16.01.2018
Czwarte miejsce w Suchym Lesie (2007)W niedziele 14 stycznia grupa Orlików Starszych wybrała się na kolejny turniej halowy. Tym razem nasz zespół wziął udział w Red Box Cup w Suchym Lesie. W turnieju wzięło udział 12 mocnych zespół. Poloniści w fazie grupowej trafili na takie zespoły jak: Red Box Suchy Las, Orlik Mosina, Warta Poznań, Red Box Katowice i Unia Swarzędz.
We wszystkich 5 meczach grupowych poloniści zebrali aż 11 punktów co pozwoliło zająć 1 miejsce w grupie. 9W półfinale przyszło nam się mierzyć z Lechem Poznań. Niestety po bardzo dobrym, wyrównanym meczu przegrywamy 2:1. Ostatnim meczem w turnieju dla naszego był mecz o 3 miejsce w całym turnieju. W tym meczu graliśmy z Warta Poznań, czyli kolejny bardzo mocny zespół. Emocje były jeszcze większe jak w półfinale z Lechem. Niestety ponownie przegrywamy 3:2, ale należy dodać ze Polonia dwa razy w tym meczu prowadziła.
Wielka szkoda ze ostatecznie zajmujemy 4 miejsce, lecz sam wynik nie jest najważniejszy.
Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony przy odrobinie szczęścia mogliśmy grać w finale, ale taki już jest sport. Brawa dla całego zespołu oraz licznie zebranych kibiców!
Polonia zagrała w składzie: O. Pawlak, K. Jankowski, J. Wujek, M. Skrobich, O. Popis, T. Trójnara, M. Możewski, B. Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
16.08.2023
Okazałe zwycięstwo na inaugurację (2008)
W pierwszym meczu I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał aż 7:0 (2:0) Jarotę Jarocin. Nasz zespół dominował przez cały mecz i udokumentował to siedmioma trafieniami. Bramki strzelali Mikołaj Kowalski - trzy, Filip Stasiak - dwie, Aleksander Bajon, a ostatni gol to trafienie samobójcze zawodnika rywali.
-
16.08.2023
Daleki wyjazd do Luzina
Nie mają zbyt dużo czasu piłkarze Polonii Środa na rozpamiętywanie porażki z Notecią Czarnków. Już w najbliższą sobotę nasz zespół uda się do dalekiego Luzina aby spotkać się z kolejnym z beniaminków. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie jeden z najmłodszych zespołów w naszej grupie trzeciej ligi – Wikęd Luzino.
-
16.08.2023
Transmisja z Luzina
Ze spotkania trzeciej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Luzinie z tamtejszym zespołem Wikęd Luzino przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w sobotę 19 sierpnia o godzinie 14:50.
-
16.08.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (15.08.2023)
Wczoraj wystartowały rozgrywki ligowe młodzieży. Trzy zespoły Polonii zainaugurowały sezon piłkarski 2023/2024, a dwa z nich odniosły zwycięstwa. Pierwsi do gry przystąpili juniorzy młodsi z rocznika 2008, którzy rywalizują w rozgrywkach rocznika starszego. Poloniści pokonali aż 7:0 Jarotę Jarocin na własnym boisku.
Pierwsze mecze rozegrali też młodzicy. Rocznik 2011 wygrał na wyjeździe 7:1 z LPFA/Wełną Skoki, natomiast rocznik 2012 przegrał 2:4 w wyjazdowej potyczce z UKS AP Reissa Kępno.
-
14.08.2023
Sparingowa porażka w Gnieźnie (2011)
W sobotę na boisku w Gnieźnie zespół młodzików starszych rozegrał cenny mecz kontrolny z miejscowym Mieszkiem Gniezno.
-
14.08.2023
Minimalna porażka w sparingu z Obrą (2012)
W sobotę na boisku piłkarskim w Topoli zespół młodzików młodszych rozegrał mecz kontrolny z rówieśnikami z Obry 1912 Kościan. Emocjonujące i pełne goli widowisko zakończyło się minimalnym zwycięstwem gości.
-
14.08.2023
Zmierzyli się z Talentem Warszawa (2011)
W piątek zespół młodzików młodszych udał się do Jarocina, aby zagrać mecz kontrolny z Talentem Warszawa. Poloniści rozegrali 100 minut podzielone na trzy tercje. Gra zakończyła się zwycięstwem zespołu ze stolicy 7:3.
-
14.08.2023
Pierwsza gra orlików (2013)
W środę w ramach gry kontrolnej nasze zespół orlików starszych Polonii rozegrał mecz z chłopcami rok młodszymi, czyli zespołem orlików młodszych Polonii. Spotkanie rozegrane zostało na boisku trawiastym w Topoli.


























































