07.02.2016
Czwarte miejsce żaków (2007)W sobotę 6 lutego nasz zespół udał się do Lubonia na kolejny turniej halowy. Tak jak w poprzednich edycjach tak i tym razem turniej zgromadził dwanaście bardzo mocnych drużyn.
Pierwszy grupowy mecz rozegraliśmy z UKS Śrem. Po bardzo dobrym meczu Polonia wygrała ten mecz 1-0 . Bramkę w tym meczu strzelił Marcin Skrobich. Jak się później okazało była to jedyna porażka UKS-u w tym turnieju.
Kolejnym rywalem naszego zespołu była drużyna z Kostrzyna. Niestety na ten mecz nasi zawodnicy wyszli zbyt pewni siebie i to drużyna z Kostrzyna po ostatnim gwizdku sędziego cieszyła się z jednobramkowego zwycięstwa.
Trzecim i ostatnim grupowym rywalem podopiecznych Marcina Duchały była drużyna Akademii Kreatywnego Futbolu. I tak jak w poprzednich meczach tak i w tym meczu padła tylko jedna bramka. Na nasze szczęście była to bramka strzelona przez Marcina Maląga, która dała naszemu zespołowi pierwsze miejsce w grupie.
W ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną z Międzychodu. Po wyrównanym meczu awans do półfinału wywalczyła nasza drużyna. Tym razem piłkę do siatki z rzutu wolnego wpakował Jakub Wujek.
W półfinale rozegraliśmy mecz przyjaźni, bowiem spotkaliśmy się z bardzo dobrze nam znaną drużyną Chrobrego Gniezno. W potyczkach z Chrobrym nasz zespół miał bardzo dobry bilans bowiem jeszcze nigdy z nimi nie przegraliśmy, ale jak to w piłce nożnej bywa każda dobra seria kiedyś się kończy. Chwila nieuwagi, błąd przy kryciu i z awansu do finału cieszyła się drużyna z Gniezna. Szkoda bo na minutę przed końcem meczu w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Wujek, ale trafił prosto w bramkarza.
W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się AP Reissa. Niestety szybko strzelone dwie bramki przez przeciwników ustawiły cały mecz. I mimo prób strzeleckich z jednej jak i z drugiej strony wynik meczu nie uległ zmianie.
Po turnieju trener był bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. Mimo, że nasi zawodnicy byli o dwa tempa wolniejsi od przeciwników co było zauważalne gołym okiem to i tak wywalczyli bardzo wysokie czwarte miejsce.
Warto zaznaczyć, że przez ostatnie trzy tygodnie nasi zawodnicy mieli bardzo ciężkie treningi bowiem był to ostatni dzwonek na przeprowadzenie takiej jednostki treningowej. Teraz przez najbliższy czas nasza drużyna będzie trenować z mniejszym obciążeniem, by szczyt formy przyszedł na początku kwietnia gdzie rozegrana zostanie pierwsza kolejka w lidze mistrzowskiej.
Klasyfikacja końcowa:
1.UKS Śrem
2. Chrobry Gniezno
3. Akademia Piłkarska Reissa
4. Polonia Środa Wlkp.
5/6/ Dwunastka Włocławek/ Warta Międzychód
7/8 Wielkopolska Komorniki/ Lechia Kostrzyn
9.FA Leszno
10. AKF Poznań
11. Akademia Piłkarska Red Box Suchy Las
12.UKS Talent
Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski, Adrian Fiołka, Jakub Wujek, Marcin Skrobich, Marcin Malag, Jan Pośledni, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz, Mikołaj Dydymski.
Najnowsze aktualności
-
13.09.2023
Transmisja meczu z Cartusią
Oczywiście ze spotkania ósmej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z zespołem Cartusi Kartuzy przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 15:45.
-
12.09.2023
Poloniści głodni zwycięstwa
Słoneczna sobota 16 września zbliża się wielkimi krokami, a z nią nadchodzi moment na kolejne emocjonujące starcie naszej drużyny na własnym stadionie przy Sportowej 12. Tym razem poloniści podejmować będą Cartusię Kartuzy. To będzie prawdziwe piłkarskie widowisko, którego nie można przegapić!
-
12.09.2023
Skrzaty grały we Wrześni (2017/2018)
W sobotę grupa skrzatów G1 wzięła udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, którego gospodarzem była Victoria Września.
-
12.09.2023
Turniej żaków w Strzałkowie (2016)
W niedzielę zespół żaków młodszych Polonii rozegrał pierwszy w sezonie 2023/2024 turniej ligowy rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Strzałkowie.
-
12.09.2023
Żacy zagrali z orlikami (2015)
W sobotę obie grupy rocznika 2015 i orlicy z rocznika 2014 rozegrały między sobą gry kontrolne. Była to świetna okazja, aby młodsi chłopcy mogli zmierzyć się z kolegami posiadającymi lepsze warunki fizyczne.
-
12.09.2023
Turniej ligowy orlików w Śremie (2013)
W sobotnie upalne popołudnie zespół orlików starszych E1 Polonii (2013 II) rozegrał na boiskach stadionu w Śremie mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był UKS Śrem, a do rywalizacji przystąpiły jeszcze Warta Śrem, Avia Kamionki oraz nasz zespół.
-
12.09.2023
Z Jedynką na remis (2013)
W sobotę kolejny mecz w rozgrywkach I ligi okręgowej D2 rozegrali orlicy starsi z rocznika 2013. W wyjazdowym spotkaniu zremisowali 4:4 (2:2) z Jedynką Luboń. Dla Polonistów trzy bramki strzelił Paweł Szumski, a jedna Jakub Przybyłek. Po czterech spotkaniach nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.
-
12.09.2023
Remisowe derby (2012)
W sobotni poranek młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach II ligi okręgowej. Rywalem naszej drużyny był zespół Kłosa Zaniemyśl. Ciekawy dla widzów pojedynek po kilku zwrotach akcji zakończył się ostatecznie remisem 3:3. Dla Polonii dwa gole zdobył Timur Tsarenko, a jedną bramkę strzelił Gabriel Banaszak.



























































