13.05.2024
Domowe zwycięstwo z Komornikami (2013)
W niedzielę wysoką skutecznością wykazali się zawodnicy Polonii 2013, którzy wygrali z Wielkopolską Komorniki 9:3. Mecz był jednak trudniejszy dla naszych zawodników niż wskazuje na to wynik, bo do przerwy to goście prowadzili. Poloniści świetnie spisali się w drugiej połowie i ostatecznie wysoko wygrali.
Od początku Poloniści bardzo dobrze weszli w spotkanie, tworząc sobie wiele sytuacji bramkowych. Po pierwszych dziesięciu minutach było 2:0 dla Polonii, jednak bardzo szybko nastąpiło rozluźnienie, przez co na przerwę nasz zespół schodził przegrywając 2:3. Po przerwie Polonia od razu rzuciła się do ataku, a po stracie starała się wysoko odbierać piłkę, co często się udawało. Po kilku słupkach i poprzeczkach piłka w końcu zaczęła wpadać do bramki rywali. Mecz zakończył się wynikiem 9:3.
Polonia 2013 I: I liga okręgowa D2 - grupa 4
12 maja 2024, godz. 8:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 9:3 (2:3) Wielkopolska Komorniki
Jakub Przybyłek 4, 45, 50, Kacper Woźniak 10, Oliwier Wiczyński 58, Kacper Fiołka 70, Adrian Szkudlarek 77, Krystian Kasprzak 78, Sebastian Ciszewicz 80 - Oliwier Piotrowski 20, Jakub Żurawski 32, 40
Polonia 2013: 9. Brajan Ostański - 4. Leon Jacków, 8. Jakub Przybyłek, 10. Krystian Kasprzak, 13. Sebastian Ciszewicz, 15. Kacper Fiołka, 19. Jakub Kanoniczak, 29. Kacper Woźniak, 88. Oliwier Wiczyński. Grali także: 1. Antoni Szał - 3. Mikołaj Kaczałka, 7. Adrian Szkudlarek, 11. Bruno Obiegły, 12. Denys Bakulin, 14. Maksymilian Małecki, 18. Gabriel Lipiński. Trenerzy: Radosław Falgier oraz Kamil Drzewiecki.
| I liga okręgowa D2 - grupa 4 (2012) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Kotwica Kórnik | 7 | 53:4 | 21 |
| 2. | Jedynka Luboń | 7 | 47:8 | 21 |
| 3. | Warta II Poznań | 8 | 59:21 | 18 |
| 4. | Polonia II Środa Wielkopolska | 8 | 45:23 | 15 |
| 5. | Wielkopolska Komorniki | 8 | 19:49 | 7 |
| 6. | Avia Kamionki | 8 | 23:29 | 6 |
| 7. | Przemysław Poznań | 8 | 12:40 | 4 |
| 8. | Kłos Zaniemyśl | 8 | 3:87 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
02.06.2025
Piorunująca końcówka dziewczyn (Juniorki)
Zespół juniorek w sobotę dosłownie wyrwał trzy punkty w wyjazdowym starciu z 1922 Lechią Kostrzyn/Maratończykiem Brzeźno. Mecz miał dramatyczny przebieg, bo do 70. minuty nasze zawodniczki prowadziły 3:2, ale wtedy gospodarze zdobyli dwa gole i to oni wyszli na prowadzenie. Polonistki pokazały jednak pazur i zdołały odwrócić losy meczu zdobywając trzy gole w ostatnich pięciu minutach gry!
-
02.06.2025
Siódmy gol dał zwycięstwo (2011)
Drugi zespół rocznika 2011 rozegrał w sobotę niezwykle ciekawy i obfitujący w gole mecz z Talentem Poznań. Poloniści po niezwykle emocjonującej końcówce wygrali 7:6 (2:3), a gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Kuba Kucharski. Wcześniej do bramki rywali trafiali jeszcze Marcel Łuczak - dwukrotnie, Mikołaj Borczyk, Michał Cwojdzinski - dwukrotnie oraz Igor Nowak.
-
02.06.2025
Zwycięstwa z Victorią i Kanią (2010)
Polonia 2010 po trudnym spotkaniu wywalczyła zwycięstwo w starciu z Victorią Września. Nasz zespół do przerwy przegrywał 0:1, ale w drugiej części odwrócił wynik po golach Łukasza Miszkiewicza, Kamila Jankowiaka oraz Jakuba Przybylskiego. Drugi zespół odniósł pewne zwycięstwo w Gostyniu, gdzie pokonał 4:1 miejscową Kanię. Trzecie drużyna wysoko przegrała z Talentem Poznań.
-
02.06.2025
Zwycięstwo z SMS-em Konin (2009)
Ciekawe widowisko stworzyli piłkarze Polonii 2009 oraz SMS-u Konin. Nasz zespół na stadionie CSiR wygrał 4:3 (2:2). Przed przerwą dwa gole dla Polonii strzelił Franciszek Błaszyk, a w drugiej części meczu bramkarza gości pokonali Michał Mężyński oraz Oliwier Rudkowski.
-
02.06.2025
Ze Stellą na piątkę z minusem (2008)
W domowym meczu 13. kolejki 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2008 mimo bezbramkowego remisu do przerwy ostatecznie wygrał 5:1 ze Stellą Luboń. Trzy gole dla naszej drużyny strzelił Antoni Storozum, a po jednym trafieniu dołożyli Benjamin Wałuszko oraz Nikodem Bliskowski.
-
02.06.2025
Akademia: Raport ligowy (31.05/01.06.2025)
Dziesięć meczów rozegrały nasze zespoły od piątku do niedzieli, odnosząc w nich osiem zwycięstw i przegrywając tylko dwa razy. Kolejny raz wysoką dyspozycję potwierdzili nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich w kategoriach jedenastoosobowych - Polonia 2008, Polonia 2009 oraz Polonia 2010. W niedzielę drugiej porażki w rundzie wiosennej doznała Polonia 2012, przegrywając 0:2 z SMS APR Ślesin, z kolei bardzo cenne zwycięstwo odniosła w 2. lidze wojewódzkiej Polonia 2013, która pokonała na wyjeździe 5:0 Polonię 1912 Leszno. To zwycięstwo pozwoliło wyprzedzić imienniczkę z Leszna w ligowej tabeli i objąć prowadzenie na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek.
-
01.06.2025
Zwycięstwo z Tornadem. Hat trick Karolaka
W sobotę trzeci zespół seniorski Polonii odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo na trudnym terenie. Zespół prowadzony przez Łukasza Kaczałkę wygrał 7:1 (4:1) z Tornadem Trzebaw i utrzymał drugie miejsce w ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Orłami Komorniki. Trzy bramki dla Polonii strzelił urodzony w 2008 roku Wiktor Karolak, który tym meczem debiutował w rozgrywkach seniorskich, a po jednym golu dołożyli Serhii Pankratov, Jakub Szymczak, Kacper Cyka oraz Klaudiusz Cielewicz.
-
30.05.2025
Podział punktów z Wdą
W piątek 30 maja średzka Polonia rozegrała ostatnie ligowe domowe w tym sezonie spotkanie. Nasza drużyna podejmowała Wdę Świecie która jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych ale nie absolutnym debiutantem na tym poziomie. Dla obu zespołów mecz ten był pucharowymi przedbiegami bo kilka dni później 4 czerwca obie ekipy zagrają w wojewódzkich finałach Pucharu Polski.




























































