OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.08.2014

Do Środy zawita beniaminek

W drugiej kolejce III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa zmierzą się na własnym boisku z beniaminkiem Tarnovią Tarnowo Podgórne. Spotkanie rozgrywane na własnym boisku będzie dobrą okazją do rehabilitacji za wysoką porażkę z pierwszej kolejki z Sokołem Kleczew.

Zespół Tarnovii to absolutny beniaminek rozgrywek trzecioligowych. Jednak przed nowym sezonem zespół został wzmocniony. Do drużyny dołączyli min.: doświadczeni Maciej Scherfchen i Karol Gregorek. Po rezygnacji z funkcji trenera Ryszarda Rybaka, stanowisko to powierzono Karolowi Brodowskiemu. W pierwszym meczu ligowym w którym doszło do spotkania dwóch beniaminków Tarnovia na własnym boisku pokonała Victorię Września 2:1.

Polonia Środa nieudanie rozpoczęła rozgrywki trzecioligowe nowego sezonu. W pierwszym meczu bowiem nasi piłkarze ulegli wysoko bo aż 4:0 mistrzowi z poprzedniego sezonu Sokołowi Kleczew. Była to jednocześnie najwyższa porażka naszego zespołu w III lidze po powrocie do niej w sezonie 2011/12, a także najwyższa porażka od 29 sierpnia 2009 kiedy to jeszcze w rozgrywkach IV ligi poloniści ulegli na wjeździe Leśnikowi Margonin 6:0. Po takiej porażce trzeba się szybko podnieść i pokazać że tak z dnia na dzień nie zapomina się grać w piłkę. A przecież w meczach towarzyskich przed sezonem poloniści pokazywali kawałek dobrego futbolu. Jednego możemy być pewni przed tym spotkaniem. Zespół Polonii Środa będzie bardzo mocno zmotywowany do tego aby się odbudować i pokazać że porażka z pierwszej kolejki była tylko wypadkiem przy pracy.

Początek tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania zaplanowano na sobotę 16 sierpnia na godzinę 16:00 oczywiście na średzkim stadionie.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

 

Najnowsze aktualności

  • 05.10.2022

    Zagrali w turnieju Stoczniowiec Cup (2014)

    W sobotę 1 października zespół żaków starszych (rocznik 2014) wziął udział w turnieju Stoczniowiec Cup w Płocku. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Wojciech Włodarczyk.

  • 05.10.2022

    Trzecie miejsce w turnieju Mazury Cup! (2013)

    W dniach 30 września - 2 października zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w turnieju Mazury Cup 2022 w Mrągowie. W zmaganiach wzięły udział 24 zespoły z Polski i zagranicy, a nasz zespół wywalczył bardzo dobre 3. miejsce! Ponadto wyróżnienie indywidualne otrzymał Szymon Plewiński.

  • 05.10.2022

    Maria Drzewiecka zadebiutowała w reprezentacji Polski!

    Maria Drzewiecka - zawodniczka Polonii Środa Wielkopolska wypożyczona aktualnie do Warty Poznań zadebiutowała wczoraj w reprezentacji Polski kobiet do lat 15! Nasza zawodniczka weszła na boisko w 40. minucie wygranego 8:0 meczu turnieju UEFA Development Cup z Litwą.

  • 05.10.2022

    Turnieje ligowe orlików (2012/2013)

    Intensywny weekend mają za sobą nasze drużyny w kategorii orlik. Nasze zespoły wzięły udział w turniejach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, ponadto drużyny rocznika 2012 i 2013 rozegrały we wtorek grę kontrolną między sobą.

  • 05.10.2022

    Wysokie zwycięstwo młodziczek z Medykiem (2010)

    Tylko jeden mecz rozegrały w niedzielę nasze młodziczki, ponieważ z czterech zespołów tylko Medyk Konin stawił się na turnieju ligowym w Środzie Wielkopolskiej. Na zawody nie dojechały zawodniczy Amber Kalisz, Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski i SMS AP Reissa Ślesin. Nasze zawodniczy spisały się jednak doskonale i wygrały z Medykiem Konin aż 7:1 (3:1).

  • 04.10.2022

    Porażka juniorek z AZS UAM Poznań (2008)

    W spotkaniu trzeciej kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska przegrała na swoim boisku 1:10 z drużyną AZS UAM Poznań. Długo Polonistki stawiały duży opór rywalkom i do przerwy przegrywały tylko 0:2. Po przerwie jednak rywalki w pełni zdominowały mecz i wykazały się wysoką skutecznością. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobyła z rzutu karnego Zuzanna Lepczyk.

  • 04.10.2022

    Porażki z Górnikiem i Kotwicą (2011)

    W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska po ambitnej walce przegrała 1:6 (1:3) z Górnikiem Konin, a gola dla naszego zespołu strzelił Antoni Kaus. Druga drużyna po ciekawym meczu przegrała 1:4 (0:2) z Kotwicą Kórnik.

  • 04.10.2022

    Zwycięstwa młodzików starszych (2010)

    W meczu I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:0 (0:0) z zespołem Mieszko II Gniezno. Gole na wagę trzech punktów w końcówce spotkania strzelili Marcel Kaleta i Borys Kasprzak. Wiele emocji dostarczył także mecz III ligi okręgowej, w którym Poloniści wygrali 2:1 (1:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.