołem APR Lampart Poznań. Poloniści prowadzili od 8. minuty po golu Michała Deręgowskiego, ale na przerwę to goście schodzili prowadząc. Polonia wyrównała tuż po przerwie za sprawą Benjamina Wałuszki, ale w 71. minucie zespół Lamparta wyszedł ponownie na prowadzenie, którego już nie wypuścił z rąk. Nasz zespół zakończył sezon rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej na trzecim miejscu.

  • 17.11.2025

    Derby powiatu dla Kłosa

    W sobotę na stadionie w Zaniemyślu odbyły się kolejne derby powiatu średzkiego. Gospodarze miejscowy Kłos podejmowali drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska.

  • 17.11.2025

    Akademia: Raport ligowy (15/16.11.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.

  • 17.11.2025

    Klasa A: Niespodzianka na boisku lidera

    Miłą niespodziankę sprawił na zakończenie rundy jesiennej trzeci zespół rywalizujący w seniorskiej klasie A. Poloniści po emocjonującym spotkaniu pokonali niepokonanego dotąd lidera rozgrywek Antaresa Zalasewo 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił 31. minucie Mateusz Fórmaniak. Warto dodać, że oba zespoły z powodu czerwonych kartek kończyły zawody grając w dziesięciu. Na półmetku rozgrywek Polonia III jest jedenasta w ligowej tabeli.

  • 13.11.2025

    Akademia: Zapowiedź (15/16.11.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.

  • 13.11.2025

    Weekendowe transmisje PoloniaTV

    Zapraszamy Was na weekendowe spotkania zespołów Polonii Środa które pokarzemy na antenie PoloniaTV. Wszystkie mecze oczywiście z komentarzem.

  • 13.11.2025

    Młodzicy nie przegrywali (2014)

    W długi weekend niezłą dyspozycję potwierdziła Polonia 2014, która w 1. lidze wojewódzkiej najpierw zremisowała 2:2 (2:1) z Unią Swarzędz, a potem pokonała 2:1 (2:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Oba te spotkania dostarczyły wielu emocji i trzymały w napięciu do ostatnich chwil. W ligowej tabeli pewna utrzymania Polonia przesunęła się na szóste miejsce i do rozegrania pozostał jej mecz z Lechem Poznań Białym. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze okręgowej zremisował 2:2 (1:1) z Victorią Września i zakończył rozgrywki na czwartej pozycji.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.