OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.02.2016

Czwarte miejsce żaków (2007)

W sobotę 6 lutego nasz zespół udał się do Lubonia na kolejny turniej halowy. Tak jak w poprzednich edycjach tak i tym razem turniej zgromadził dwanaście bardzo mocnych drużyn.

Pierwszy grupowy mecz rozegraliśmy z UKS Śrem. Po bardzo dobrym meczu Polonia wygrała ten mecz 1-0 . Bramkę w tym meczu strzelił Marcin Skrobich. Jak się później okazało była to jedyna porażka UKS-u w tym turnieju.

Kolejnym rywalem naszego zespołu była drużyna z Kostrzyna. Niestety na ten mecz nasi zawodnicy wyszli zbyt pewni siebie i to drużyna z Kostrzyna po ostatnim gwizdku sędziego cieszyła się z jednobramkowego zwycięstwa.

Trzecim i ostatnim grupowym rywalem podopiecznych Marcina Duchały była drużyna Akademii Kreatywnego Futbolu. I tak jak w poprzednich meczach tak i w tym meczu padła tylko jedna bramka. Na nasze szczęście była to bramka strzelona przez Marcina Maląga, która dała naszemu zespołowi pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną z Międzychodu. Po wyrównanym meczu awans do półfinału wywalczyła nasza drużyna. Tym razem piłkę do siatki z rzutu wolnego wpakował Jakub Wujek.

W półfinale rozegraliśmy mecz przyjaźni, bowiem spotkaliśmy się z bardzo dobrze nam znaną  drużyną Chrobrego Gniezno. W potyczkach z Chrobrym nasz zespół miał bardzo dobry bilans bowiem jeszcze nigdy z nimi nie przegraliśmy, ale jak to w piłce nożnej bywa każda dobra seria kiedyś się kończy. Chwila nieuwagi, błąd przy kryciu i z awansu do finału cieszyła się drużyna z Gniezna. Szkoda bo na minutę przed końcem meczu w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Wujek, ale trafił prosto w bramkarza.

W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się AP Reissa. Niestety szybko strzelone dwie bramki przez przeciwników ustawiły cały mecz. I mimo prób strzeleckich z jednej jak i z drugiej strony wynik meczu nie uległ zmianie.

Po turnieju trener był bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. Mimo, że nasi zawodnicy byli o dwa tempa wolniejsi od przeciwników co było zauważalne gołym okiem to i tak wywalczyli bardzo wysokie czwarte miejsce.

Warto zaznaczyć, że przez ostatnie trzy tygodnie nasi zawodnicy mieli bardzo ciężkie treningi bowiem był to ostatni dzwonek na przeprowadzenie takiej jednostki treningowej. Teraz przez najbliższy czas nasza drużyna będzie trenować z mniejszym obciążeniem, by szczyt formy przyszedł na początku kwietnia gdzie rozegrana zostanie pierwsza kolejka w lidze mistrzowskiej.

Klasyfikacja końcowa:

1.UKS Śrem

2. Chrobry Gniezno

3. Akademia Piłkarska Reissa

4. Polonia Środa Wlkp.

5/6/ Dwunastka Włocławek/ Warta Międzychód

7/8 Wielkopolska Komorniki/ Lechia Kostrzyn

9.FA Leszno

10. AKF Poznań

11. Akademia Piłkarska Red Box Suchy Las

12.UKS Talent

Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski, Adrian Fiołka, Jakub Wujek, Marcin Skrobich, Marcin Malag, Jan Pośledni, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz, Mikołaj Dydymski.

 

Najnowsze aktualności

  • 19.09.2023

    Zwycięstwo ze Sparks Poznań (2010)

    W swoim piątym meczu w rozgrywkach II ligi okręgowej C2 zespół trampkarzy starszych prowadzony przez Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego wygrał 9:1 (4:0) z zespołem dziewcząt Sparks Poznań. Dorobek strzelecki rozłożył się na pięciu zawodników, a do siatki rywalek trafiali Dawid Gołębiak, Jan Muszyński - dwie, Oleksandr Misiurkevych - dwie, Filip Cichosz - dwie oraz Adam Poloszyk - dwie.

  • 19.09.2023

    Pokonali Zawiszę (2012)

    W piątkowy wieczór na boisku Centrum Treningowego Polonii w Środzie został rozegrany mecz II ligi okręgowej młodzików młodszych pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska a Zawiszą Dolsk. Zespół Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego spisywał się tego dnia doskonale i pewnie wygrał 3:0 (3:0) po dwóch golach Nikodema Mazurczaka i jednym Franciszka Batyckiego.

  • 19.09.2023

    Porażka w Kaliszu (2012)

    W piątym spotkaniu w ramach I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2012) przegrał na wyjeździe 2:4 (1:2) z KKS-em 1925 Kalisz. Poloniści objęli prowadzenie za sprawą gola Bartłomieja Krajewskiego z 21. minuty, ale później to gospodarze trafiali do bramki. Wynik meczu ustalił Jeremi Sójka.

  • 19.09.2023

    Premierowe zwycięstwo (Dziewczyny)

    W czwartym meczu II ligi okręgowej trampkarzy młodszych zespół dziewcząt odniósł swoje pierwsze zwycięstwo. Polonistki na średzkim boisku CTP1 wygrały 4:2 (3:1) z Talentem II Poznań. Bramki strzelały Martyna Nowaczyk - dwie, Nikola Jeziorska oraz Nina Durska.

  • 18.09.2023

    Zwycięstwa młodzików (2011)

    Dwa zwycięstwa odnieśli w miniony weekend młodzicy starsi prowadzeni przez Kamila Kudłę. W sobotę w II lidze okręgowej Polonia wygrała 5:2 z Victorią Września, a hat tricka w tym spotkaniu ustrzelił Ksawery Duchała. W niedzielę natomiast nasz zespół aż 7:1 zwyciężył MKS Trzemeszno.

  • 18.09.2023

    Wyszarpane zwycięstwo (2010)

    W piątym meczu I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia odniosła czwarte już zwycięstwo. Tym razem po ciężkim boju nasz zespół wyrwał zwycięstwo w starciu z Sucharami Suchy Las. Mimo szybko strzelonej bramki przez Polonistów gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. W końcówce meczu jednak dzięki dwóm bramkom Sviatoslava Melnykova średzka drużyna wyszarpała cenne trzy punkty.

  • 18.09.2023

    CLJ U-15: Pierwszy gol Polonii (2009)

    Adam Gołaszewski zdobył pierwszą bramkę dla Polonii w Centralnej Lidze Juniorów U-15, ale nasz zespół przegrał w meczu 5. kolejki z FASE Szczecin 1:5 (0:1).

  • 18.09.2023

    Porażka juniorów z Avią (2008/2009)

    Zespół Polonii składający się z zawodników urodzonych w 2008 i 2009 roku rywalizujący w rozgrywkach II ligi okręgowej juniorów młodszych przegrał na własnym boisku z Avią Kamionki 0:2 (0:0).

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.