13.05.2024
Domowe zwycięstwo z Komornikami (2013)
W niedzielę wysoką skutecznością wykazali się zawodnicy Polonii 2013, którzy wygrali z Wielkopolską Komorniki 9:3. Mecz był jednak trudniejszy dla naszych zawodników niż wskazuje na to wynik, bo do przerwy to goście prowadzili. Poloniści świetnie spisali się w drugiej połowie i ostatecznie wysoko wygrali.
Od początku Poloniści bardzo dobrze weszli w spotkanie, tworząc sobie wiele sytuacji bramkowych. Po pierwszych dziesięciu minutach było 2:0 dla Polonii, jednak bardzo szybko nastąpiło rozluźnienie, przez co na przerwę nasz zespół schodził przegrywając 2:3. Po przerwie Polonia od razu rzuciła się do ataku, a po stracie starała się wysoko odbierać piłkę, co często się udawało. Po kilku słupkach i poprzeczkach piłka w końcu zaczęła wpadać do bramki rywali. Mecz zakończył się wynikiem 9:3.
Polonia 2013 I: I liga okręgowa D2 - grupa 4
12 maja 2024, godz. 8:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 9:3 (2:3) Wielkopolska Komorniki
Jakub Przybyłek 4, 45, 50, Kacper Woźniak 10, Oliwier Wiczyński 58, Kacper Fiołka 70, Adrian Szkudlarek 77, Krystian Kasprzak 78, Sebastian Ciszewicz 80 - Oliwier Piotrowski 20, Jakub Żurawski 32, 40
Polonia 2013: 9. Brajan Ostański - 4. Leon Jacków, 8. Jakub Przybyłek, 10. Krystian Kasprzak, 13. Sebastian Ciszewicz, 15. Kacper Fiołka, 19. Jakub Kanoniczak, 29. Kacper Woźniak, 88. Oliwier Wiczyński. Grali także: 1. Antoni Szał - 3. Mikołaj Kaczałka, 7. Adrian Szkudlarek, 11. Bruno Obiegły, 12. Denys Bakulin, 14. Maksymilian Małecki, 18. Gabriel Lipiński. Trenerzy: Radosław Falgier oraz Kamil Drzewiecki.
| I liga okręgowa D2 - grupa 4 (2012) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Kotwica Kórnik | 7 | 53:4 | 21 |
| 2. | Jedynka Luboń | 7 | 47:8 | 21 |
| 3. | Warta II Poznań | 8 | 59:21 | 18 |
| 4. | Polonia II Środa Wielkopolska | 8 | 45:23 | 15 |
| 5. | Wielkopolska Komorniki | 8 | 19:49 | 7 |
| 6. | Avia Kamionki | 8 | 23:29 | 6 |
| 7. | Przemysław Poznań | 8 | 12:40 | 4 |
| 8. | Kłos Zaniemyśl | 8 | 3:87 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
23.04.2025
Pewne zwycięstwo z Ostrovią (2009)
Po nieudanym starcie rundy wiosennej na dobre tory wróciła Polonia 2009, która w środę odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej B2. Zespół prowadzony przez Jakuba Budycha i Bartosza Kadrzyńskiego pewnie wygrał na starym stadionie średzkim 4:0 (1:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Bramkarza rywali przed przerwą pokonał Franciszek Błaszyk, a następnie dwa gole strzelił Michał Mężyński, a wynik spotkania ustalił Michał Deręgowski.
-
23.04.2025
Zwycięstwo w Lesznie (2008)
W Wielki Czwartek zespół Polonii 2008 udał się do Leszna, skąd wrócił z trzema punktami. Drużyna Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrała 3:0 (1:0) po bramkach Antoniego Sobczyńskiego, Mikołaja Szymańskiego oraz trafieniu samobójczym. Poloniści w tym momencie zajmują drugie miejsce w tabeli 1. ligi wojewódzkiej, nie zaznając dotąd goryczy porażki - nasz zespół wygrał cztery mecze, a trzy zakończyły się remisami.
-
23.04.2025
Akademia: Raport ligowy (16-22.04.2025)
Siedem meczów rozegrały drużyny akademii w weekend Wielkanocny. Świąteczne granie rozpoczęło się od domowego zwycięstwa Polonii 2009 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. W czwartek przekonujące zwycięstwa odniosły Polonia 2008, Polonia 2012 oraz Polonia 2012, a dość niespodziewanie w Koninie przegrali trampkarze z rocznika 2011. W Wielką Sobotę swój mecz rozegrała Polonia 2010 III, która przegrała ze Stellą Luboń, natomiast we wtorek Polonia 2011 zrehabilitowała się za wyjazdowa porażkę, wygrywając 2:0 z SMS APR Ślesin.
-
22.04.2025
Transmisja z Kościana
Zapraszamy Was na transmisję spotkania 1/4 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Kościanie z tamtejszą Obrą. Transmisja oczywiście z komentarzem.
Startujemy w środę 23 kwietnia o godzinie 17:20.
-
19.04.2025
Świąteczna wygrana trzeciego zespołu
W dobrych humorach mogli spędzić święta zawodnicy trzeciej drużyny seniorskiej Polonii! Zespół Łukasza Kaczałki pewnie wygrał na wyjeździe z Gromem Plewiska 4:2 (4:1), choć to rywale jako pierwsi trafili do siatki. Decydująca była druga część pierwszej połowy meczu, kiedy to w ciągu dwudziestu minut Polonia strzeliła cztery gola. Golkipera Gromu pokonali Hubert Łosiński, Filip Stasiak, Kacper Cyka oraz Bartosz Idziaszek. Dzięki tej wygranej Polonia III przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli klasy B i do miejsca premiowanego awansem traci już tylko trzy punkty.
-
18.04.2025
Remis w Szczecinie
W Wielki Czwartek rozegrali kolejne swoje spotkanie ligowe piłkarze Polonii Środa. Tym razem poloniści udali się do Szczecina gdzie zmierzyli się z drugim zespołem Pogoni Szczecin. Rywale w których składzie znalazło się kilku graczy z przeszłością w pierwszym zespole mocno liczyli na kolejną wygraną i awans w ligowej tabeli.
-
16.04.2025
Transmisja ze Szczecina
Zapraszamy Was na transmiję meczu III ligi w kórym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem Pogoni.
Startujemy w czwartek 17 kwietnia o godzinie 17:20.
-
16.04.2025
Akademia: Zapowiedź (16-19.04.2025)
Środowym meczem Polonii 2009 rozpoczynamy kolejkę Wielkanocną w naszej akademii. W czwartek swoje mecze rozegrają cztery zespoły - Polonia 2008, Polonia 2011, Polonia 2012 oraz Polonia 2012 II, natomiast mecz Polonii 2010 III ze Stellą Luboń zaplanowano na sobotę. Pozostałe drużyny mają przerwę w rozgrywkach.



























































