16.01.2018
Czwarte miejsce w Suchym Lesie (2007)W niedziele 14 stycznia grupa Orlików Starszych wybrała się na kolejny turniej halowy. Tym razem nasz zespół wziął udział w Red Box Cup w Suchym Lesie. W turnieju wzięło udział 12 mocnych zespół. Poloniści w fazie grupowej trafili na takie zespoły jak: Red Box Suchy Las, Orlik Mosina, Warta Poznań, Red Box Katowice i Unia Swarzędz.
We wszystkich 5 meczach grupowych poloniści zebrali aż 11 punktów co pozwoliło zająć 1 miejsce w grupie. 9W półfinale przyszło nam się mierzyć z Lechem Poznań. Niestety po bardzo dobrym, wyrównanym meczu przegrywamy 2:1. Ostatnim meczem w turnieju dla naszego był mecz o 3 miejsce w całym turnieju. W tym meczu graliśmy z Warta Poznań, czyli kolejny bardzo mocny zespół. Emocje były jeszcze większe jak w półfinale z Lechem. Niestety ponownie przegrywamy 3:2, ale należy dodać ze Polonia dwa razy w tym meczu prowadziła.
Wielka szkoda ze ostatecznie zajmujemy 4 miejsce, lecz sam wynik nie jest najważniejszy.
Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony przy odrobinie szczęścia mogliśmy grać w finale, ale taki już jest sport. Brawa dla całego zespołu oraz licznie zebranych kibiców!
Polonia zagrała w składzie: O. Pawlak, K. Jankowski, J. Wujek, M. Skrobich, O. Popis, T. Trójnara, M. Możewski, B. Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
16.03.2023
Transmisja meczu z Sokołem
Ze spotkania 20 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Sokołem Kleczew przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 14:50.
-
14.03.2023
Z Sokołem po raz 24
Już w najbliższa sobotę 18 marca kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie inny Wielkopolski trzecioligowiec – Sokół Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 23 razy.
-
14.03.2023
Horror z happy endem (2008)
W drugiej kolejce Centralnej Ligi Juniora Polonia Środa Wielkopolska udała się na swój pierwszy wyjazdowy mecz. Przeciwnikiem młodych piłkarzy Polonii była Lechia Gdańsk.
-
14.03.2023
Polonia Cup 2023 (2012)
W niedzielę w hali Kobra Arena zawodnicy grupy drugiej Orlików starszych Polonii Środa Wlkp. byli gospodarzami turnieju halowego z serii Polonia Cup 2023. Emocjonujące rozgrywki podzielone były na dwie sesje - poranną i popołudniową, a mecze w systemie "każdy z każdym" trwały 16 minut.
-
14.03.2023
Ostatnie gry kontrolne juniorów
W sobotę 11 marca swój ostatni mecz kontrolny zagrali juniorzy młodsi, którzy na boisku naturalnym w Jarosławcu zmierzyli się z A- klasowym Orkanem Jarosławiec. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych, ale mimo tego spotkanie było ciekawe i dostarczyło mnóstwo emocji.
-
14.03.2023
Wysoka wygrana z UKS-em
Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2022/2023 zespół rezerw Polonii Środa zakończył meczem z drużyną grającą w klasie okręgowej - UKS-em Śrem.
-
13.03.2023
Towarzysko z Mieszkiem (2010)
W sobotę młodzi piłkarze Polonii Środa z rocznika 2010 udali się do Gniezna na sparing z miejscowym zespołem Mieszka Gniezno. Spotkanie zostało rozegrane w formacie 3x 30 minut.
-
12.03.2023
Remis w ostatniej sekundzie
W drugim ligowym wiosennym meczu piłkarze Polonii Środa mierzyli się z beniaminkiem ligowych rozgrywek Unią Solec Kujawski a spotkanie dobywało się na boisku właśnie w Solcu Kujawskim.


























































