06.03.2023
CLJ U-15: Remisowy debiut (2008)
W debiutanckim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 (trampkarze starsi, rocznik 2008) Polonia Środa Wielkopolska po emocjonującym pojedynku zremisowała na Nowym Stadionie Średzkim 3:3 (1:2) z Orlenem Gdańsk. Bramki dla Polonistów w tym spotkaniu strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, a także Paweł Sarna.
Mecz nie rozpoczął się dobrze z Polonistów, bo już w 12. minucie goście zdobyli bramkę. Po dobrze wyprowadzonym kontrataku zawodnik Orlenu wystawił swojemu partnerowi piłkę do pustej bramki i było 0:1. Gospodarze bardzo szbko mogli wyrównać, ale po podaniu Mikołaja Kowalskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt lekko uderzył Mikołaj Szymański. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już chwilę później, po błędzie golkipera Polonii zawodnik Orlenu przejął piłkę i podał koledze, który miał przed sobą pustą bramkę - chybił jednak uderzając nad poprzeczkę.
W kolejnych minutach Orlen nadal atakował i znów miał sytuację sam na sam po długim podaniu za linię obrony. Tym razem jednak zawodnik druzyny gości mocno chybił. W 21. minucie goście jednak się nie pomylili. Przed polem karnym piłkę stracił Kamil Orwat, a Igor Hasa pewnie pokonał bramkarza Polonii.
Po straconej bramce Poloniści znów zagrali nieco odważniej i mieli sytuacje bramkowe. Najpierw z rzutu wolnego obok bramki uderzył Mikołaj Kowalski. Kolejna okazja została już jednak wykorzystana. Po podaniu Mikołaja Szymańskiego za linię obrony Mikołaj Kowalski uprzedził obrońcę i lekkim strzałem obok bramkarza trafił do bramki.
Po przerwie jako pierwsi zaatakowali goście, ale to Poloniści w 48. minucie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu Bartosza Idziaszka z rzutu rożnego głową bramkarza pokonał Mikołaj Kowalski. Dwie minuty poźniej jednak Orlen znów objął prowadzenie. Goście wykorzystali gapiostwo defensywy Polonii i po kolejnym podaniu za linię obrony bramkarza pokonał Wojciech Kujawski.
Goście mieli kolejne okazje, aby podwyższyć prowadzenie, ale dobrze interweniował bramkarz Polonii. Po jednej z jego interwencji Poloniści przeprowadzili kontratak. Miłosz Kowalski podał do Wiktora Motyla, a ten wystawił piłkę Pawłowi Sarnie, który trafił do pustej bramki. W końcowych minutach mecz był otwarty i oba zespoły miały swoje okazje, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15
5 marca 2023, godz. 15:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 3:3 (1:2) UKS Orlen Gdańsk
Mikołaj Kowalski 40+5, 43, Paweł Sarna 50 - Wojciech Kujawski 12, Igor Hasa 21, 45
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 15. Nikodem Bliskowski, 4. Kamil Orwat, 5. Patryk Karczewski, 2. Bartosz Idziaszek - 14. Dawid Mikołajczak (51, 17. Oleksii Steblin), 6. Aleksander Bajon (79, 16. Alan Nowakowski), 8. Mikołaj Kowalski - 10. Wiktor Motyl, 9. Paweł Sarna (72, 13. Filip Stasiak), 7. Mikołaj Szymański (46, 11. Filip Zawodni). Nie zagrali: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski, 19. Adrian Wojciechowski.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
Orlen: 1. Szymon Świadek - 2. Kacper Czerowałów (67, 28. Oliwier Sak), 4. Maksymilian Rawiński, 5. Igor Mączkowski, 6. Fabian Ziółkowski, 7. Igor Hasa (80+5, 22. Igor Górecki), 8. Dawid Gliszczyński, 9. Jakub Jendrzejewski (71, 27. Jakub Petryszyn), 10. Kacper Cwajda, 11. Wojciech Kujawski (79, 24. Jakub Nowak), 19. Jan Marosi (56, 3. Igor Twardowski). Nie zagrali: 12. Bartosz Baran - 18. Hubert Kudlik.
trener: Krzysztof Wilk.
żółte kartki: Wiktor Motyl - Kacper Czerowałów, Igor Hasa, Szymon Świadek.
sędziował: Mateusz Sipura.
Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Pogoń Szczecin 0:2 Lechia Gdańsk
Gwardia Koszalik 0:3 Lech Poznań
FASE Szczecin 1:2 Warta Poznań
Najnowsze aktualności
-
10.02.2018
Pierwszy test mecz na obozie
Już w niedzielę zawodnicy Polonii Środa Wlkp. rozegrają pierwszy mecz sparingowy podczas obozu w Wałbrzychu. Poloniści zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.
-
10.02.2018
Pierwszy dzień obozu okiem kamery
Krótki materiał wideo z pierwszego dnia obozu seniorów Polonii w Wałbrzychu, a w nim między innymi Przemek Otuszewski krawcową, poloniści kibicujący Stochowi czy Krzysztof Bartoszak który tym razem chce zwiedzić cały hotel a nie tylko basen... :-) Miłego oglądania...
-
10.02.2018
Obóz w Wałbrzychu – dzień pierwszy
W sobotę 10 lutego w godzinach porannych piłkarze Polonii Środa wyjechali na dziewięciodniowe zgrupowanie do ośrodka Aqua Zdrój w Wałbrzychu.
-
09.02.2018
Porażka z Mieszkiem (2000/01)
W środę 7 lutego juniorzy starsi zagrali pierwszy w tym okresie przygotowawczym mecz sparingowy w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem, który na co dzień występuje w Lidze Wojewódzkiej.
-
09.02.2018
Poloniści wyjeżdżają na obóz
W sobotę 10 lutego we wczesnych godzinach porannych piłkarze trzecioligowej Polonii Środa udadzą się na dziewięciodniowy obóz sportowy do Wałbrzycha.
-
07.02.2018
Skromna wygrana z Gromem
Polonia Środa pokonuje w kolejnym meczu towarzyskim rozegranym tej zimy czwarto ligowy Grom Plewiska 1:0 (1:0). Bramkę zdobył w 32 minucie Oskar Kozłowski.
-
07.02.2018
Dwie polonistki w kadrze Wielkopolski
Dwie zawodniczki Polonii Środa – Dominika Hyża i Beata Nowak zostały ponownie powołane do Wielkopolskiej Kadry U16. Zgrupowanie szkoleniowe rozpocznie się 16 lutego i potrwa do 23 lutego.
-
07.02.2018
Czwarte miejsce w Mosinie (2009)
W sobotę dnia 03.02.18 r. dwa nasze zespoły wybrały się na turniej do Mosiny, którego organizatorem był zespół KS 1920 Mosina. Na turnieju zjawiło się osiem zespołów. Poza naszymi zespołami zagrały: KS 1920 Mosina, TS Orzeł Granowo, AK Pecna, Unia Swarzędz, AK Reissa Dębiec.
























































