22.10.2024
Derbowy pojedynek w KórnikuW najbliższy weekend piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejne spotkanie derbowe. Tym razem średzka ekipa uda się do pobliskiego Kórnika na mecz z tamtejszą Kotwicą. Czeka nas mecz pełen podtekstów ze względu na silne powiązania historyczne ale i teraźniejsze obu zespołów.
Kórnickie Stowarzyszenie Sportowe "Kotwica" Kórnik to klub piłkarski z bogatą historią, sięgającą niemal stu lat. Założony w 1926 roku, klub wyrósł z dwóch organizacji sportowych, które powstały wiosną tego roku: Harcerskiego Klubu Sportowego i KS Skałka. Wkrótce potem, KS Skałka przekształciła się w KS Kotwica, dając początek drużynie, która przez dziesięciolecia wpisała się w sportową historię regionu.
Obecnie Kotwica Kórnik występuje na poziomie III ligi, do której awans zapewniła sobie na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu 2023/2024. To powrót do tej klasy rozgrywkowej po wielu latach, gdyż ostatni raz zespół grał na tym poziomie w sezonie 1992/1993. W tamtym sezonie drużyna odniosła swój największy sukces, wywalczając awans do II ligi po zwycięskiej rywalizacji z Gwardią Koszalin i Polonią Chodzież. Niestety, ze względu na brak zabezpieczenia finansowego, zarząd klubu musiał wycofać drużynę z rozgrywek przed ich rozpoczęciem, co pozostawiło pewien niedosyt i zrodziło marzenia o lepszej przyszłości. W związku z zamiarem całkowitego wycofania się Kotwicy doszło do fuzji sekcji piłki nożnej zespołu z Kórnika z sekcją piłki nożnej Polonii Środa. Dzięki temu średzka Polonia mogła występować w trzeciej lidze.
Stadion Kotwicy Kórnik znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Leśnej 6 w Kórniku. To tutaj zespół rozgrywa swoje mecze, a kibice mogą dopingować swoją drużynę w walce o kolejne sukcesy. Stadion jest miejscem, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością, a każda rozgrywka to kolejny rozdział w bogatej historii klubu.
Sezon 2024/2025 jest szczególnie ważny dla Kotwicy Kórnik, gdyż drużyna powraca do III ligi, mając nadzieję na osiągnięcie sukcesów. Przygotowania do sezonu były intensywne, a zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy dokładali wszelkich starań, aby drużyna była gotowa na wyzwania, jakie niesie ze sobą rywalizacja na tym poziomie. Latem Kotwica była bardzo aktywna na rynku transferowym pozyskując między innymi z Polonii Środa Wielkopolska Bruno Siedleckiego, Piotra Kalaka czy Jakuba Giełdę, a także z innych klubów ale związanych z Polonią Środa w przeszłości Krystiana Pawlaka czy Damiana Buczmę. Dodając do tego trenerów Tomasza Nawrota i Michała Stańczyka którzy przecież też w średzkim zespole grali w przeszłości to mecz zapowiada się niezwykle interesująco ze wszystkich stron.
Po 13 kolejach obecnego sezonu zespół z Kórnika zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 14 punktów. Na ten dorobek podopiecznych Tomasza Nawrota złożyły się trzy zwycięstwa, pięć remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu z Kórnika to 22-22 a najlepszy strzelec Filip Wełniak ma na swoim koncie 6 bramek.
W spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska w zespole Kotwicy na pewno zabraknie Bruno Siedleckiego który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Niepewny też jest występ Jakuba Giełdy który wraca do pełni zdrowia po niedawnym urazie.
Spotkanie Polonii Środa z Kotwicą Kórnik zostanie rozegrane w sobotę 26 października a jego początek zaplanowano na godzinę 14:00. Oczywiście na stadionie w Kórniku.
Najnowsze aktualności
-
13.06.2019
Ligę zakończą w Stężycy
Po fantastycznym tryumfie w finale Wielkopolskiego Totolotek Pucharu Polski i pokonaniu KKS-u Kalisz piłkarzy Polonii Środa czeka ostatnie ligowe. I choć nie ma ono żadnego wpływu na ostateczny układ tabeli nasz zespół będący wiosną na fali na pewno będzie chciał się zrewanżować rywalom za porażkę z rundy jesiennej i pokonać zespół Raduni na jej boisku.
-
12.06.2019
PUCHAR JEST NASZ
W upalne popołudnie 12 czerwca na Stadionie Średzkim odbył się mecz który od dawna elektryzował cała piłkarską Wielkopolskę. W finale Wielkopolskiego Totolotek Pucharu Polski stanęły naprzeciwko siebie ekipy Polonii Środa i KKS-u Kalisz. Stawką tego meczu był okazały puchar, nagroda pieniężna wysokości 40 000 zł oraz przepustka do centralnych rozgrywek pucharowych w przyszłym sezonie.
-
12.06.2019
Walne Zgromadzenie Polonii
Zarząd KS Polonia Środa informuje wszystkich członków, iż w środę 26-go czerwca o godzinie 18.00 w Hotelu Almarco, mieszczącym się w Środzie Wielkopolskiej przy ulicy Niedziałkowskiego 17 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze KS Polonia Środa Wlkp.
-
11.06.2019
Dobre spotkanie z Olimpem (2006)
Czwarte zwycięstwo z rzędu zainkasowali Młodzicy w niedzielne południe. Przeciwnikiem średzian był zespół Olimpu Poznań. Ze względu na bliską pozycję w tabeli mecz był bardzo emocjonujący do ostatniej minuty spotkania.
-
11.06.2019
Suchary pokonane (2007)
W sobotę 8 czerwca o godzinie 9:00 na boiskach Centrum Treningowego Polonii odbył się ostatni mecz ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z zespołem Sucharów Suchy Las.
-
11.06.2019
Obronić Wielkopolski Puchar
W środę 12 czerwca przed piłkarzami Polonii Środa Wielkopolska jedno z ważniejszych spotkań sezonu 2018/2019. Nasza drużyna stanie przed szansą obronienia wojewódzkiego Pucharu Polski. Przed rokiem średzianie pokonali Lubuszanina Trzciankę i zdobyli to trofeum po raz drugi w historii naszego Klub. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie zajmujący drugie miejsce w trzeciej lidze KKS Kalisz.
-
10.06.2019
UKS Śrem pokonany (2008)
W sobotę 8 czerwca orlik starszy 2008 rozegrał swój ostatni mecz ligowy. Przeciwnikiem był zespół UKS Śrem.

























































