13.08.2014
Do Środy zawita beniaminekW drugiej kolejce III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zmierzą się na własnym boisku z beniaminkiem Tarnovią Tarnowo Podgórne. Spotkanie rozgrywane na własnym boisku będzie dobrą okazją do rehabilitacji za wysoką porażkę z pierwszej kolejki z Sokołem Kleczew.
Zespół Tarnovii to absolutny beniaminek rozgrywek trzecioligowych. Jednak przed nowym sezonem zespół został wzmocniony. Do drużyny dołączyli min.: doświadczeni Maciej Scherfchen i Karol Gregorek. Po rezygnacji z funkcji trenera Ryszarda Rybaka, stanowisko to powierzono Karolowi Brodowskiemu. W pierwszym meczu ligowym w którym doszło do spotkania dwóch beniaminków Tarnovia na własnym boisku pokonała Victorię Września 2:1.
Polonia Środa nieudanie rozpoczęła rozgrywki trzecioligowe nowego sezonu. W pierwszym meczu bowiem nasi piłkarze ulegli wysoko bo aż 4:0 mistrzowi z poprzedniego sezonu Sokołowi Kleczew. Była to jednocześnie najwyższa porażka naszego zespołu w III lidze po powrocie do niej w sezonie 2011/12, a także najwyższa porażka od 29 sierpnia 2009 kiedy to jeszcze w rozgrywkach IV ligi poloniści ulegli na wjeździe Leśnikowi Margonin 6:0. Po takiej porażce trzeba się szybko podnieść i pokazać że tak z dnia na dzień nie zapomina się grać w piłkę. A przecież w meczach towarzyskich przed sezonem poloniści pokazywali kawałek dobrego futbolu. Jednego możemy być pewni przed tym spotkaniem. Zespół Polonii Środa będzie bardzo mocno zmotywowany do tego aby się odbudować i pokazać że porażka z pierwszej kolejki była tylko wypadkiem przy pracy.
Początek tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania zaplanowano na sobotę 16 sierpnia na godzinę 16:00 oczywiście na średzkim stadionie.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!
Najnowsze aktualności
-
05.10.2022
Zagrali w turnieju Stoczniowiec Cup (2014)
W sobotę 1 października zespół żaków starszych (rocznik 2014) wziął udział w turnieju Stoczniowiec Cup w Płocku. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Wojciech Włodarczyk.
-
05.10.2022
Trzecie miejsce w turnieju Mazury Cup! (2013)
W dniach 30 września - 2 października zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w turnieju Mazury Cup 2022 w Mrągowie. W zmaganiach wzięły udział 24 zespoły z Polski i zagranicy, a nasz zespół wywalczył bardzo dobre 3. miejsce! Ponadto wyróżnienie indywidualne otrzymał Szymon Plewiński.
-
05.10.2022
Maria Drzewiecka zadebiutowała w reprezentacji Polski!
Maria Drzewiecka - zawodniczka Polonii Środa Wielkopolska wypożyczona aktualnie do Warty Poznań zadebiutowała wczoraj w reprezentacji Polski kobiet do lat 15! Nasza zawodniczka weszła na boisko w 40. minucie wygranego 8:0 meczu turnieju UEFA Development Cup z Litwą.
-
05.10.2022
Turnieje ligowe orlików (2012/2013)
Intensywny weekend mają za sobą nasze drużyny w kategorii orlik. Nasze zespoły wzięły udział w turniejach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, ponadto drużyny rocznika 2012 i 2013 rozegrały we wtorek grę kontrolną między sobą.
-
05.10.2022
Wysokie zwycięstwo młodziczek z Medykiem (2010)
Tylko jeden mecz rozegrały w niedzielę nasze młodziczki, ponieważ z czterech zespołów tylko Medyk Konin stawił się na turnieju ligowym w Środzie Wielkopolskiej. Na zawody nie dojechały zawodniczy Amber Kalisz, Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski i SMS AP Reissa Ślesin. Nasze zawodniczy spisały się jednak doskonale i wygrały z Medykiem Konin aż 7:1 (3:1).
-
04.10.2022
Porażka juniorek z AZS UAM Poznań (2008)
W spotkaniu trzeciej kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska przegrała na swoim boisku 1:10 z drużyną AZS UAM Poznań. Długo Polonistki stawiały duży opór rywalkom i do przerwy przegrywały tylko 0:2. Po przerwie jednak rywalki w pełni zdominowały mecz i wykazały się wysoką skutecznością. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobyła z rzutu karnego Zuzanna Lepczyk.
-
04.10.2022
Porażki z Górnikiem i Kotwicą (2011)
W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska po ambitnej walce przegrała 1:6 (1:3) z Górnikiem Konin, a gola dla naszego zespołu strzelił Antoni Kaus. Druga drużyna po ciekawym meczu przegrała 1:4 (0:2) z Kotwicą Kórnik.
-
04.10.2022
Zwycięstwa młodzików starszych (2010)
W meczu I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:0 (0:0) z zespołem Mieszko II Gniezno. Gole na wagę trzech punktów w końcówce spotkania strzelili Marcel Kaleta i Borys Kasprzak. Wiele emocji dostarczył także mecz III ligi okręgowej, w którym Poloniści wygrali 2:1 (1:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik.




























































