11.10.2018
Do Środy przyjeżdża ChemikJuż w niedzielę 14 października przed polonistami kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół będzie podejmował na własnym boisku Chemika Bydgoszcz. Mimo niskiej lokaty w tabeli naszego najbliższego rywala Polonię czeka na pewno ciężki bój o kolejne ligowe punkty.
Polonia ma za sobą wspaniałą passę. Nasz zespół licząc zarówno spotkania ligowe jak i pucharowe wygrał sześć ostatnich spotkań. Imponować może też bilans bramkowy naszego zespołu w tych meczach. Poloniści bramkarzy rywali pokonywali aż szesnaście razy samemu tracąc tylko jedną bramkę. Nastroje w naszej ekipie tonuje jednak trener Krzysztof Kapuściński, który ostrzega przed popadaniem w hurra optymizm i zaznacza, że spotkanie z Chemikiem będzie kolejnym ciężkim meczem, w którym nie będzie łatwo o punkty.
W naszym zespole na pewno zabraknie kontuzjowanych Adama Gajdy i Krystiana Pawlaka. Za kartki pauzuje także Igor Jurga. Dodatkowo na drobne urazy narzekają Jędrzej Kujawa i Łukasz Radliński, ale nie powinny one wykluczyć ich z gry w spotkaniu z Chemikiem. Nasz trener na pewno po raz kolejny wprowadzi kilka zmian w podstawowym składzie zespołu po to żeby na boisko wybiegli zawodnicy będący w obecnej chwili w najlepszej dyspozycji.
Chemik Bydgoszcz obecnie zajmuje siedemnastą lokatę w ligowej tabeli. W dziesięciu dotychczas rozegranych meczach zespół z Bydgoszczy zdobył sześć punktów. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa i osiem porażek. Bilans bramkowy zespołu Chemika to 11:26. Najlepszym strzelcem zespołu jest Wojciech Mielcarek który piłkę do bramki rywali kierował trzy razy.
Oba zespoły do tej pory w rozgrywkach trzecioligowych spotkały się ze sobą trzy razy. Dwa spotkania zakończyły się zwycięstwem naszego zespołu, a jedno zwycięstwem Chemika. Bilans bramkowy tych spotkań to 6:2 na korzyść Polonii.
Niedzielne spotkanie Polonii z Chemikiem Bydgoszcz zostanie rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego a jego początek zaplanowano na godzinę 15:00.
Najnowsze aktualności
-
09.08.2012
Wyjazd kibiców do Ostrowa
Już w najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa zainaugurują rozgrywki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nasza drużyna wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego by zmierzyć się tam z beniaminkiem Ostrovią 1909.
-
07.08.2012
Szczegółowy terminarz III ligi
Dostępny jest już na naszej stronie internetowej szczegółowy terminarz I rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
06.08.2012
Treningi zespołu żaków
Poniżej podajmy plan treningów drużyny żaków z rocznika 2004 w bieżącym tygodniu.
-
06.08.2012
Raport ligowy cz. VI
Dziś przedstawiamy kolejną, szóstą część cotygodniowego raportu ligowego dotyczącego przygotowań rywali Polonii Środa Wielkopolska do nadchodzącego sezonu 2012/2013.
-
05.08.2012
Polonia Leszno prawdopodobnie powróci do III ligi
Na tydzień przed inauguracją III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej dojdzie prawdopodobnie do zmiany składu rozgrywek.
-
04.08.2012
Ostrovia wygrywa w ostatnim sparingu
Ligowy rywal Polonii Środa w pierwszej kolejce III ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski rozegrała dziś ostatni sparing przed inauguracją sezonu. Beniaminek rozgrywek pokonał na boisku w Jarocinie drużynę juniorów starszych Zagłębia Lubin 3:0.






















































