07.02.2016
Czwarte miejsce żaków (2007)W sobotę 6 lutego nasz zespół udał się do Lubonia na kolejny turniej halowy. Tak jak w poprzednich edycjach tak i tym razem turniej zgromadził dwanaście bardzo mocnych drużyn.
Pierwszy grupowy mecz rozegraliśmy z UKS Śrem. Po bardzo dobrym meczu Polonia wygrała ten mecz 1-0 . Bramkę w tym meczu strzelił Marcin Skrobich. Jak się później okazało była to jedyna porażka UKS-u w tym turnieju.
Kolejnym rywalem naszego zespołu była drużyna z Kostrzyna. Niestety na ten mecz nasi zawodnicy wyszli zbyt pewni siebie i to drużyna z Kostrzyna po ostatnim gwizdku sędziego cieszyła się z jednobramkowego zwycięstwa.
Trzecim i ostatnim grupowym rywalem podopiecznych Marcina Duchały była drużyna Akademii Kreatywnego Futbolu. I tak jak w poprzednich meczach tak i w tym meczu padła tylko jedna bramka. Na nasze szczęście była to bramka strzelona przez Marcina Maląga, która dała naszemu zespołowi pierwsze miejsce w grupie.
W ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną z Międzychodu. Po wyrównanym meczu awans do półfinału wywalczyła nasza drużyna. Tym razem piłkę do siatki z rzutu wolnego wpakował Jakub Wujek.
W półfinale rozegraliśmy mecz przyjaźni, bowiem spotkaliśmy się z bardzo dobrze nam znaną drużyną Chrobrego Gniezno. W potyczkach z Chrobrym nasz zespół miał bardzo dobry bilans bowiem jeszcze nigdy z nimi nie przegraliśmy, ale jak to w piłce nożnej bywa każda dobra seria kiedyś się kończy. Chwila nieuwagi, błąd przy kryciu i z awansu do finału cieszyła się drużyna z Gniezna. Szkoda bo na minutę przed końcem meczu w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Wujek, ale trafił prosto w bramkarza.
W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się AP Reissa. Niestety szybko strzelone dwie bramki przez przeciwników ustawiły cały mecz. I mimo prób strzeleckich z jednej jak i z drugiej strony wynik meczu nie uległ zmianie.
Po turnieju trener był bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. Mimo, że nasi zawodnicy byli o dwa tempa wolniejsi od przeciwników co było zauważalne gołym okiem to i tak wywalczyli bardzo wysokie czwarte miejsce.
Warto zaznaczyć, że przez ostatnie trzy tygodnie nasi zawodnicy mieli bardzo ciężkie treningi bowiem był to ostatni dzwonek na przeprowadzenie takiej jednostki treningowej. Teraz przez najbliższy czas nasza drużyna będzie trenować z mniejszym obciążeniem, by szczyt formy przyszedł na początku kwietnia gdzie rozegrana zostanie pierwsza kolejka w lidze mistrzowskiej.
Klasyfikacja końcowa:
1.UKS Śrem
2. Chrobry Gniezno
3. Akademia Piłkarska Reissa
4. Polonia Środa Wlkp.
5/6/ Dwunastka Włocławek/ Warta Międzychód
7/8 Wielkopolska Komorniki/ Lechia Kostrzyn
9.FA Leszno
10. AKF Poznań
11. Akademia Piłkarska Red Box Suchy Las
12.UKS Talent
Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski, Adrian Fiołka, Jakub Wujek, Marcin Skrobich, Marcin Malag, Jan Pośledni, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz, Mikołaj Dydymski.
Najnowsze aktualności
-
22.09.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (23/24.09.2023)
Pierwszy weekend jesieni upłynie oczywiście pod znakiem piłki nożnej! Jako iż sezon w pełni czeka nas mnóstwo meczów drużyn akademii.
Piłkarski weekend rozpoczniemy już dziś o godzinie 19:00, kiedy to na boisko w Robakowie wybiegną zawodnicy z roczników 2008/2009. W meczu II ligi okręgowej zespół prowadzony przez Łukasza Kaczałkę podejmie Wiarę Lecha Poznań.
W sobotę czekają nas emocje w ligach wojewódzkich. Rocznik 2008 zmierzy się na wyjeździe z Polonia Leszno 2007, natomiast trampkarze młodsi (2010) zagrają na Nowym Stadionie Średzkim z liderem rozgrywek - Wartą Poznań.
W niedzielę kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów rozegrają trampkarze starsi (2009). Udadzą się oni do Opalenicy na mecz z Akademią Piłkarską Reissa.
-
22.09.2023
Zwycięstwo z Olimpią Koło (2012)
W rozegranym w czwartek zaległym meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:0 (1:0) z Olimpią Koło. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Marcin Bartkowiak oraz Oskar Limański.
-
21.09.2023
Zwycięstwo z Wartą (2013)
Po bardzo emocjonującej końcówce meczu Polonia Środa Wielkopolska 2013 pokonała wczoraj Wartę Poznań 2013 5:4 (2:0). Jeszcze dziewięć minut przed ostatnim gwizdkiem nic nie zapowiadało emocji, bo Polonia prowadziła 5:0! Goście ruszyli jednak do ataku, ale zabrakło im czasu, aby doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie trzy punkty zostały w Środzie Wielkopolskiej!
-
20.09.2023
Zmagania ligowe żaków (2015)
W sobotę żaki Polonii wzięły udział w turniejach ligowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała udała się do Mosiny, gdzie rywalizowała z Orlikiem Mosina, Wartą Śrem oraz dwoma zespołami Avii Kamionki. Grupa czerwona walczyła dzielnie w Kostrzynie rozgrywając ciekawe mecze z 1922 Lechią Kostrzyn, AP Reissa Swarzędz, Wiarą Lecha Poznań/Paczkowo i dwoma drużynami Maratończyka Brzeźno.
-
20.09.2023
Orlicy byli gospodarzem turnieju (2014)
W sobotę zawodnicy grupy II orlików starszych (2014) byli gospodarzami turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Na Nowym Stadionie Średzkim poza Polonią rywalizowały Kotwica Kórnik, Kłos Zaniemyśl, Warta Śrem oraz Sparta Sklejka Orzechowo.
-
20.09.2023
Transmisja ze Szczecina
Oczywiście ze spotkania dziewiątej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z drugim zespołem Pogoni Szczecin przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w piątek 22.09 o godzinie 11:45.
-
20.09.2023
Turniej ligowy przy Bułgarskiej (2013)
W sobotę zespół orlików starszych (rocznik 2013 I) udał się do Poznania, by na obiektach Lecha przy ulicy Bułgarskiej wziąć udział w kolejnym turnieju ligowych rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Kolejne zawody rozgrała także druga grupa. Rywalizowała ona w Kamionkach.
-
19.09.2023
Zdobyć Szczecin
Tym razem na wyjeździe o kolejne punkty ligowe powalczą piłkarze Polonii Środa. Rywalem naszego zespołu będą rezerwy ekstraklasowej Pogoni Szczecin a samo spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Szczecinie w piątek 22 września w samo południe.




























































