OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.02.2016

Czwarte miejsce żaków (2007)

W sobotę 6 lutego nasz zespół udał się do Lubonia na kolejny turniej halowy. Tak jak w poprzednich edycjach tak i tym razem turniej zgromadził dwanaście bardzo mocnych drużyn.

Pierwszy grupowy mecz rozegraliśmy z UKS Śrem. Po bardzo dobrym meczu Polonia wygrała ten mecz 1-0 . Bramkę w tym meczu strzelił Marcin Skrobich. Jak się później okazało była to jedyna porażka UKS-u w tym turnieju.

Kolejnym rywalem naszego zespołu była drużyna z Kostrzyna. Niestety na ten mecz nasi zawodnicy wyszli zbyt pewni siebie i to drużyna z Kostrzyna po ostatnim gwizdku sędziego cieszyła się z jednobramkowego zwycięstwa.

Trzecim i ostatnim grupowym rywalem podopiecznych Marcina Duchały była drużyna Akademii Kreatywnego Futbolu. I tak jak w poprzednich meczach tak i w tym meczu padła tylko jedna bramka. Na nasze szczęście była to bramka strzelona przez Marcina Maląga, która dała naszemu zespołowi pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną z Międzychodu. Po wyrównanym meczu awans do półfinału wywalczyła nasza drużyna. Tym razem piłkę do siatki z rzutu wolnego wpakował Jakub Wujek.

W półfinale rozegraliśmy mecz przyjaźni, bowiem spotkaliśmy się z bardzo dobrze nam znaną  drużyną Chrobrego Gniezno. W potyczkach z Chrobrym nasz zespół miał bardzo dobry bilans bowiem jeszcze nigdy z nimi nie przegraliśmy, ale jak to w piłce nożnej bywa każda dobra seria kiedyś się kończy. Chwila nieuwagi, błąd przy kryciu i z awansu do finału cieszyła się drużyna z Gniezna. Szkoda bo na minutę przed końcem meczu w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Wujek, ale trafił prosto w bramkarza.

W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się AP Reissa. Niestety szybko strzelone dwie bramki przez przeciwników ustawiły cały mecz. I mimo prób strzeleckich z jednej jak i z drugiej strony wynik meczu nie uległ zmianie.

Po turnieju trener był bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. Mimo, że nasi zawodnicy byli o dwa tempa wolniejsi od przeciwników co było zauważalne gołym okiem to i tak wywalczyli bardzo wysokie czwarte miejsce.

Warto zaznaczyć, że przez ostatnie trzy tygodnie nasi zawodnicy mieli bardzo ciężkie treningi bowiem był to ostatni dzwonek na przeprowadzenie takiej jednostki treningowej. Teraz przez najbliższy czas nasza drużyna będzie trenować z mniejszym obciążeniem, by szczyt formy przyszedł na początku kwietnia gdzie rozegrana zostanie pierwsza kolejka w lidze mistrzowskiej.

Klasyfikacja końcowa:

1.UKS Śrem

2. Chrobry Gniezno

3. Akademia Piłkarska Reissa

4. Polonia Środa Wlkp.

5/6/ Dwunastka Włocławek/ Warta Międzychód

7/8 Wielkopolska Komorniki/ Lechia Kostrzyn

9.FA Leszno

10. AKF Poznań

11. Akademia Piłkarska Red Box Suchy Las

12.UKS Talent

Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski, Adrian Fiołka, Jakub Wujek, Marcin Skrobich, Marcin Malag, Jan Pośledni, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz, Mikołaj Dydymski.

 

Najnowsze aktualności

  • 03.10.2023

    Domowe zwycięstwo w Piłą (2010)

    Po trudnym meczu zespoł Polonii Środa 2010 zdobył kolejne trzy punkty w tym sezonie. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego wygrali 2:1 (1:0) z KP Piła, a obie bramki dla Polonistów strzelił Łukasz Miszkiewicz. Poloniści podobnie jak Warta Poznań w ośmiu meczach zdobyli aż 21 punktów.

    Drugi zespół zmierzył się na boisku CTP1 z AKF Poznań. Nasza drużyna pewnie wygrała 7:2 i nadal przewodzi ligowej tabeli.

  • 02.10.2023

    CLJ U-15: Pierwszy punkt Polonii (2009)

    Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 3:3 (1:0) z Pogonią Szczecin 2010 w meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Polonia już w 1. minucie wyszła na prowadzenie po golu Stanisława Korzeniewskiego, a od 3. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce. W 68., 74. oraz 76. minucie Pogoń strzeliła trzy gole i wyszła na prowadzenie, ale w samej końcówce Poloniści zdołali jeszcze wydrzeć rywalom punkt. W 80. minucie do siatki trafił Filip Staszak, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę punktu zdobył Franciszek Błaszyk.

  • 02.10.2023

    Domowa wygrana z Koziołkiem (2008/2009)

    Polonia Środa Wielkopolska 2008/2009 po dwóch z kolei porażkach tym razem wygrała na własnym boisku 4:0 (1:0) z Koziołkiem Poznań. Już w 2. minucie meczu wynik z rzutu karnego otworzył Bartosz Idziaszek. W drugiej połowie do siatki rywali trafiali kolejno Stanisław Solarski, Jan Marcinkowski oraz Eryk Popis. Już we wtorek rywalem zespołu będzie lider rozgrywek - Concordia Murowana Goślina.

  • 02.10.2023

    Wysokie zwycięstwo w Jarocinie (2008)

    W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 7:2 (2:0) z Jarotą Jarocin 2007. Poloniści dzięki swojemu zwycięstwu, a także remisowi KKS 1925 Kalisz awansowali na czoło ligowej tabeli. A już za tydzień przeciwnikiem naszej drużyny będzie właśnie KKS - emocje gwarantowane!

  • 02.10.2023

    Skrzaty gościły rówieśników (2017)

    W piątek 29 września skrzaty Polonii Środa Wielkopolska były gospodarzami turnieju ligowego w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na Nowy Stadion Średzki przyjechały zespoły Mieszka Gniezno, Warty Pyzdry, Sparty Sklejki Orzechowo ora Victorii Września! Padło mnóstwo bramek, a zawodnicy bawili się doskonale!

  • 02.10.2023

    Akademia: Raport z rozgrywek (30.09/01.10.2023)

    Siedem zwycięstw, remis i dwie porażki - tak wyglądał bilans zespołów akademii w miniony weekend.

    W sobotę kolejne przekonujące zwycięstwo odnieśli juniorzy starsi (rocznik 2005). W Szreniawie wygrali oni aż 12:1 z Gromem Plewiska. Świetnie spisali się też juniorzy młodsi B2 (2008/2009). Po dwóch porażkach tym razem na swoim boisku zwyciężyli Koziołka Poznań 4:0. Po nich na boisko wybieli trampkarze młodsi (2010), będący liderem ligi wojewódzkiej. Po emocjonującym meczu odnieśli kolejne zwycięstwo - 2:1 z KP Piła. Przekonującą wygraną zakończyło się też spotkanie młodzików młodszych (2011), którzy wygrali 7:1 z LPFA Poznań/Wełną Skoki.

    W niedzielę z samego rana juniorzy młodsi (2008) zmierzyli się na wyjeździe z Jarotą Jarocin 2007, wygrywając aż 7:2. Pierwszy punkt w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zdobyła Polonia 2009. Po spotkaniu z kilkoma zwrotami akcji i pełną emocji końcówką ostatecznie zremisowali 3:3 z Pogonią Szczecin 2010. Swoje mecze wygrali też trampkarze młodsi oraz młodzicy starsi w II lidze okręgowej, zaś porażki doznali młodzicy młodsi (2012).

  • 02.10.2023

    Trzy punkty polonistek

    W niedzielny poranek drużyna kobiet Polonii Środa Wielkopolska udała się do Bielawy by rozegrać kolejne ligowe spotkanie z tamtejszą Bielawianką. Mecz zaczęliśmy punktualnie o godzinie 12.00. Był to ważny pojedynek dla obu zespołów.  Polonistki w osłabionym składzie z powodu drobnych urazów kilku zawodniczek, pokazały charakter i wolę walki do samego końca. Dało to nam zwycięstwo 2:1 i przywiezienie trzech punktów do Środy Wielkopolskiej.

  • 01.10.2023

    Zwycięstwo z Gromem Plewiska (2005)

    W sobotę 30.09.2023 o godzinie 10:00 na boisku w Plewiskach drużyna juniora starszego rozegrała  spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Grom Plewiska. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 12-1. Bramki dla Polonii strzelili: Oskar Pawlak - 4, Kacper Manicki - 3, Michał Bańkowski - 1, Kacper Kruk - 1, Oskar Górski - 1, Dawid Sękowski - 1, Jakub Łoda - 1.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.