OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.05.2024

Domowe zwycięstwo z Komornikami (2013)

W niedzielę wysoką skutecznością wykazali się zawodnicy Polonii 2013, którzy wygrali z Wielkopolską Komorniki 9:3. Mecz był jednak trudniejszy dla naszych zawodników niż wskazuje na to wynik, bo do przerwy to goście prowadzili. Poloniści świetnie spisali się w drugiej połowie i ostatecznie wysoko wygrali.

Od początku Poloniści bardzo dobrze weszli w spotkanie, tworząc sobie wiele sytuacji bramkowych. Po pierwszych dziesięciu minutach było 2:0 dla Polonii, jednak bardzo szybko nastąpiło rozluźnienie, przez co na przerwę nasz zespół schodził przegrywając 2:3. Po przerwie Polonia od razu rzuciła się do ataku, a po stracie starała się wysoko odbierać piłkę, co często się udawało. Po kilku słupkach i poprzeczkach piłka w końcu zaczęła wpadać do bramki rywali. Mecz zakończył się wynikiem 9:3.

Polonia 2013 I: I liga okręgowa D2 - grupa 4
12 maja 2024, godz. 8:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 9:3 (2:3) Wielkopolska Komorniki
Jakub Przybyłek 4, 45, 50, Kacper Woźniak 10, Oliwier Wiczyński 58, Kacper Fiołka 70, Adrian Szkudlarek 77, Krystian Kasprzak 78, Sebastian Ciszewicz 80 - Oliwier Piotrowski 20, Jakub Żurawski 32, 40

Polonia 2013: 9. Brajan Ostański - 4. Leon Jacków, 8. Jakub Przybyłek, 10. Krystian Kasprzak, 13. Sebastian Ciszewicz, 15. Kacper Fiołka, 19. Jakub Kanoniczak, 29. Kacper Woźniak, 88. Oliwier Wiczyński. Grali także: 1. Antoni Szał - 3. Mikołaj Kaczałka, 7. Adrian Szkudlarek, 11. Bruno Obiegły, 12. Denys Bakulin, 14. Maksymilian Małecki, 18. Gabriel Lipiński. Trenerzy: Radosław Falgier oraz Kamil Drzewiecki.

I liga okręgowa D2 - grupa 4 (2012)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Kotwica Kórnik 7 53:4 21
2. Jedynka Luboń 7 47:8 21
3. Warta II Poznań 8 59:21 18
4. Polonia II Środa Wielkopolska 8 45:23 15
5. Wielkopolska Komorniki 8 19:49 7
6. Avia Kamionki 8 23:29 6
7. Przemysław Poznań 8 12:40 4
8. Kłos Zaniemyśl 8 3:87 0

 

Najnowsze aktualności

  • 23.06.2025

    Trampkarze zakończyli zwycięstwem (2011)

    Wyjazdowym zwycięstwem sezon zakończyła Polonia 2011 II, która wygrała 4:1 (2:0) z zespołem Lecha Poznań/Luboń. Bramki dla Polonii strzelali Oskar Różewicz, Wojciech Śnitko - dwie oraz Marcel Łuczak. Drużyna Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka zakończyła sezon na 5. miejscu w sezonie 2025/2026 będzie rywalizować w 2. lidze okręgowej.

  • 23.06.2025

    Zakończenie na szóstkę (2010)

    Na szóstkę spisała się Polonia 2010 w Koninie, ale i w całej rundzie wiosennej. Nasz zespół doskonale spisał się w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej C1 nie przegrywając żadnego meczu i zwieńczył to zwycięstwem 6:0 (2:0) z Górnikiem Konin. Polonia pewnie wygrała rozgrywki z przewagą dwunastu punktów nad wicemistrzem - GES-em Poznań.

  • 23.06.2025

    Siedem goli na zakończenie (2009)

    Dziesięć bramek zobaczyli kibice oglądający ostatnie spotkanie Polonii 2009 w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025. Poloniści na wyjeździe wygrali 7:3 (2:2) z Jarotą Jarocin, przypieczętowując tym samym drugie miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek. W czternastu meczach Polonia zgromadziła 30 punktów, czyli pięć mniej od zwycięzcy rozgrywek - Górnika Konin.

  • 23.06.2025

    CLJ WU-16: Polonistki w Centralnej Lidze Juniorek U-16! (Juniorki)

    Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska dopełnił formalności, pokonując w rewanżowym meczu baraży Kaperki Puck aż 13:0 (7:0)! Podobnie jak w pierwszym spotkaniu Polonistki kontrolowały przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty i wysokim zwycięstwem i zasłużonym awansem zwieńczyły ten niezwykle udany sezon!

  • 23.06.2025

    Trzeci zespół awansował do klasy A!

    Trzeci zespół Polonii Środa Wielkopolska z przytupem zapewnił sobie awans do klasy A! Drużyna prowadzona przez Łukasza Kaczałkę, a składająca się głównie z zawodników z rocznika 2008-2009, wygrała na wyjeździe ze Spartą Sklejką Orzechowo aż 10:0 (7:0). Bramki strzelali Wiktor Karolak - trzy, Antoni Storozum - dwie, Serhii Pankratov, Eryk Popis, Mikołaj Szymański oraz Bartosz Idziaszek, a wynik meczu ustalony został po trafieniu samobójczym obrońcy Sparty. Poloniści zakończyli sezon na 2. miejscu i byli zdecydowanie najlepszym zespołem rundy wiosennej.

  • 23.06.2025

    Akademia: Raport ligowy (17-21.06.2025)

    Za nami ostatni weekend rozgrywek ligowych drużyn akademii. Nasze zespoły wygrały siedem meczów i tylko jedna z drużyn przegrała swój mecz. Siedem zespołów ostatecznie zostało mistrzami swoich rozgrywek - Juniorki, Polonia 2010 (1. LW), Polonia 2010 II (2. LW), Polonia 2012 (1. LW), Polonia 2013 (2. LW), Polonia 2014 (2. LO) oraz Polonia 2013 II (3. LO), zaś dwa z wicemistrzostwa - Polonia 2008 (1. LW), Polonia 2009 (1. LW).

  • 18.06.2025

    Polonia II wygrała 2. ligę wojewódzką C1 (2010)

    Drugi zespół Polonii 2010 zwycięstwem na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce z Orkanem Chorzemin (4:0) zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach 2. ligi wojewódzkiej C1, grupy drugiej. W decydującym meczu trzy gole strzelił Jakub Przybylski, a jednego Kacper Pustkowiak. Mimo zwycięstwa w rozgrywkach drużyna Polonii II nie może awansować do 1. ligi wojewódzkiej z przyczyn regulaminowych.

  • 18.06.2025

    Polonia wygrała 1. ligę wojewódzką D1 (2012)

    Polonia 2012 prowadzona przez trenera Bartosza Tomaszewskiego wygrała rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej młodzików D1, grupy południowej! We wtorek nasz zespół wygrał 3:1 (2:1) po dwóch golach Marcela Hoffmanna i jednym Kacpra Lecieja zapewniając sobie końcowy triumf, wyprzedzając drużyny Lecha Poznań/Południe oraz SMS APR Ślesin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.