28.10.2015
Czas na PelikanaPrzed piłkarzami Polonii Środa kolejne trudne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą na własnym boisku absolutnego beniaminka trzeciej ligi zespół Pelikana Niechanowo.
Porażka z Elaną Toruń w dwunastej kolejce przerwała doskonałą serię naszego zespołu siedmiu spotkań bez przegranej. Jednak tegoroczna liga jest bardzo wyrównana, a ze względu na fakt że tylko siedem zespołów utrzyma się w rozgrywkach na przyszły sezon nie można sobie pozwolić na stratę punktów w kolejnych spotkaniach. Dlatego poloniści zapowiadają walkę o komplet punktów w kolejnym spotkaniu w którym rywalem będzie Pelikan Niechanowo. Dużym atutem naszego zespołu będzie własne boisko które w tym sezonie jest twierdzą nie do zdobycia dla rywali. W sześciu spotkaniach na własnym boisku poloniści odnieśli pięć zwycięstw i tylko jedno spotkanie zremisowali. W meczach na własnym boisku podopieczni Mariusza Bekasa strzelili dwanaście bramek tracąc zaledwie trzy. Do składu po odcierpieniu kary za nadmiar żółtych kartek wraca Igor Jurga. Dodatkowo żaden z piłkarzy nie musi pauzować tym razem za kartki ani z powodu urazów. Tym samym wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji naszego szkoleniowca.
Pelikan to bardzo silny zespół i mimo że jest absolutnym beniaminkiem trzeciej ligi zajmuje po dwunastu kolejkach wysoką piąta lokatę z dorobkiem 21 punktów ( o trzy więcej niż nasza Polonia) na swoim koncie. Sezon trzecioligowy zespół z Niechanowa rozpoczynał na ławce trenerskiej z Jerzym Cyrakiem. Jednak w ostatnim czasie trener ten przeniósł się do sztabu szkoleniowego Górnika Zabrze. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca Pelikana zastąpił go bardzo dobrze znany w środowisku piłkarskim Sławomir Majak. Szkoleniowiec ten jako piłkarz wystąpił w 22 meczach reprezentacji Polski, ponadto rozegrał 181 meczów w polskiej ekstraklasie w których strzelił 49 bramek. Występował między innymi w barwach Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź czy w niemieckich Hanover 96 oraz Hansie Rostock, a także w cypryjskim Anarthossis Famagusta. W barwach łódzkiego klubu zdobył tytuł mistrza Polski i zagrał w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pelikan na pewno będzie chciał odczarować średzką twierdzę i wywieźć z naszego miasta jakieś punkty. Jako ciekawostkę warto podać że w barwach zespołu z Niechanowa występuje były piłkarz Polonii Środa Krzysztof Wolkiewicz.
Oba zespoły do tej pory nie miały okazji zagrać ze sobą w oficjalnych rozgrywkach. Parę sezonów temu Pelikan mierzył się a rozgrywkach A klasy z rezerwami Polonii Środa, jednak z pierwszym zespołem do tej pory grał tylko w meczach towarzyskich. Ostatni taki mecz odbył się 31 stycznia 2015 roku na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie. Wtedy wygrali piłkarze Pelikana 6:4 (2:1) a bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Przybyłek, Krzysztof Bartoszak, Igor Jurga i Jakub Solarek.
Spotkanie z Pelikanem rozpocznie się w sobotę 31 października o godzinie 14:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Sponsorem głównym meczu jest właściciel serwisu internetowego: Wirtualna Książka Obiektu Budowlanego. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Najnowsze aktualności
-
02.12.2024
Futsal: Polonistki zakończyły udział w MMP U-17 (Juniorki)
W sobotę nasze juniorki rywalizowały w Bydgoszczy w turnieju I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet U-17. Młode Polonistki grały bardzo ambitnie i odważnie, ale do awansu zabrakło troszkę szczęścia. Było to jednak cenne doświadczenie, które - jesteśmy o tym przekonani - zaowocuje już niebawem, bo przed dziewczynami kolejne wyzwania!
-
30.11.2024
Futsal: Awans Polonii U-17 do II fazy eliminacji (2008/2009)
W hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu nasz zespół wygrał oba swoje mecze - 4:1 z drużyną Futsal Kościan oraz 7:1 z KKF Konin - w turnieju I fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w futsalu. Poloniści, którzy byli gospodarzem zawodów, tym samym zapewnili sobie awans do II fazy eliminacji!
-
27.11.2024
Orlicy zagrali z UKS-em Śrem (2015)
W sobotę 23 listopada obie grupy Polonii Środa Wielkopolska rozegrały gry kontrolne w Śremie przeciwko zespołom miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego.
-
27.11.2024
Zagrały w SBG Cup (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii w weekend brał udział w turnieju SBG Cup, który rozgrywany był w Jarocinie. Nasze zawodniczki rywalizowały z dziewczętami z różnych miast Polski, a rozgrywki zakończyły ostatecznie na dziesiątej pozycji.
-
25.11.2024
Radosny futbol Polonii Środa
Pod koniec listopada ostanie ligowe spotkanie w roku 2024 rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Był to pierwszy mecz rundy rewanżowej a rywalem polonistów była Vineta Wolin. Latem w starciu obu ekip w Wolinie górą była ekipa Polonii wygrywając 2:1 (0:0).
-
25.11.2024
Polonia mistrzem 1. ligi wojewódzkiej (2012)
W zaległym wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej D1 zespół Polonii Środa 2012 wygrał 5:1 (3:1) z Kotwicą Kórnik, zapewniając sobie mistrzostwo 1. ligi wojewódzkiej D1, grupy drugiej! Trzy bramki dla Polonistów strzelił Jeremi Sójka, a po jednym golu dołożyli Kacper Leciej oraz Jakub Jacków. W szesnastu ligowych meczach Polonia odniosła czternaście zwycięstw i dwukrotnie zremisowała z Polonią 1912 Leszno, którą ostatecznie wyprzedziła o dwa punkty.
-
20.11.2024
Warta lepsza o jedną bramkę (Juniorki)
Rozegrany we wtorek mecz juniorek z Wartą Poznań w ramach 2. ligi okręgowej C2 zakończył się wynikiem 2:3 (0:2). Polonistki przegrywały już 0:3, ale w drugiej połowie rzuciły się do odrabiania strat, a bramki dla naszego zespołu strzeliły Nikola Jeziorska oraz Wiktoria Nowicka. Do remisu jednak nie udało się doprowadzić. Polonistki zakończyły rozgrywki na trzecim miejscu.
-
20.11.2024
Transmisja meczu z Vinetą
Zapraszamy na transmisję meczu III ligi grupy drugiej w którym zespół Polonii Środa zmierzy się z Vinetą Wolin
Startujemy w niedzielę 24 listopada o godzinie 15:50.
Transmisja oczywiście z komentarzem.


























































