22.10.2024
Derbowy pojedynek w KórnikuW najbliższy weekend piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejne spotkanie derbowe. Tym razem średzka ekipa uda się do pobliskiego Kórnika na mecz z tamtejszą Kotwicą. Czeka nas mecz pełen podtekstów ze względu na silne powiązania historyczne ale i teraźniejsze obu zespołów.
Kórnickie Stowarzyszenie Sportowe "Kotwica" Kórnik to klub piłkarski z bogatą historią, sięgającą niemal stu lat. Założony w 1926 roku, klub wyrósł z dwóch organizacji sportowych, które powstały wiosną tego roku: Harcerskiego Klubu Sportowego i KS Skałka. Wkrótce potem, KS Skałka przekształciła się w KS Kotwica, dając początek drużynie, która przez dziesięciolecia wpisała się w sportową historię regionu.
Obecnie Kotwica Kórnik występuje na poziomie III ligi, do której awans zapewniła sobie na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu 2023/2024. To powrót do tej klasy rozgrywkowej po wielu latach, gdyż ostatni raz zespół grał na tym poziomie w sezonie 1992/1993. W tamtym sezonie drużyna odniosła swój największy sukces, wywalczając awans do II ligi po zwycięskiej rywalizacji z Gwardią Koszalin i Polonią Chodzież. Niestety, ze względu na brak zabezpieczenia finansowego, zarząd klubu musiał wycofać drużynę z rozgrywek przed ich rozpoczęciem, co pozostawiło pewien niedosyt i zrodziło marzenia o lepszej przyszłości. W związku z zamiarem całkowitego wycofania się Kotwicy doszło do fuzji sekcji piłki nożnej zespołu z Kórnika z sekcją piłki nożnej Polonii Środa. Dzięki temu średzka Polonia mogła występować w trzeciej lidze.
Stadion Kotwicy Kórnik znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej 6 w Kórniku. To tutaj zespół rozgrywa swoje mecze, a kibice mogą dopingować swoją drużynę w walce o kolejne sukcesy. Stadion jest miejscem, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością, a każda rozgrywka to kolejny rozdział w bogatej historii klubu.
Sezon 2024/2025 jest szczególnie ważny dla Kotwicy Kórnik, gdyż drużyna powraca do III ligi, mając nadzieję na osiągnięcie sukcesów. Przygotowania do sezonu były intensywne, a zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy dokładali wszelkich starań, aby drużyna była gotowa na wyzwania, jakie niesie ze sobą rywalizacja na tym poziomie. Latem Kotwica była bardzo aktywna na rynku transferowym pozyskując między innymi z Polonii Środa Wielkopolska Bruno Siedleckiego, Piotra Kalaka czy Jakuba Giełdę, a także z innych klubów ale związanych z Polonią Środa w przeszłości Krystiana Pawlaka czy Damiana Buczmę. Dodając do tego trenerów Tomasza Nawrota i Michała Stańczyka którzy przecież też w średzkim zespole grali w przeszłości to mecz zapowiada się niezwykle interesująco ze wszystkich stron.
Po 13 kolejach obecnego sezonu zespół z Kórnika zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 14 punktów. Na ten dorobek podopiecznych Tomasza Nawrota złożyły się trzy zwycięstwa, pięć remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu z Kórnika to 22-22 a najlepszy strzelec Filip Wełniak ma na swoim koncie 6 bramek.
W spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska w zespole Kotwicy na pewno zabraknie Bruno Siedleckiego który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Niepewny też jest występ Jakuba Giełdy który wraca do pełni zdrowia po niedawnym urazie.
Spotkanie Polonii Środa z Kotwicą Kórnik zostanie rozegrane w sobotę 26 października a jego początek zaplanowano na godzinę 14:00. Oczywiście na stadionie w Kórniku.
Najnowsze aktualności
-
20.05.2019
Wywalczyć awans do finału
Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne ciężkie spotkanie. Już we wtorek 21 maja podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zmierzą się w Trzciance z Lubuszaninem. Stawką tego spotkania będzie awans do finału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
-
20.05.2019
Bez punktów w Pleszewie (2000/01)
W sobotę zespół juniorów starszych Polonii Środa zagrał z zespołem Stali Pleszew.
-
20.05.2019
Zaprojektuj mural na stulecie
Ogłaszamy konkurs na piękny mural związany z naszym Klubem i jego historią. Tematem przewodnim muralu jest stulecie Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska. Termin dostarczania prac mija 17 czerwca.
-
20.05.2019
Zwycięstwo z Astrą Krotoszyn (2003)
W sobotę 18.05.2019 o godz. 12.00 na boisku w Krotoszynie drużyna juniora młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora B2 z zespołem Astra Krotoszyn. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 5-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jakub Szymczak - 2, Adrian Cukrowski - 1, Witold Moroz - 1, Sebastian Łopatka - 1.
-
20.05.2019
Porażka z Wartą (2009)
W sobotę 18 maja drużyna rocznika 2009 rozegrała kolejny mecz ligowy w rundzie wiosennej. W tej kolejce udaliśmy się do Poznania by rozegrać mecz z drużyną Warty II Poznań.
-
20.05.2019
Trzy bramki orlików (2008)
W sobotnie południe pierwsze spotkanie rundy rewanżowej zagrali Orlicy starsi naszego klubu. Tym razem rywalem naszego zespołu był zespół Błękitnych Owińska.
-
20.05.2019
Sroga lekcja w Warszawie
W niedzielę 19 maja piłkarki Polonii udały się do stolicy by z tamtejsza Pragą o godz. 12.30 walczyć o ligowe punkty.
-
20.05.2019
Kolejne trzy punkty rezerw
Druga drużyna Polonii rozegrała kolejne spotkanie w ramach klasy okręgowej mierząc się tym razem z ostatnią drużyną ligi 13 Poznań.
























































