28.10.2015
Czas na PelikanaPrzed piłkarzami Polonii Środa kolejne trudne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą na własnym boisku absolutnego beniaminka trzeciej ligi zespół Pelikana Niechanowo.
Porażka z Elaną Toruń w dwunastej kolejce przerwała doskonałą serię naszego zespołu siedmiu spotkań bez przegranej. Jednak tegoroczna liga jest bardzo wyrównana, a ze względu na fakt że tylko siedem zespołów utrzyma się w rozgrywkach na przyszły sezon nie można sobie pozwolić na stratę punktów w kolejnych spotkaniach. Dlatego poloniści zapowiadają walkę o komplet punktów w kolejnym spotkaniu w którym rywalem będzie Pelikan Niechanowo. Dużym atutem naszego zespołu będzie własne boisko które w tym sezonie jest twierdzą nie do zdobycia dla rywali. W sześciu spotkaniach na własnym boisku poloniści odnieśli pięć zwycięstw i tylko jedno spotkanie zremisowali. W meczach na własnym boisku podopieczni Mariusza Bekasa strzelili dwanaście bramek tracąc zaledwie trzy. Do składu po odcierpieniu kary za nadmiar żółtych kartek wraca Igor Jurga. Dodatkowo żaden z piłkarzy nie musi pauzować tym razem za kartki ani z powodu urazów. Tym samym wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji naszego szkoleniowca.
Pelikan to bardzo silny zespół i mimo że jest absolutnym beniaminkiem trzeciej ligi zajmuje po dwunastu kolejkach wysoką piąta lokatę z dorobkiem 21 punktów ( o trzy więcej niż nasza Polonia) na swoim koncie. Sezon trzecioligowy zespół z Niechanowa rozpoczynał na ławce trenerskiej z Jerzym Cyrakiem. Jednak w ostatnim czasie trener ten przeniósł się do sztabu szkoleniowego Górnika Zabrze. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca Pelikana zastąpił go bardzo dobrze znany w środowisku piłkarskim Sławomir Majak. Szkoleniowiec ten jako piłkarz wystąpił w 22 meczach reprezentacji Polski, ponadto rozegrał 181 meczów w polskiej ekstraklasie w których strzelił 49 bramek. Występował między innymi w barwach Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź czy w niemieckich Hanover 96 oraz Hansie Rostock, a także w cypryjskim Anarthossis Famagusta. W barwach łódzkiego klubu zdobył tytuł mistrza Polski i zagrał w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pelikan na pewno będzie chciał odczarować średzką twierdzę i wywieźć z naszego miasta jakieś punkty. Jako ciekawostkę warto podać że w barwach zespołu z Niechanowa występuje były piłkarz Polonii Środa Krzysztof Wolkiewicz.
Oba zespoły do tej pory nie miały okazji zagrać ze sobą w oficjalnych rozgrywkach. Parę sezonów temu Pelikan mierzył się a rozgrywkach A klasy z rezerwami Polonii Środa, jednak z pierwszym zespołem do tej pory grał tylko w meczach towarzyskich. Ostatni taki mecz odbył się 31 stycznia 2015 roku na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie. Wtedy wygrali piłkarze Pelikana 6:4 (2:1) a bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Przybyłek, Krzysztof Bartoszak, Igor Jurga i Jakub Solarek.
Spotkanie z Pelikanem rozpocznie się w sobotę 31 października o godzinie 14:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Sponsorem głównym meczu jest właściciel serwisu internetowego: Wirtualna Książka Obiektu Budowlanego. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Najnowsze aktualności
-
29.08.2024
Hokejowy remis w Lesznie (2012)
W rozegranym w środę wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej D1 zespół Polonii 2012 wydarł punkt Polonii Leszno. Nasz zespół źle wszedł w ten mecz i do przerwy przegrywał 3:1, a na pięć minut przed końcowym gwizdkiem gospodarze prowadzili 6:4. W ostatnich minutach Poloniści zdołali jeszcze zdobyć dwa gole, wyrównując tym samym stan meczu.
-
29.08.2024
Dwa razy 9:1 dla Polonii (2010)
W środę Polonia 2010 rozegrała dwa mecze - w 1. lidze wojewódzkiej oraz 1. lidze okręgowej. Oba mecze zakończyły się identycznym rezultatem, zwycięstwem Polonii 9:1.
-
29.08.2024
Gry orlików ze Zjednoczonymi (2015)
W sobotę grupa biała oraz grupa czerwona rocznika 2015 rozgrywały gry kontrolne na boisku CTP2, a ich przeciwnikami byli Zjednoczeni Września. Był to kolejny mecz w nowej formule dla zawodników - 7x7 po przejściu z kategorii żaka do orlika.
-
29.08.2024
Młodzicy zagrali ze Zjednoczonymi (2013)
W sobotni poranek drugi zespół Polonii 2013 rozegrał grę kontrolną z zespołem Zjednoczonych Września. Mecz został rozegrany na boisku trawiastym w Zielnikach w formule 9x9, w wymiarze 2x40 minut. Przeciwnik był tego dnia bardzo wymagający.
-
29.08.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (28.08.2024)
Aż 32 bramki padły w rozegranych wczoraj trzech meczach drużyn akademii. Nasze zespoły z rocznika 2010 odniosły zwycięstwa 9:1 z Poznańską 13 Poznań II oraz Talentem Poznań, z kolei Polonia 2012 zremisowała aż 6:6 na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno. Nasz zespół przegrywał już 3:6, ale w ostatnich minutach meczu zdołał odrobić straty.
-
27.08.2024
Akademia: Zapowiedź (28.08.2024)
W środę trzy zespoły akademii rozegrają zaległe mecze w swoich ligach. Polonia 2010 na płycie głównej zmierzy się z Poznańską 13 Poznań, natomiast drugi zespół tego rocznika zagra o 19:00 na boisku CTP1 z Talentem Poznań. Wyjazdowe spotkanie rozegra Polonia 2012, która w Lesznie zmierzy się ze swoją imienniczką.
-
27.08.2024
Pierwsze zwycięstwo w lidze wojewódzkiej (2013)
Polonia 2013 odniosła w weekend swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach 1.ligi wojewódzkiej D2. Młodzi Poloniści na wyjeździe wygrali 3:1 (1:1) z Wartą Poznań 2014. W dwóch dotychczasowym meczach nasz zespół zdobył cztery punkty, a w sobotę ich kolejnym rywalem będzie Luboński KS.
-
27.08.2024
Dwucyfrówka w Pleszewie (2012)
Drugie wysokie zwycięstwo w 1. lidze wojewódzkiej D1 odniosła Polonia 2012, która tym razem zdobyła dwucyfrową liczbę bramek. Poloniści wygrali na wyjeździe 10:0 (7:0) ze Stalą Pleszew i z kompletem punktów znajdują się w ligowej czołówce. Już w środę zespół rozegra wyjazdowy mecz z Polonią 1912 Leszno.


























































