19.08.2023
Cztery bramki w LuzinieW trzeciej kolejce zmagań trzecioligowych piłkarze Polonii Środa udali się do Luzina aby zmierzyć się tam z miejscowym Wikędem.
Od samego początku piłkarze Polonii Środa musieli walczyć nie tylko z rywalami na boisku ale i z lejącym się z nieba żarem. Szybciej do tych warunków przystosował się średzki zespół. W 16 minucie piłkę po dośrodkowani z rzutu rożnego podbił Piotr Wujec, a uderzeniem przewrotką popisał się Michał Walczak i poloniści objęli prowadzenie. W 28 minucie zawodnik gospodarzy Mateusz Dąbrowski kopnął bez piłki Piotra Skrobosińskiego za co obejrzał czerwoną kartkę i Wikęd musiał sobie radzić w pomniejszonym składzie. Na pięć minut przed końcem Jakub Kreft wykorzystał niefrasobliwość obrony średzkiego zespołu i wpadł z piłką w pole karne ale jego strzał fenomenalnie obronił debiutujący w bramce Polonii Środa Paweł Budzyński. Dwie minuty później poloniści wyprowadzili zabójczy kontratak. Jakub Goliński zagrał piłkę do Miłosza Wódeckiego a ten wpadł z nią w pole karne i pewnym strzałem dał dwubramkowe prowadzenie swojemu zespołowi. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron Wikęd ruszył do ataków chcąc zdobyć bramkę kontaktową. Dwukrotnie Polonię Środa dobrymi interwencjami ratował Paweł Budzyński, a raz piłkę z linii bramkowej wybijał Piotr Wujec. Po godzinie gry trenerzy Polonii Środa przeprowadzili trzy zmiany które zdecydowanie ożywiły poczynania polonistów w ofensywie. W 75 minucie Aleksander Kluczyński idealnie zagrał do wychodzącego na skrzydle Jakuba Golińskiego, a ten będąc już w polu karnym z powrotem odegrał piłkę Kluczyńskiemu. Uderzenie Olka obronił bramkarz Wikędu ale do odbitej piłki jako pierwszy dopadł Jędrzej Drame i bez problemu umieścił w bramce rywali. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie akcję ze środka pola zainicjował Aleksander Kluczyński który podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Golińskiego. Skrzydłowy Polonii Środa będąc w polu karnym idealnie dograł do Jędrzeja Drame a ten dopełnił formalności pakując piłkę do bramki rywali. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Polonia Środa pewnie pokonała Wikęd Luzino 4:0 (2:0) i zainkasowała trzy punkty.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Budzyński – Buczma, Wujec, Pieńczak (75` Durueke), Walczak, Łasocha (60` Kluczyński), Giełda (60` Drame), Goliński, Wódecki (60` Marszałkiewicz), Skrobosiński, Bałdyga (84` Siedlecki)
Wikęd Luzino wystąpił w składzie: Gołoś – Brzuzy (70` Gawron), Kwaśnik (78` Skurat), Wilczyński, Dąbrowski, Regulski (46` Zalow), Kreft (78` Galas), Borski, Kostuch, Petk, Król (62` Machałek).
Bramki: Walczak (16`), Wódecki (42`), Drame (75`), Drame (89`)
Żółte kartki: Kostuch, Kwaśnik, Skurat – Buczma, Marszałkiewicz
Czerwona kartka: Dąbrowski (28`)
Najnowsze aktualności
-
07.04.2026
Młodzicy w kratkę (2014)
Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.
-
07.04.2026
Porażka z Lesznem w końcówce (2013)
Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.
-
07.04.2026
Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)
W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.
-
07.04.2026
Na piątkę z Lechem (2011)
W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.
-
07.04.2026
Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)
Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.
-
07.04.2026
Niedosyt po remisie (2009)
W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.
-
07.04.2026
Klasa A: Porażka po walce
Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.
-
07.04.2026
Kolejne derby Wielkopolski
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w kolejnych derbach Wielkopolski podejmą na własnym boisku Unię Swarzędz.





















































