30.11.2017
Dobry prognostyk przed wiosną (2004)Przygotowania do nowego sezonu drugi zespół trampkarzy młodszych Polonii Środa, rozpoczął od obozu letniego w Ustce który odbywał się pierwszych dniach sierpnia. Podczas obozu młodzi zawodnicy trenowali dwa razy dziennie oraz rozgrywali mecze sparingowe. Nie zabrakło również czasu na zabawy i wspólne spędzanie czasu podczas. Młodzi Poloniści korzystali z boisk do gry w beach soccera, siatkówki czy street soccera. Dodatkowo znalazł się czas na spacer po lesie czy kąpiele w morzu.
Po powrocie z obozu, podopieczni trenera Radosława Falgiera, trenowali 3 razy w tygodniu na obiektach Centrum Treningowego Polonii Środa oraz rozegrali mecze sparingowe. Do zespołu dołączyło wielu nowych zawodników, dla których miniona runda była pierwszą w swojej piłkarskiej przygodzie. Z tygodnia na tydzień wzajemne zrozumienie i zaufanie zawodników do siebie rośnie, co jest dobrym prognostykiem przed rundą wiosenną. Niestety w trakcie trwania rundy kilku zawodników odniosło kontuzje, które wykluczyły ich z udziału w meczach mistrzowskich. Szczęśliwie wszyscy zawodnicy wrócili do pełni zdrowia i z dużym zaangażowaniem pracują na treningach.
W lidze naszemu zespołowi przyszło rywalizować z takim zespołami jak: AKF Poznań, Zawisza Dolsk, Las Puszczykowo oraz Stella Luboń. W sumie poloniści rozegrali 6 spotkań w których zanotowali 1 zwycięstwo, 1 remis i ponieśli 4 porażki. Bilans bramkowy zespołu po rundzie jesiennej to 15:28.
W minionej rundzie w drużynie grali: Hubert Siudziński, Piotr Nowacki, Adrian Florkowski, Maciej Kluska, Marek Dolata, Maciej Mikołajczak, Wiktor Mydlarz, Grzegorz Pohl, Alan Rychtanek, Piotr Kubiak, Kacper Kończal, Kacper Bartłomiejczak, Andrzej Niemczal, Kacper Ludwiczak, Mariusz Binkowski, Jakub Kubasiewicz, Oskar Głowacki, Michał Kiciński, Adrian Karczewski, Wiktor Ligocki, Marcin Leperowski, Kacper Pawłowski, Aleksander Fert, Jakub Bzowy.
Najnowsze aktualności
-
18.12.2023
Udany początek Halowego Pucharu Prezesa (2011)
W weekend zespół Polonii 2011 wziął udział w turnieju I rundy Halowego Pucharu Prezesa. Nasi zawodnicy rywalizowali w strefie konińskiej i nie zaznali goryczy porażki. Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego wygrali cztery mecze i raz bezbramkowo zremisowali. W kolejnym etapie nasz zespół zagra w grupie mistrzowskiej strefy konińskiej.
-
18.12.2023
Spotkanie Świąteczne Polonii Środa
W sobotę 16 grudnia w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej odbyło się Świąteczne spotkanie Klubu Sportowego Polonia Środa Wlkp. Impreza zgromadziła wszystkie sekcje klubu sportowego. Na hali pojawili się zawodniczki, zawodnicy, trenerzy, rodzice i zaproszeni goście.
-
18.12.2023
Wyróżnienia dla zawodników akademii
Podczas sobotniego spotkania świątecznego dla wszystkich sekcji sportowych KS Polonia wręczone zostały upominki dla wyróżnionych zawodników z zespołów naszej akademii. Nagrodzeni zostali młodzi piłkarze z najwyższą frekwencją oraz szczególnymi osiągnięciami. Poniżej przedstawiamy listę wyróżnionych zawodników.
-
13.12.2023
Poloniści zagrali w SBG Cup (2009)
Podczas gdy część zawodników Polonii 2009 rywalizowała w turnieju eliminacyjnym MMP U-15 w futsalu w Pile pozostali zawodnicy wzięli udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zajął w nim 13. miejsce.
-
12.12.2023
Zwycięski sparing z Wartą Poznań (2013)
W sobotę 9 grudnia zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013) udał się na poznański Golęcin, gdzie podejmowali mocnego rywala jakim jest Warta Poznań. Od początku spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Obydwie drużyny starały się utrzymywać przy piłce i tworzyć sobie sytuacje bramkowe. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonistów 5:4.
-
12.12.2023
Sparing żaków z UKS Śrem (2015)
W niedzielę 10 grudnia grupa biała rocznika 2015 udała się do Śremu by w hali sportowej rozegrać sparing z miejscowym UKS Śrem. Mecz kontrolny stał na wysokim poziomie i był wyrównany.
-
11.12.2023
Poloniści w III fazie eliminacji MMP w futsalu (2009)
W weekend Polonia Środa Wielkopolska 2009 wzięła udział w turnieju II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostwa Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół pewnie przebrnął kolejny etap, wygrywając w Pile dwa mecze i jeden remisując. W trzeciej fazie udział weźmie pięć drużyn, spośród których dwie awansują do turnieju finałowego.
-
11.12.2023
Polonistki z awansem w MMP w futsalu (Dziewczyny)
UKS Tęcza Sportis SISU Bydgoszcz oraz Polonia Środa Wielkopolska uzyskały awans do kolejnej fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu kobiet. Zawodniczki z Bydgoszczy były bezkonkurencyjne w pewnie wygrały turniej rozgrywany w Środzie Wielkopolskiej, natomiast nasze zawodniczki wygrały decydujące starcie z AZS UAM Poznań.




























































