13.08.2014
Do Środy zawita beniaminekW drugiej kolejce III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zmierzą się na własnym boisku z beniaminkiem Tarnovią Tarnowo Podgórne. Spotkanie rozgrywane na własnym boisku będzie dobrą okazją do rehabilitacji za wysoką porażkę z pierwszej kolejki z Sokołem Kleczew.
Zespół Tarnovii to absolutny beniaminek rozgrywek trzecioligowych. Jednak przed nowym sezonem zespół został wzmocniony. Do drużyny dołączyli min.: doświadczeni Maciej Scherfchen i Karol Gregorek. Po rezygnacji z funkcji trenera Ryszarda Rybaka, stanowisko to powierzono Karolowi Brodowskiemu. W pierwszym meczu ligowym w którym doszło do spotkania dwóch beniaminków Tarnovia na własnym boisku pokonała Victorię Września 2:1.
Polonia Środa nieudanie rozpoczęła rozgrywki trzecioligowe nowego sezonu. W pierwszym meczu bowiem nasi piłkarze ulegli wysoko bo aż 4:0 mistrzowi z poprzedniego sezonu Sokołowi Kleczew. Była to jednocześnie najwyższa porażka naszego zespołu w III lidze po powrocie do niej w sezonie 2011/12, a także najwyższa porażka od 29 sierpnia 2009 kiedy to jeszcze w rozgrywkach IV ligi poloniści ulegli na wjeździe Leśnikowi Margonin 6:0. Po takiej porażce trzeba się szybko podnieść i pokazać że tak z dnia na dzień nie zapomina się grać w piłkę. A przecież w meczach towarzyskich przed sezonem poloniści pokazywali kawałek dobrego futbolu. Jednego możemy być pewni przed tym spotkaniem. Zespół Polonii Środa będzie bardzo mocno zmotywowany do tego aby się odbudować i pokazać że porażka z pierwszej kolejki była tylko wypadkiem przy pracy.
Początek tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania zaplanowano na sobotę 16 sierpnia na godzinę 16:00 oczywiście na średzkim stadionie.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!
Najnowsze aktualności
-
27.09.2022
Dwa zwycięstwa i remis młodzików (2010)
Rywalizujący w I lidze okręgowej młodzicy starsi po emocjonującym spotkaniu wygrali 5:4 z Liderem Swarzędz. Poloniści szybko stracili bramkę, ale na przerwę schodzili prowadząc 4:2. W drugiej połowie goście doprowadzili do wyrównania, ale pięć minut przed końcem meczu decydujący cios zadał Nikodem Odwrot. Równie ciekawe spotkanie rozegrała druga drużyna w Obornikach. Polonia po trudnym meczu wygrała 1:0 z AP Oborniki. Rywalizujący w III lidze okręgowej zespół Polonii III także dostarczył dużych emocji. Nasi zawodnicy sprawili niespodziankę i wywieźli cenny punkt z wyjazdowego meczu z liderem rozgrywek!
-
26.09.2022
Komplet punktów w trzech meczach (2009)
W ubiegłym tygodniu dwa mecze rozegrała Polonia Środa Wielkopolska w rozgrywkach I ligi okręgowej trampkarzy młodszych. W środę zespół wygrał 7:0 (2:0) z Błękitnymi Owińska, natomiast w sobotę Polonia pokonała 3:1 (3:0) Poznańską Trzynastkę. W piątek swój mecz zagrał także drugi zespół, który wygrał 6:1 (3:1) z drugą drużyną Victorii Września.
-
26.09.2022
Trudny mecz w Słupcy (2008)
W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym meczu pokonała 2:0 (2:0) SKP MOS Słupca. Oba gole zdobył w końcówce pierwszej części meczu Jakub Michalak. Zespół prowadzony przez Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego z dużą przewagą zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.
-
26.09.2022
Ugoszczą rezerwy Pogoni
Pierwszy dzień października będzie kolejnym dniem w którym piłkarze Polonii Środa rozegrają swoje spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie drugi zespół Pogoni Szczecin a spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Średzkim. Jego początek zaplanowano na godzinę 14:00.
-
26.09.2022
Wysokie zwycięstwo z KKS-em 1925 (2006)
W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska na głównym boisku Stadionu Średzkiego wygrała aż 6:0 (4:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Oskar Popis - dwie, Kacper Manicki - dwie, Jakub Wawroski oraz Szymon Rauhut. Po zakończeniu pierwszej serii gier Polonia prowadzi w tabeli z przewagą pięciu punktów nad drugim Jarotą Jarocin. Za tydzień w pierwszym meczu rundy rewanżowej rywalem podopiecznych Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka będzie AP Nowe Skalmierzyce.
-
26.09.2022
Lech Poznań triumfatorem Stadion Średzki Cup (2015)
Lech Poznań został triumfatorem ostatniego wrześniowego turnieju Stadion Średzki Cup 2022 w kategorii żak młodszy (rocznik 2015), który rozegrany został w niedzielę na Nowym Stadionie Średzkim! W finale Lech Poznań wygrał 2:0 z... drugim zespołem Lecha! W meczu o trzecie miejsce Warta Gorzów Wielkopolski po rzutach karnych wygrała z Wartą Poznań. Polonia Środa Wielkopolska zakończyła zawody na szóstym miejscu. W turnieju udział wzięło dwanaście drużyn.
-
26.09.2022
AP Reissa Poznań zwycięzcą Stadion Średzki Cup (2014)
Akademia Piłkarska Reissa Poznań wygrała turniej Stadion Średzki Cup 2022 w kategorii żak starszy (rocznik 2014), który rozegrany został w sobotę na Nowym Stadionie Średzkim! W finale APR pokonał 3:1 Wartę Poznań! W meczu o trzecie miejsce Lech Poznań pokonał aż 5:0 Progres Gorzów Wielkopolski. Polonia Środa Wielkopolska zakończyła zawody na dziewiątym miejscu. W turnieju udział wzięło dwanaście drużyn.
-
26.09.2022
Pierwsza wygrana rezerw
W niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrał zespół rezerw Polonii Środa. Tym razem rywalem młodych polonistów była Akademia Piłkarska Reissa z Poznania.


























































