OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.10.2017

Dobry turniej w Luboniu (2009)

W niedziele 15 października o godzinie 12:00 odbyła się trzeci turniej ligowy drugiego zespołu Polonii dzieci z rocznika 2009.Tym razem gospodarzem turnieju była drużyna SF Luboń. Przeciwnikami naszego zespołu były drużyny: SF Luboń, Wielkopolska Komorniki i UKS Śrem. 

Pierwszy mecz rozegraliśmy z zespołem z Wielkopolska Komorniki. Był to mecz walki. Obie drużyny miały swoje sytuacje, aby wygrać to spotkanie. Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowo, druga połowa to kolejne minuty w których nasi zawodnicy atakowali, ale nadziewaliśmy się też na kontrataki i jeden z nich wykorzystali nasi przeciwnicy z Komornik. Poloniści próbowali odrabiać straty, ale zabrakło czasu. Wynik spotkania 1:0 dla Wielkopolska Komorniki. Drugie spotkanie to pojedynek z SF Luboń. Nasi chłopcy to spotkanie przegrali 3:0. W tym meczu musimy uznać wyższość przeciwnika gdyż mieliśmy mało argumentów, aby zmienić oblicze meczu. Ostatni przeciwnik to zespół UKS Śrem. Ten pojedynek nie ułożył się po naszej myśli, ponieważ już do przerwy przegrywaliśmy 1:0. Jednak parę słów motywacji w przerwie przyniosło efekt. Do wyrównania doprowadza Antoni Krzysztofiak po bardzo dobrej indywidualnej akcji Adama Rolirada, kilka minut później na listę strzelców po raz kolejny wpisuje się Krzysztofiak i wyprowadza nasz drużynę na prowadzenie. Duży udział w tej akcji miał Wiktor Rozwora, który asystował przy bramce. Ostatecznie Polonia wygrywa ostatnie spotkanie 2:1.

Komplet wyników Polonii:

Polonia II Środa 0-3 SF Luboń

Polonia II Środa 0-1 Wielkopolska Komorniki

Polonia II Środa 2-1 UKS Śrem

(Bramka: 2x A. Krzysztofiak)

Polonia wystąpiła w składzie: Maria Kajdan, Adam Rolirad, Antoni Staszak, Antoni Krzysztofiak, Wiktor Rozwora , Kacper Sobański, Wiktor Kasprzak , Bartosz Szymkowiak, Marcin Drożdż

Najnowsze aktualności

  • 04.11.2025

    Bez punktów Luboniu

    W niedzielne przedpołudnie drugi zespół seniorów Polonii Środa udał się do Lubonia na pojedynek z miejscową Stellą. Młodzi poloniści po trzech porażkach z rzędu liczyli na odniesienie zwycięstwa i powrót w górne rejony tabeli.

  • 03.11.2025

    Nieudany wyjazd do Leszna (2014)

    W złych humorach wrócili z Leszna zawodnicy Polonii 2014. Nasz zespół przegrał 0:6 (0:4) z tamtejszą Polonią 1912. W ligowej tabeli Poloniści zajmują siódme miejsce na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

  • 03.11.2025

    Młodzicy pokonali lidera! (2013)

    Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Baranowie pokonała zespół APR Lampart Poznań 4:2 (1:0). Gospodarze, którzy dotąd nie stracili punktu, całą drugą połowę grali w osłabieniu z powodu czerwonej kartki. Mimo zwycięstwa Polonia jest ósma w ligowej tabeli i do końca będzie walczyć o utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej - do rozegrania zostały trzy kolejki. Bramki dla Polonii strzelali w niedzielę Sebastian Ciszewicz, Adrian Szkudlarek, Karol Maleszka oraz Krystian Kasprzak.

  • 03.11.2025

    Porażka w Lesznie (2012)

    Po wyrównanym i pełnym walki meczu Polonia 2012 przegrała 1:2 (1:1) z Polonią 1912 Leszno. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale przed przerwą wyrównał Szymon Kempski. Decydujące trafienie zespół z Leszna zdobył w 71. minucie. Nasz zespół zajmuje ósme miejsce w tabeli 1. ligi wojewódzkiej C2.

  • 03.11.2025

    Trampkarze wiceliderem! (2011)

    Kolejny świetny występ mają za sobą trampkarze z rocznika 2011. Zespół Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka wygrał 5:1 (1:1) z APR Lampart II Poznań i dzięki porażce Akademii Krecika Ostrów Wielkopolski przesunęli się na pozycję wicelidera. Bramki dla Polonistów strzelali Kuba Kucharski - dwie, Adam Jankowski, Jan Jankowiak oraz Wojciech Śnitko.

  • 03.11.2025

    Punkt stracony w doliczonym czasie (2009)

    Bez punktów z Poznania wróciła w niedzielę Polonia 2009. Nasz zespół do przerwy przegrywał 0:2, ale w 82. oraz 83. minucie zdołał doprowadzić do remisu po golach Oliwiera Rudkowskiego i Stanisława Korzeniewskiego. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, gospodarze zadali decydujący cios, strzelając gola na 3:2 w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Na trzy kolejki przed końcem Polonia jest trzecia w tabeli 1. ligi wojewódzkiej B1.

  • 03.11.2025

    CLJ WU-16: Kolejne wysokie zwycięstwo (Juniorki)

    Kolejne wysokie zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorek odniosły podopieczne Elżbiety Nowicz i Weroniki Rychlewskiej! Choć to rywalki otworzyły wynik spotkania to nasz zespół dominował od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej połowie Polonistki strzeliły cztery gole w ciągu ośmiu minut, a do bramki Pogoni trafiały Julia Wawroska, Natasza Szymańska oraz Nikola Jeziorska - dwie. Po przerwie strzelały jeszcze Blanka Olejnik, Maria Dydymska i Julia Moczyńska - dwie. Nasz zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli CLJ WU-16 za plecami Warty Poznań.

  • 03.11.2025

    Akademia: Raport ligowy (2.11.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 2 listopada 2025.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.