16.01.2018
Czwarte miejsce w Suchym Lesie (2007)W niedziele 14 stycznia grupa Orlików Starszych wybrała się na kolejny turniej halowy. Tym razem nasz zespół wziął udział w Red Box Cup w Suchym Lesie. W turnieju wzięło udział 12 mocnych zespół. Poloniści w fazie grupowej trafili na takie zespoły jak: Red Box Suchy Las, Orlik Mosina, Warta Poznań, Red Box Katowice i Unia Swarzędz.
We wszystkich 5 meczach grupowych poloniści zebrali aż 11 punktów co pozwoliło zająć 1 miejsce w grupie. 9W półfinale przyszło nam się mierzyć z Lechem Poznań. Niestety po bardzo dobrym, wyrównanym meczu przegrywamy 2:1. Ostatnim meczem w turnieju dla naszego był mecz o 3 miejsce w całym turnieju. W tym meczu graliśmy z Warta Poznań, czyli kolejny bardzo mocny zespół. Emocje były jeszcze większe jak w półfinale z Lechem. Niestety ponownie przegrywamy 3:2, ale należy dodać ze Polonia dwa razy w tym meczu prowadziła.
Wielka szkoda ze ostatecznie zajmujemy 4 miejsce, lecz sam wynik nie jest najważniejszy.
Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony przy odrobinie szczęścia mogliśmy grać w finale, ale taki już jest sport. Brawa dla całego zespołu oraz licznie zebranych kibiców!
Polonia zagrała w składzie: O. Pawlak, K. Jankowski, J. Wujek, M. Skrobich, O. Popis, T. Trójnara, M. Możewski, B. Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
14.08.2023
Udana inauguracja rezerw
W sobotę 12 sierpnia nowy sezon w piątej lidze rozpoczął zespół rezerw Polonii Środa. Poloniści pod wodzą owego sztabu szkoleniowego w pierwszym spotkaniu mierzyli się na wyjeździe z Lechią Kostrzyn.
-
14.08.2023
Ostatni sprawdzian kobiet
Za zespołem kobiet ostatni sparing przed Orlen I ligą. Przeciwnikiem był zespół Ekstraligi Medyk Polo Market Konin. Pogoda tego dnia nie sprzyjała obu drużynom, upalny dzień dawał się we znaki.
-
11.08.2023
Noteć odpłynęła z punktami
W piątek 11 sierpnia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali pierwsze domowe spotkanie w nowym sezonie. Rywalem średzkiego zespołu był jeden z beniaminków – Noteć Czarnków.
-
11.08.2023
Pokonali Arkę Gdynia (2013)
We wtorek zespół orlików starszych (rocznik 2013) rozegrał mecz kontrolny z zespołem Arki Gdynia, przebywającym na obozie w Licheniu Starym. Nasz zespół przygotowujący się do startu w rozgrywkach ligowych młodzików młodszych pokonał gdyński zespół 8:3.
-
10.08.2023
Przegrany sparing z Unią Swarzędz (2008)
W ostatnim sprawdzianie poprzedzającym start nowego sezonu piłkarze Polonii z rocznika 2008 przegrali na wyjeździe z Unią Swarzędz 1-2 (0-1). Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Filip Stasiak.
-
10.08.2023
Porażka z Arką Gdynia (2011)
We wtorek pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym rozegrali młodzicy starsi (rocznika 2011). Przeciwnikiem naszego zespołu była Arka Gdynia, która przebywa aktualnie na obozie w Licheniu Starym. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arki 6-1.
-
10.08.2023
DepilConcept sponsorem głównym drużyny kobiet
Drużyna kobiet Polonii Środa zdążyła na stałe zadomowić się w Orlen I Lidze. Od tego sezonu będzie występować z nowym partnerem na koszulce. Sponsorem głównym zespołu została poznańska sieć salonów marki DepilConcept!
-
09.08.2023
Terminarz I ligi okręgowej A1 (2005)
Juniorzy starsi Polonii z rocznika 2005 poznali terminarz I ligi okręgowej. Nasi zawodnicy rywalizować będą w grupie drugiej, a początek rozgrywek zaplanowano na weekend 19/20 sierpnia. Poloniści zainaugurują sezon dwoma domowymi meczami z Gromem Plewiska i Kotwicą Kórnik.
























































