02.10.2023
Domowa wygrana z Koziołkiem (2008/2009)
Polonia Środa Wielkopolska 2008/2009 po dwóch z kolei porażkach tym razem wygrała na własnym boisku 4:0 (1:0) z Koziołkiem Poznań. Już w 2. minucie meczu wynik z rzutu karnego otworzył Bartosz Idziaszek. W drugiej połowie do siatki rywali trafiali kolejno Stanisław Solarski, Jan Marcinkowski oraz Eryk Popis. Już we wtorek rywalem zespołu będzie lider rozgrywek - Concordia Murowana Goślina.
Zawodnicy Polonii bardzo dobrze ułożyli sobie początek meczu, gdyż już w 1. minucie w polu karnym rywali faulowany został Jan Marcinkowski, a jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Idziaszek. Kolejne minuty to kontrolowanie gry przez nasz zespół, goście swoich szans szukali po rozegraniu ataku szybkiego oraz po stałym fragmencie gry. Przy odrobinie szczęścia prowadzenie Polonistów mogło być większe, ale brakowało ostatniego dobrego podania otwierającego drogę do bramki. Najbliżej podwyższenia wyniku był Marcinkowski, który z bliskiej odległości uderzył wysoko nad bramką. Najmniej pracy w pierwszej części spotkania miał bramkarz Polonii Adam Banaszak.
W drugiej połowie działo się dużo więcej na boisku. Poloniści idąc za ciosem kreowali sobie kolejne sytuacje, a z tego stworzyli sobie kilka ciekawych akcji. Na listę strzelców wpisali się Marcinkowski, Solarski oraz Popis. Na boisku pojawili się zmiennicy, którzy przy dobrym wyniku mogli zaprezentować się na boisku w dłuższym wymiarze czasowym. Więcej bramek licznie zgromadzeni kibice już nie zobaczyli i Polonia mogła cieszyć się z zasłużonej wygranej nad Koziołkiem.
Kolejny mecz poloniści zagrają we wtorek 3 października z Concordią Murowana Goślina. To spotkanie rozegrane zostanie w Środzie o godzinie 19.30.
Polonia 2008/2009: II liga okręgowa B2 - grupa 1
30 września 2023, godz. 9:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia II Środa Wielkopolska 4:0 (1:0) Koziołek Poznań
Bartosz Idziaszek 2 (k), Stanisław Solarski 48, Jan Marcinkowski 59, Eryk Popis 66
Polonia II: 1. Adam Banaszak - 2. Bartosz Idziaszek, 3. Piotr Kozak (55, 15. Wiktor Rozwora), 4. Kacper Kucharski, 5. Bartosz Szczepaniak, 6. Adrian Wojciechowski, 7. Stanisław Solarski (60, 16. Jakub Smolarz), 8. Szymon Zając (67, 18. Paweł Przybyłek), 9. Jan Marcinkowski (67, 17. Sebastian Grządzielewski), 10. Eryk Popis, 11. Maksymilian Roszkiewicz (55, 14. Stanisław Jaskólski).
trener: Łukasz Kaczałka.
| II liga okręgowa B2 - grupa 1 (2008) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Concordia Murowana Goślina | 4 | 17:4 | 12 |
| 2. | Avia Kamionki | 5 | 25:9 | 9 |
| 3. | Koziołek Poznań | 5 | 20:12 | 9 |
| 4. | Polonia II Środa Wlkp. | 4 | 20:4 | 6 |
| 5. | Wiara Lecha Poznań/Robakowo | 5 | 10:15 | 6 |
| 6. | Maratończyk Brzeźno | 5 | 2:50 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
11.09.2012
Czy Polonia pokona Cuiavię Inowrocław?
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
11.09.2012
W środę z Phytopharmem Klęka
Już jutro rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się w spotkaniu III rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej z Phytopharmem Klęka. Ten derbowy mecz rozegrany zostanie na stadionie w Środzie.
-
11.09.2012
Wyjazd kibiców do Inowrocławia
Już najbliższą sobotę, 15 września piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają ósmy mecz o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Tym razem średzianie wybiorą się do Inoworcławia na spotkanie z tamtejszą Cuiavią.
-
10.09.2012
612. minut Sławomira Janickiego
Podczas wczorajszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Wdą Świecie zakończyła się trwająca 612. minut passa Sławomira Janickiego bez straconego gola.
-
10.09.2012
Podsumowanie 7. kolejki III ligi
W ostatni weekend rozegrana została siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Liderem nadal jest Ostrovia 1909 Ostrów, ale zmienił się wicelider, którym został Sokół Kleczew.
-
10.09.2012
Porażka po walce
W sobotnie przed popołudnie Orlicy Polonii z rocznika 2002 rozegrali swój pierwszy mecz na wyjeździe w sezonie 2012/2013. Polonia grała z zespołem OTPS Winogrady Poznań.
-
09.09.2012
Remis juniorów młodszych z Dalewem
W niedzielę 9 września rozgrywki ligowe rozpoczęli juniorzy młodsi Polonii Środa. Nasi piłkarze w pierwszym meczu spotkali się na własnym boisku z zespołem Adalbertus II Dalewo. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1.























































