16.01.2018
Czwarte miejsce w Suchym Lesie (2007)W niedziele 14 stycznia grupa Orlików Starszych wybrała się na kolejny turniej halowy. Tym razem nasz zespół wziął udział w Red Box Cup w Suchym Lesie. W turnieju wzięło udział 12 mocnych zespół. Poloniści w fazie grupowej trafili na takie zespoły jak: Red Box Suchy Las, Orlik Mosina, Warta Poznań, Red Box Katowice i Unia Swarzędz.
We wszystkich 5 meczach grupowych poloniści zebrali aż 11 punktów co pozwoliło zająć 1 miejsce w grupie. 9W półfinale przyszło nam się mierzyć z Lechem Poznań. Niestety po bardzo dobrym, wyrównanym meczu przegrywamy 2:1. Ostatnim meczem w turnieju dla naszego był mecz o 3 miejsce w całym turnieju. W tym meczu graliśmy z Warta Poznań, czyli kolejny bardzo mocny zespół. Emocje były jeszcze większe jak w półfinale z Lechem. Niestety ponownie przegrywamy 3:2, ale należy dodać ze Polonia dwa razy w tym meczu prowadziła.
Wielka szkoda ze ostatecznie zajmujemy 4 miejsce, lecz sam wynik nie jest najważniejszy.
Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony przy odrobinie szczęścia mogliśmy grać w finale, ale taki już jest sport. Brawa dla całego zespołu oraz licznie zebranych kibiców!
Polonia zagrała w składzie: O. Pawlak, K. Jankowski, J. Wujek, M. Skrobich, O. Popis, T. Trójnara, M. Możewski, B. Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
21.06.2023
Zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska wystartuje w ORLEN I LIGA PZPN
W sezonie 2023/24 nadal będziemy oglądać piłkarki Polonii Środa Wlkp. występujące w Orlen I lidze kobiet. We wtorek 20 czerwca nasz klub wysłał do Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalne potwierdzenie udziału w rozgrywkach.
-
21.06.2023
Porażka po walce (2010)
W rozegranym na Nowym Stadionie Średzkim meczu ostatniej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 3:7 (1:3) z Akademią Piłkarską Reissa Poznań. Nasz zespół dzielnie walczył, ale nie rady sprawić niespodzianki w starciu z silnym rywalem. Wszystkie trzy bramki dla Polonistów zdobył Kamil Jankowiak, dla którego jest to już kolejny hat trick w tym sezonie.
Polonia zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale nie jest jeszcze pewna utrzymania, ponieważ mająca tyle samo punktów Poznańska Trzynastka ma do rozegrania jeszcze mecz z Lechem Poznań. Ten decydujący o losach utrzymania pojedynek zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 17:45.
-
20.06.2023
Koniec sezonu ligowego skrzatów (2016)
W niedzielę zawodnicy z grup skrzatów (roczniki 2016/2017) wzięli udział w ostatnim już turnieju ligowym w sezonie 2022/2023, który został rozegrany w Śremie.
-
20.06.2023
Porażka młodziczek w ostatniej kolejce (2010)
W meczu ostatniej 10. kolejki III ligi okręgowej młodzików młodszych zespół dziewcząt Polonii przegrał na Nowym Stadionie Średzkim 1:5 (0:3) z Pogonią Książ Wielkopolski, która ostatecznie triumfowała w całych rozgrywkach. Polonistki zakończyły sezon na czwartym miejscu, a jedyną bramkę w ostatnim meczu strzeliła Martyna Nowaczyk.
-
19.06.2023
Okazałe zwycięstwo z MKS-em Trzemeszno (2011)
W przedostatniej 13. kolejce I ligi okręgowej drużyna młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska wygrała aż 10:1 (4:1) z MKS Trzemeszno. Dzięki okazałemu zwycięstwu Poloniści zapewnili sobie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek na kolejkę przed końcem sezonu. Bramki dla Polonii strzelali Mikołaj Borczyk - trzy, Jan Marciniak - trzy, Julia Wawroska - dwie, Witold Chojnacki oraz Antoni Kaus.
Drugi zespół niestety przegrał 0:3 z LPFA Poznań/Wełną Skoki i pewnym jest, że zakończy sezon na miejscu w strefie spadkowej.
-
19.06.2023
Polonia najlepsza w III lidze okręgowej! (2010)
Dużych emocji dostarczyła ostatnia kolejka III ligi okręgowej młodzików starszych. Polonia wygrała wyjazdowy mecz z Kotwicą II Kórnik 1:0 (1:0) dzięki bramce Bartosza Kurkowiaka z początku spotkania. W związku z tym, że Avia Kamionki swój mecz z LPFA Poznań/Krzykosy bezbramkowo zremisowała to Poloniści wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!
-
19.06.2023
Cenny remis w Pile (2010)
Młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska zremisowali 1:1 (0:0) w wyjazdowym meczu z KP Piła. Gola na wagę punktu w końcówce spotkania zdobył Łukasz Miszkiewicz. W tabeli Polonia zajmuje piąte miejsce, choć tyle samo punktów zgromadziła szósta Poznańska Trzynastka - młodzi Średzianie mają jednak korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich.
Polonia ostatni mecz rozegra już we wtorek, a jej rywalem będzie AP Reissa Poznań. Poznańska 13 zagra natomiast w czwartek derbowy mecz z Lechem Poznań.
-
19.06.2023
Grad bramek w Zalasewie (2009)
W meczu przedostatniej kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska w Zalasewie wygrał 12:4 (7:1) z Liderem Swarzędz. Świetną skutecznością tego dnia wykazał się Antoni Staszak - zdobywca sześciu bramek. Dwa gole zdobył Stanisław Korzeniewski, a po jednym dołożyli Stanisław Wieliński, Jakub Janiszewski, Stanisław Solarski oraz Karol Jaguś. Poloniści zakończą rozgrywki na trzecim miejscu, choć przed nimi jeszcze ostatni mecz. Na Nowym Stadionie Średzkim zespół zagra z Concordią Murowana Goślina.

























































