19.02.2019
Czwarte miejsce polonistów (2009)W niedzielę 17 lutego w Środzie Wielkopolskiej odbył się turniej Polonia Karcher Center KT-24 Cup 2019 dla rocznika 2009.
W turnieju wzięły udział: LPFA Swarzędz, Koziołek Poznań, Kotwica Kórnik, UKS Śrem, Unia Swarzędz, Wielkopolska Komorniki oraz dwa zespoły Polonii Środa. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a o zwycięstwie decydowała ilość punktów jaką uzbierały poszczególne drużyny w przypadku takiej samej ilości punktów najpierw decydował bezpośredni mecz, a następnie bilans bramkowy.
Wyniki zespołów Polonii:
Polonia I 0:1 Koziołek Poznań
Polonia I 0:2 Polonia II
Polonia I 0:0 Unia Swarzędz
Polonia I 0:2 Wielkopolska Komorniki
Polonia I 0:0 Kotwica Kornik
Polonia I 1:2 UKS Śrem
Polonia I 3:0 LPFA Swarzędz
Polonia II 6:0 LPFA Swarzędz
Polonia II 2:0 Polonia I
Polonia II 0:1 Koziołek Poznań
Polonia II 2:0 Unia Swarzędz
Polonia II 1:4 UKS Śrem
Polonia II 1:1 Wielkopolska Komorniki
Polonia II 1:0 Kotwica Kórnik
Tego dnia zawodnicy wszystkich zespołów, które brały udział w turnieju pokazały zaangażowanie i wolę walki. Turniej obfitował w dużą ilość zdobytych bramek i pięknych zagrań zawodników. Duże słowa uznania również kieruje dla rodziców i opiekunów, którzy licznie zasiedli na trybunach hali LO i wspierali dopingiem swoje drużyny.
Pierwsza drużyna Polonii zakończyła zmagania na 7 miejscu, a druga drużyna uplasowała się na pechowym dla sportowców 4 miejscu.
Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju została uznana Amelia Guzenda (Polonia Środa Wlkp.)
Klasyfikacja końcowa:
1. Koziołek Poznań– 18 pkt.
2. UKS Śrem - 15 pkt.
3. Unia Swarzędz - 14pkt.
4. Polonia Środa II – 13 pkt.
5. Wielkopolska Komorniki – 9 pkt.
6. LPFA Swarzędz – 7 pkt.
7. Polonia Środa II – 5 pkt
8. Kotwica Kórnik – 0 pkt.
Polonia zagrała w składzie: A. Guzenda, M. Kajdan, A. Staszak, M. Drożdż, A. Rolirad, O. Cieślarczyk, S. Grządzielewski, B. Szymkowiak, A. Antczak, K. Jaguś, B. Kruk, M. Kolasiński, S. Korzeniewski.
Najnowsze aktualności
-
30.07.2016
Spotkanie z piłkarzami
W środę 3 sierpnia o godzinie 19:30 po treningu pierwszego zespołu w ogródku Stadionu Średzkiego odbędzie się przedsezonowe spotkanie sympatyków naszego Klubu z piłkarzami.
-
30.07.2016
Adam Biba zawodnikiem Polonii
W sobotę 30 lipca Zarząd KS Polonia Środa zakontraktował przed startem nowych rozgrywek jeszcze jednego zawodnika. Jest nim bramkarz Adam Biba.
-
30.07.2016
Zwycięstwo z Górnikiem na zdjęciach
Prezentujemy obszerną fotorelację z meczu towarzyskiego w którym Polonia Środa pokonała na własnym boisku Górnika Konin 3:2 (1:1). Autorem zdjęć jest Czesław Kościelski.
-
30.07.2016
Piąty dzień obozu za polonistami
Kolejny dzień obozu młodych piłkarzy Polonii w Pobierowie za nami.
-
30.07.2016
Przygotowania zakończone zwycięstwem
W ostatnim meczu towarzyskim tego lata piłkarze Polonii Środa mierzyli się na własnym boisku zespołem Górnika Konin. Pierwsza połowa była dość wyrównana , a oba zespoły zdobyły po jednej bramce. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście którzy w już w 7 minucie po szybkiej akcji bokiem boiska zakończonej celną wrzutką w pole karne i strzałem na bramkę pokonali Adama Bibę. Polonia wyrównała w 16 minucie po bramce z rzutu karnego strzelonej przez Jakuba Solarka. W tej sytuacji faulowany w polu karnym przez jednego z obrońców Górnika była Mateusz Roszak. Oba zespoły w tej części gry mogły zdobyć po jeszcze jednej bramce ale najpierw w 31 minucie piłkę z linii bramkowej po ładnym uderzeniu głową rywali wybił Paweł Przybyłek, a cztery minuty później fantastyczną paradą popisał się bramkarz Górnika broniąc uderzenie Mateusza Roszaka z około 22 metrów. Po zmianie stron zarysowała się przewaga Polonii która stwarzała więcej groźnych sytuacji. Nasz zespół udokumentował to zdobyciem dwóch bramek. W 56 minucie po dośrodkowaniu rzutu rożnego Damiana Buczmy do bramki trafił Radosław Barabasz, a w 80 minucie Aleksander Giczela dostał piłkę od Adriana Świątka i będąc sam przed bramką dopełnił tylko formalności. Górnik odpowiedział jednym trafieniem z 73 minuty i ostatecznie Polonia wygrała to spotkanie 3:2 (1:1).
-
29.07.2016
Czwarty dzień obozu za polonistami
Dzień czwarty obozu w Pobierowie rozpoczął się porannym treningiem , poprzedzonym śniadaniem o godzinie 8:30. Grupy odbyły trening taktyczny połączony z grą, w której to piłkarze mięli zastosować i wytrenować taktykę wprowadzoną wcześniej w formie pojedynczych ćwiczeń.
-
29.07.2016
Dziewiąty zgrupowania w Dusznikach Zdrój
Ostatni dzień obozu stał pod znakiem przygotowań do powrotu ze zgrupowania. Przed obiadem dziewczęta udały się wraz z trenerem Dawidem Gierałką na spacer po kurorcie, bo tak naprawdę ze względu na trzy jednostki treningowe prawie każdego dnia, wcześniej nie miały okazji aby zobaczyć Duszniki. Natomiast kontuzjowane zawodniczki wraz z trenerem Markiem Gierałką udały się na basen gdzie mogły podleczyć odniesione urazy. Po obiedzie drużyna pożegnała się z gospodarzami ośrodka. Kapitan zespołu Kamila Wiśniewska złożyła podziękowanie za gościnę i wręczyła panu Jerzemu Pytaszowi pamiątkową piłkę ufundowaną przez klub z autografami dziewcząt i trenerów.
-
28.07.2016
Trzeci dzień obozu za polonistami
Dzień trzeci rozpoczął się jak zwykle pysznym, bardzo urozmaiconym śniadaniem o godzinie 8:30.






















































