16.01.2018
Czwarte miejsce w Suchym Lesie (2007)W niedziele 14 stycznia grupa Orlików Starszych wybrała się na kolejny turniej halowy. Tym razem nasz zespół wziął udział w Red Box Cup w Suchym Lesie. W turnieju wzięło udział 12 mocnych zespół. Poloniści w fazie grupowej trafili na takie zespoły jak: Red Box Suchy Las, Orlik Mosina, Warta Poznań, Red Box Katowice i Unia Swarzędz.
We wszystkich 5 meczach grupowych poloniści zebrali aż 11 punktów co pozwoliło zająć 1 miejsce w grupie. 9W półfinale przyszło nam się mierzyć z Lechem Poznań. Niestety po bardzo dobrym, wyrównanym meczu przegrywamy 2:1. Ostatnim meczem w turnieju dla naszego był mecz o 3 miejsce w całym turnieju. W tym meczu graliśmy z Warta Poznań, czyli kolejny bardzo mocny zespół. Emocje były jeszcze większe jak w półfinale z Lechem. Niestety ponownie przegrywamy 3:2, ale należy dodać ze Polonia dwa razy w tym meczu prowadziła.
Wielka szkoda ze ostatecznie zajmujemy 4 miejsce, lecz sam wynik nie jest najważniejszy.
Nasz zespół zaprezentował się z bardzo dobrej strony przy odrobinie szczęścia mogliśmy grać w finale, ale taki już jest sport. Brawa dla całego zespołu oraz licznie zebranych kibiców!
Polonia zagrała w składzie: O. Pawlak, K. Jankowski, J. Wujek, M. Skrobich, O. Popis, T. Trójnara, M. Możewski, B. Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
06.11.2023
Żacy grali w Brzeźnie (2015)
W sobotę grupa czerwona żaków starszych (rocznik 2015) rozegrała turniej w ramach ostatniej kolejki rozgrywek Wielkopolskiego ZPN w Brzeźnie, którego gospodarzem była Wiara Lecha Poznań/Paczkowo. Mieliśmy przyjemność rywalizować z dwoma zespołami Wiary Lecha, dwoma zespołami Maratończyka Brzeźno, dwoma zespołami 1922 Lechii Kostrzyn oraz UKS APR Swarzędz.
-
06.11.2023
Weekendowe turnieje orlików (2014)
W weekend grupa orlików młodszych (rocznik 2014) wzięła udział w dwóch turniejach ligowych Wielkopolskiego ZPN w Środzie Wielkopolskiej oraz w Zaniemyślu.
-
06.11.2023
Turniej orlików w Kamionkach (2013)
Zespół orlików starszych Polonii Środa (rocznik 2013) rozegrał na boisku w Kamionkach mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z dwoma zespołami Avii Kamionki, Wartą Śrem oraz UKS Śrem.
-
06.11.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (4/5.11.2023)
W miniony weekend drużyny akademii rozegrały tylko cztery mecze ligowe z sześciu zaplanowanych. Dwa zostały przełożone ze względu na stan boisk.
Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli juniorzy 2008, którzy aż 7:1 pokonali na wyjeździe Olimpię Koło. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchały na kolejkę przed końcem są liderem tabeli. Trzy punkty wywalczyła też drużyna Polonii 2008/2009 II, która w końcówce spotkania z Koziołkiem Poznań strzeliła dwa gole i odwróciła tym samym wynik.
Polonia 2009 przegrała 0:6 w wyjazdowym meczu CLJ U-15 z FASE Szczecin, natomiast Polonia 2012 przegrała na boisku w Topoli z KKS 1925 Kalisz 0:4 w lidze wojewódzkiej.
-
05.11.2023
Trzy punkty zostają w Środzie
Do Środy Wielkopolskiej przyjechał beniaminek z Dolnego Śląska Orlen I Ligi - Ślęza Wrocław. Mecz zapowiadał się interesująco ponieważ dziewczyny z Wrocławia przed spotkaniem zajmowały 3 pozycję w tabeli z dorobkiem 17 punktów, a polonistki 2 miejsce z 18 punktami na swoim koncie.
-
05.11.2023
Trzy bramki od Górnika
W niedzielne południe drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku Górnika Konin. Tydzień temu poloniści mieli wolne ze względu na zalane boisku w Kazimierzu Biskupim więc do meczu przystępowali wypoczęci i z wielką chęcią zwycięstwa.
-
04.11.2023
Wolin zdobyty
W sobotnie południe 4 dnia listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem średzkiej ekipy była Vineta Wolin a spotkanie odbyło się na boisku rywali.
-
03.11.2023
Transmisja z Wolina
Ze spotkania piętnastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Vineta Wolin przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w sobotę 4 listopada o godzinie 11:45.


























































