28.10.2015
Czas na PelikanaPrzed piłkarzami Polonii Środa kolejne trudne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą na własnym boisku absolutnego beniaminka trzeciej ligi zespół Pelikana Niechanowo.
Porażka z Elaną Toruń w dwunastej kolejce przerwała doskonałą serię naszego zespołu siedmiu spotkań bez przegranej. Jednak tegoroczna liga jest bardzo wyrównana, a ze względu na fakt że tylko siedem zespołów utrzyma się w rozgrywkach na przyszły sezon nie można sobie pozwolić na stratę punktów w kolejnych spotkaniach. Dlatego poloniści zapowiadają walkę o komplet punktów w kolejnym spotkaniu w którym rywalem będzie Pelikan Niechanowo. Dużym atutem naszego zespołu będzie własne boisko które w tym sezonie jest twierdzą nie do zdobycia dla rywali. W sześciu spotkaniach na własnym boisku poloniści odnieśli pięć zwycięstw i tylko jedno spotkanie zremisowali. W meczach na własnym boisku podopieczni Mariusza Bekasa strzelili dwanaście bramek tracąc zaledwie trzy. Do składu po odcierpieniu kary za nadmiar żółtych kartek wraca Igor Jurga. Dodatkowo żaden z piłkarzy nie musi pauzować tym razem za kartki ani z powodu urazów. Tym samym wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji naszego szkoleniowca.
Pelikan to bardzo silny zespół i mimo że jest absolutnym beniaminkiem trzeciej ligi zajmuje po dwunastu kolejkach wysoką piąta lokatę z dorobkiem 21 punktów ( o trzy więcej niż nasza Polonia) na swoim koncie. Sezon trzecioligowy zespół z Niechanowa rozpoczynał na ławce trenerskiej z Jerzym Cyrakiem. Jednak w ostatnim czasie trener ten przeniósł się do sztabu szkoleniowego Górnika Zabrze. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca Pelikana zastąpił go bardzo dobrze znany w środowisku piłkarskim Sławomir Majak. Szkoleniowiec ten jako piłkarz wystąpił w 22 meczach reprezentacji Polski, ponadto rozegrał 181 meczów w polskiej ekstraklasie w których strzelił 49 bramek. Występował między innymi w barwach Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź czy w niemieckich Hanover 96 oraz Hansie Rostock, a także w cypryjskim Anarthossis Famagusta. W barwach łódzkiego klubu zdobył tytuł mistrza Polski i zagrał w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pelikan na pewno będzie chciał odczarować średzką twierdzę i wywieźć z naszego miasta jakieś punkty. Jako ciekawostkę warto podać że w barwach zespołu z Niechanowa występuje były piłkarz Polonii Środa Krzysztof Wolkiewicz.
Oba zespoły do tej pory nie miały okazji zagrać ze sobą w oficjalnych rozgrywkach. Parę sezonów temu Pelikan mierzył się a rozgrywkach A klasy z rezerwami Polonii Środa, jednak z pierwszym zespołem do tej pory grał tylko w meczach towarzyskich. Ostatni taki mecz odbył się 31 stycznia 2015 roku na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie. Wtedy wygrali piłkarze Pelikana 6:4 (2:1) a bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Przybyłek, Krzysztof Bartoszak, Igor Jurga i Jakub Solarek.
Spotkanie z Pelikanem rozpocznie się w sobotę 31 października o godzinie 14:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Sponsorem głównym meczu jest właściciel serwisu internetowego: Wirtualna Książka Obiektu Budowlanego. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Najnowsze aktualności
-
09.02.2025
Pewna wygrana w Mogilnie
W sobotę 8 lutego piłkarze Polonii Środa rozegrali dwa mecze towarzyskie. W pierwszym z nich zmierzyli się w Mogilnie z miejscową Pogonią, a w drugim udali się do Szreniawy na mecz z Lipnem Stęszew. Trener Maciej Rozmarynowski podzielił kadrę zespołu na dwie ekipy tak aby każdy zagrał w ten weekend pełne 90 minut.
-
03.02.2025
Remisowo z Miedzią
Zimowe przygotowania piłkarzy Polonii Środa do rundy wiosennej nabierają tempa. W kolejnym meczu towarzyskim tym razem w Lesznie podopieczni Macieja Rozmarynowskiego zmierzyli się z drugim zespołem Miedzi Legnica.
-
30.01.2025
Filip Laskowski odchodzi z Polonii Środa
Kolejny zawodnik opuszcza Polonię Środa Wielkopolska przed startem rundy wiosennej sezonu 2024/25. Tym razem jest to Filip Laskowski którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.
-
27.01.2025
Wygrana w trzecim sparingu
W trzecim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Wągrowcu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z tamtejszym zespołem Nielby. Dla średzkiej ekipy był to drugi mecz towarzysku w tym tygodniu i jednocześnie zwieńczenie bardzo intensywnego tygodnia przygotowań.
-
29.01.2025
Bojana Petkova zawodniczką Polonii Środa
Do zespołu kobiet Polonii Środa Wielkopolska występującym na co dzień w Orlen I lidze kobiet dołączyła reprezentantka Macedonii Bojana Petkova.
-
27.01.2025
Porażka "dwójki" w pierwszym sparingu
W niedzielę drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał pierwszą po przerwie zimowej grę kontrolną. Podopieczni Jakuba Budycha i Michała Stańczyka przegrali 0:5 (0:2) z czwartoligową Wartą Śrem. Polonia zagrała w mocno odmłodzonym zestawieniu - szansę gry otrzymało m.in. sześciu zawodników z rocznika 2008.
-
24.01.2025
Futsal: Terminarz Polonii w MMP U-17
Organizatorzy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu opublikowali terminarz turnieju finałowego w Ustce. Polonia Środa Wielkopolska, która trafiła do grupy D, rywalizację rozpocznie w piątek o godz. 19:10 pojedynkiem z Mistrzem Polski - Rekordem Bielsko-Biała. W sobotę nasz zespół zagra o 13:30 z Okocimskim KS Brzesko i o 20:10 z Eurobusem Przemyśl. Awans do ćwierćfinałów uzyskają dwie najlepsze drużyny.
-
24.01.2025
Luis Henriquez na stażu w Málaga CF !
Z radością informujemy, że nasz trener Luis Henriquez przebywa na tygodniowym stażu w hiszpańskim klubie Málaga CF – znanym zespołem z siedzibą w Maladze, występującym obecnie w LaLiga2. To klub z bogatą historią: 33 sezony w La Liga, 34 w Segunda División oraz wiele sukcesów w hiszpańskich ligach.




























































