28.10.2015
Czas na PelikanaPrzed piłkarzami Polonii Środa kolejne trudne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą na własnym boisku absolutnego beniaminka trzeciej ligi zespół Pelikana Niechanowo.
Porażka z Elaną Toruń w dwunastej kolejce przerwała doskonałą serię naszego zespołu siedmiu spotkań bez przegranej. Jednak tegoroczna liga jest bardzo wyrównana, a ze względu na fakt że tylko siedem zespołów utrzyma się w rozgrywkach na przyszły sezon nie można sobie pozwolić na stratę punktów w kolejnych spotkaniach. Dlatego poloniści zapowiadają walkę o komplet punktów w kolejnym spotkaniu w którym rywalem będzie Pelikan Niechanowo. Dużym atutem naszego zespołu będzie własne boisko które w tym sezonie jest twierdzą nie do zdobycia dla rywali. W sześciu spotkaniach na własnym boisku poloniści odnieśli pięć zwycięstw i tylko jedno spotkanie zremisowali. W meczach na własnym boisku podopieczni Mariusza Bekasa strzelili dwanaście bramek tracąc zaledwie trzy. Do składu po odcierpieniu kary za nadmiar żółtych kartek wraca Igor Jurga. Dodatkowo żaden z piłkarzy nie musi pauzować tym razem za kartki ani z powodu urazów. Tym samym wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji naszego szkoleniowca.
Pelikan to bardzo silny zespół i mimo że jest absolutnym beniaminkiem trzeciej ligi zajmuje po dwunastu kolejkach wysoką piąta lokatę z dorobkiem 21 punktów ( o trzy więcej niż nasza Polonia) na swoim koncie. Sezon trzecioligowy zespół z Niechanowa rozpoczynał na ławce trenerskiej z Jerzym Cyrakiem. Jednak w ostatnim czasie trener ten przeniósł się do sztabu szkoleniowego Górnika Zabrze. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca Pelikana zastąpił go bardzo dobrze znany w środowisku piłkarskim Sławomir Majak. Szkoleniowiec ten jako piłkarz wystąpił w 22 meczach reprezentacji Polski, ponadto rozegrał 181 meczów w polskiej ekstraklasie w których strzelił 49 bramek. Występował między innymi w barwach Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź czy w niemieckich Hanover 96 oraz Hansie Rostock, a także w cypryjskim Anarthossis Famagusta. W barwach łódzkiego klubu zdobył tytuł mistrza Polski i zagrał w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Pelikan na pewno będzie chciał odczarować średzką twierdzę i wywieźć z naszego miasta jakieś punkty. Jako ciekawostkę warto podać że w barwach zespołu z Niechanowa występuje były piłkarz Polonii Środa Krzysztof Wolkiewicz.
Oba zespoły do tej pory nie miały okazji zagrać ze sobą w oficjalnych rozgrywkach. Parę sezonów temu Pelikan mierzył się a rozgrywkach A klasy z rezerwami Polonii Środa, jednak z pierwszym zespołem do tej pory grał tylko w meczach towarzyskich. Ostatni taki mecz odbył się 31 stycznia 2015 roku na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie. Wtedy wygrali piłkarze Pelikana 6:4 (2:1) a bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Przybyłek, Krzysztof Bartoszak, Igor Jurga i Jakub Solarek.
Spotkanie z Pelikanem rozpocznie się w sobotę 31 października o godzinie 14:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Sponsorem głównym meczu jest właściciel serwisu internetowego: Wirtualna Książka Obiektu Budowlanego. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
Najnowsze aktualności
-
18.11.2024
Wysokie zwycięstwo na zakończenie (2008)
W ostatniej kolejce 1. ligi wojewódzkiej juniorów B1 zespół Polonii 2008 wysoko wygrał 5:0 (1:0) z bezpośrednim rywalem w walce o podium - zespołem GES Poznań. Nasi zawodnicy mogą zakończoną właśnie rundę uznać za udaną, ponieważ zajęli trzecie miejsce ze stratą jedynie dwóch punktów do Warty Poznań, która wygrała rozgrywki.
-
18.11.2024
Koniec pucharowej przygody kobiet
W meczu 1/16 finału Orlen Pucharu Polski kobiet piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rywalizowały z MOSiR Lubartów a spotkanie zostało rozegrane na boisku rywalek.
-
18.11.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (16/17.11.2024)
W miniony weekend większość drużyn akademii rozegrała swoje ostatnie ligowe mecze, odnosząc w nich cztery zwycięstwa. Polonia 2008 na zakończenie rozgrywek wygrała 5:0 z zespołem GES Poznań i ostatecznie zakończyła rundę jesienną na trzecim miejscu, do zwycięzcy tracąc dwa punkty. Polonia 2010 II tylko zremisowała z Błękitnymi Owińska, ale już wcześniej zapewniła sobie awans do 2. ligi wojewódzkiej. Juniorki wygrały na wyjeździe 3:1 z Kotwicą Kórnik, zaś Polonia 2012 aż 9:1 pokonała AT Krotoszyn i w ostatnim meczu zawalczy o triumf w rozgrywkach. Polonia 2011 przegrała swój mecz w Lesznie, ale mimo to utrzymała się w 1. lidze wojewódzkiej.
-
17.11.2024
Bez bramek na Stadionie Średzkim
W sobotnie popołudnie na Nowym Stadionie Średzkim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem był absolutny beniaminek tego poziomu rozgrywkowego Wybrzeże Rewalskie Rewal.
-
14.11.2024
Minimalna porażka na Rolibudzie (2011)
W rozegranym w środę meczu 1. ligi wojewódzkiej C2 zespół Polonii Środa 2011 doznał na stadionie lekkoatletycznym minimalnej porażki z SMS AP Reissa Ślesin. Mimo tego Poloniści są już pewni utrzymania i wiosną będą rywalizować już w nieco zmodyfikowanej lidze wojewódzkiej.
-
14.11.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (16/17.11.2024)
Większość naszych zespołów w nadchodzący weekend rozegra ostatnie w rundzie jesiennej mecze o ligowe punkty. Trzy sobotnie spotkania rozegrane zostaną na średzkich boiskach, ponadto jeden domowy mecz zaplanowano też na wtorek.
-
18.11.2024
Gry kontrolne orlików (2015)
W poprzedni weekend zespół Polonii 2015 rozegrał dwa ciekawe mecze kontrolne. Grupa biała zmierzyła się z rok młodszymi kolegami z Lecha Poznań, natomiast grupa czerwona rywalizowała z Czarnymi Czerniejewo.
-
14.11.2024
Euronauka powraca
Lubię wracać tam, gdzie byłem... bo zatęskniłem! Euronauka wraca do grona sponsorów KS Polonia Środa Wlkp. i to od razu jako srebrny partner.



























































