07.02.2016
Czwarte miejsce żaków (2007)W sobotę 6 lutego nasz zespół udał się do Lubonia na kolejny turniej halowy. Tak jak w poprzednich edycjach tak i tym razem turniej zgromadził dwanaście bardzo mocnych drużyn.
Pierwszy grupowy mecz rozegraliśmy z UKS Śrem. Po bardzo dobrym meczu Polonia wygrała ten mecz 1-0 . Bramkę w tym meczu strzelił Marcin Skrobich. Jak się później okazało była to jedyna porażka UKS-u w tym turnieju.
Kolejnym rywalem naszego zespołu była drużyna z Kostrzyna. Niestety na ten mecz nasi zawodnicy wyszli zbyt pewni siebie i to drużyna z Kostrzyna po ostatnim gwizdku sędziego cieszyła się z jednobramkowego zwycięstwa.
Trzecim i ostatnim grupowym rywalem podopiecznych Marcina Duchały była drużyna Akademii Kreatywnego Futbolu. I tak jak w poprzednich meczach tak i w tym meczu padła tylko jedna bramka. Na nasze szczęście była to bramka strzelona przez Marcina Maląga, która dała naszemu zespołowi pierwsze miejsce w grupie.
W ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną z Międzychodu. Po wyrównanym meczu awans do półfinału wywalczyła nasza drużyna. Tym razem piłkę do siatki z rzutu wolnego wpakował Jakub Wujek.
W półfinale rozegraliśmy mecz przyjaźni, bowiem spotkaliśmy się z bardzo dobrze nam znaną drużyną Chrobrego Gniezno. W potyczkach z Chrobrym nasz zespół miał bardzo dobry bilans bowiem jeszcze nigdy z nimi nie przegraliśmy, ale jak to w piłce nożnej bywa każda dobra seria kiedyś się kończy. Chwila nieuwagi, błąd przy kryciu i z awansu do finału cieszyła się drużyna z Gniezna. Szkoda bo na minutę przed końcem meczu w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Wujek, ale trafił prosto w bramkarza.
W meczu o trzecie miejsce spotkaliśmy się AP Reissa. Niestety szybko strzelone dwie bramki przez przeciwników ustawiły cały mecz. I mimo prób strzeleckich z jednej jak i z drugiej strony wynik meczu nie uległ zmianie.
Po turnieju trener był bardzo zadowolony z postawy całej drużyny. Mimo, że nasi zawodnicy byli o dwa tempa wolniejsi od przeciwników co było zauważalne gołym okiem to i tak wywalczyli bardzo wysokie czwarte miejsce.
Warto zaznaczyć, że przez ostatnie trzy tygodnie nasi zawodnicy mieli bardzo ciężkie treningi bowiem był to ostatni dzwonek na przeprowadzenie takiej jednostki treningowej. Teraz przez najbliższy czas nasza drużyna będzie trenować z mniejszym obciążeniem, by szczyt formy przyszedł na początku kwietnia gdzie rozegrana zostanie pierwsza kolejka w lidze mistrzowskiej.
Klasyfikacja końcowa:
1.UKS Śrem
2. Chrobry Gniezno
3. Akademia Piłkarska Reissa
4. Polonia Środa Wlkp.
5/6/ Dwunastka Włocławek/ Warta Międzychód
7/8 Wielkopolska Komorniki/ Lechia Kostrzyn
9.FA Leszno
10. AKF Poznań
11. Akademia Piłkarska Red Box Suchy Las
12.UKS Talent
Polonia wystąpiła w składzie: Marcel Możewski, Adrian Fiołka, Jakub Wujek, Marcin Skrobich, Marcin Malag, Jan Pośledni, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz, Mikołaj Dydymski.
Najnowsze aktualności
-
13.10.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (14/15.10.2023)
Piątkowym meczem Centralnej Ligi Juniorów U-15 zespoły akademii rozpoczęły piłkarski weekend. Polonia 2009 na własnym boisku przegrała 0:2 z Lechem Poznań, choć jeszcze 10 minut przed końcem meczu był bezbramkowy remis. Goście jednak w końcówce zdołali wbić dwa gole.
Piłkarski maraton szykuje się nam w sobotę, bo zostanie rozegranych siedem meczów. Polonia 2008 o trzy punkty powalczy w Słupcy, zaś Polonia 2010 w Wągrowcu. W Środzie Wielkopolskiej swoje spotkania rozegrają Polonia 2011 z Avią Kamionki, Polonia 2013 również z Avią Kamionki, a także Polonia iI 2010 z dziewczynami ze Sparks Poznań.
W niedzielę domowe mecze rozegrają młodzicy młodsi w lidze wojewódzkiej z SMS AP Reissa Ślesin, a także juniorzy 2005 z Orlikiem Miłosław.
-
11.10.2023
Transmisja meczu ze Stolemem
Oczywiście ze spotkania dwunastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się ze Stolem Gniewino przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w niedzielę 15 października o godzinie 14:45.
-
11.10.2023
Turniej żaków w Środzie (2016)
W sobotę zespół żaków F2 Polonii (rocznik 2016) był gospodarzem turnieju ligowego w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju poza zespołami Polonii udział wzięli Zjednoczeni Września, Polanin Strzałkowo oraz Victoria Września.
-
11.10.2023
Gra wewnętrzna żaków (2015)
Z powodu wycofania się sparingpartnera rocznik 2015 zmuszony był rozegrać jedynie gry wewnętrzne. Wszyscy zawodnicy byli bardzo zaangażowani w grę. Mimo niesprzyjającej pogody ekipy miały ogromną frajdę z gry, a młodzi piłkarze byli skupieni na realizowaniu aspektów, nad którymi pracowali w minionym tygodniu.
-
11.10.2023
Orlicy rywalizowali w Śremie (2014)
W sobotę rocznik 2014 brał udział w turnieju ligowym w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który odbywał się w Śremie. Poloniści rywalizowali z Wartą Śrem I, Wartą Śrem II, Kłosem Zaniemyśl, Kotwicą Kórnik oraz Spartą-Sklejką Orzechowo.
-
11.10.2023
Turniej ligowy w Środzie (2013)
W niedzielne przedpołudnie zespół Polonii Środa Wielkopolska był gospodarzem ligowego turnieju orlików E1. Na płycie głównej poza Polonią rywalizowały Avia Kamionki, Orlik Miłosław, UKS Śrem oraz Warta Śrem.
-
10.10.2023
Zacząć wygrywać
Przed piłkarzami Polonii Środa Wielkopolska kolejny mecz sezonu 2023/24. Nasz zespół podejmie na własnym boisku Stolem Gniewino. Dla obu zespołów ze względu na ich sytuację w ligowej tabeli będzie to spotkanie za tak zwane sześć punktów.
-
10.10.2023
Z Talentem na szóstkę (2012)
W sobotnie przedpołudnie zawodnicy trenerów Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego zmierzyli się na boisku Centrum Treningowego Polonii z rówieśnikami z UKS Talent Poznań. Mecz rozegrany w ramach rozgrywek II ligi okręgowej młodzików D2 zakończył się zwycięstwem Polonii 6:1, chociaż to goście jako pierwsi trafili do siatki. Nasz zespół jednak z każdą minutą prezentował się coraz lepiej i potrafił odwrócić losy spotkania.




























































