06.03.2023
CLJ U-15: Remisowy debiut (2008)
W debiutanckim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 (trampkarze starsi, rocznik 2008) Polonia Środa Wielkopolska po emocjonującym pojedynku zremisowała na Nowym Stadionie Średzkim 3:3 (1:2) z Orlenem Gdańsk. Bramki dla Polonistów w tym spotkaniu strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, a także Paweł Sarna.
Mecz nie rozpoczął się dobrze z Polonistów, bo już w 12. minucie goście zdobyli bramkę. Po dobrze wyprowadzonym kontrataku zawodnik Orlenu wystawił swojemu partnerowi piłkę do pustej bramki i było 0:1. Gospodarze bardzo szbko mogli wyrównać, ale po podaniu Mikołaja Kowalskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt lekko uderzył Mikołaj Szymański. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już chwilę później, po błędzie golkipera Polonii zawodnik Orlenu przejął piłkę i podał koledze, który miał przed sobą pustą bramkę - chybił jednak uderzając nad poprzeczkę.
W kolejnych minutach Orlen nadal atakował i znów miał sytuację sam na sam po długim podaniu za linię obrony. Tym razem jednak zawodnik druzyny gości mocno chybił. W 21. minucie goście jednak się nie pomylili. Przed polem karnym piłkę stracił Kamil Orwat, a Igor Hasa pewnie pokonał bramkarza Polonii.
Po straconej bramce Poloniści znów zagrali nieco odważniej i mieli sytuacje bramkowe. Najpierw z rzutu wolnego obok bramki uderzył Mikołaj Kowalski. Kolejna okazja została już jednak wykorzystana. Po podaniu Mikołaja Szymańskiego za linię obrony Mikołaj Kowalski uprzedził obrońcę i lekkim strzałem obok bramkarza trafił do bramki.
Po przerwie jako pierwsi zaatakowali goście, ale to Poloniści w 48. minucie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu Bartosza Idziaszka z rzutu rożnego głową bramkarza pokonał Mikołaj Kowalski. Dwie minuty poźniej jednak Orlen znów objął prowadzenie. Goście wykorzystali gapiostwo defensywy Polonii i po kolejnym podaniu za linię obrony bramkarza pokonał Wojciech Kujawski.
Goście mieli kolejne okazje, aby podwyższyć prowadzenie, ale dobrze interweniował bramkarz Polonii. Po jednej z jego interwencji Poloniści przeprowadzili kontratak. Miłosz Kowalski podał do Wiktora Motyla, a ten wystawił piłkę Pawłowi Sarnie, który trafił do pustej bramki. W końcowych minutach mecz był otwarty i oba zespoły miały swoje okazje, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15
5 marca 2023, godz. 15:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 3:3 (1:2) UKS Orlen Gdańsk
Mikołaj Kowalski 40+5, 43, Paweł Sarna 50 - Wojciech Kujawski 12, Igor Hasa 21, 45
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 15. Nikodem Bliskowski, 4. Kamil Orwat, 5. Patryk Karczewski, 2. Bartosz Idziaszek - 14. Dawid Mikołajczak (51, 17. Oleksii Steblin), 6. Aleksander Bajon (79, 16. Alan Nowakowski), 8. Mikołaj Kowalski - 10. Wiktor Motyl, 9. Paweł Sarna (72, 13. Filip Stasiak), 7. Mikołaj Szymański (46, 11. Filip Zawodni). Nie zagrali: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski, 19. Adrian Wojciechowski.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
Orlen: 1. Szymon Świadek - 2. Kacper Czerowałów (67, 28. Oliwier Sak), 4. Maksymilian Rawiński, 5. Igor Mączkowski, 6. Fabian Ziółkowski, 7. Igor Hasa (80+5, 22. Igor Górecki), 8. Dawid Gliszczyński, 9. Jakub Jendrzejewski (71, 27. Jakub Petryszyn), 10. Kacper Cwajda, 11. Wojciech Kujawski (79, 24. Jakub Nowak), 19. Jan Marosi (56, 3. Igor Twardowski). Nie zagrali: 12. Bartosz Baran - 18. Hubert Kudlik.
trener: Krzysztof Wilk.
żółte kartki: Wiktor Motyl - Kacper Czerowałów, Igor Hasa, Szymon Świadek.
sędziował: Mateusz Sipura.
Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Pogoń Szczecin 0:2 Lechia Gdańsk
Gwardia Koszalik 0:3 Lech Poznań
FASE Szczecin 1:2 Warta Poznań
Najnowsze aktualności
-
16.02.2018
Jutro sparing z Zagłębiem II Lubin
Ostatnim akcentem średzkiej Polonii podczas obozu w Wałbrzychu będzie mecz sparingowy z rezerwami ekstraklasowego Zagłębia Lubin.
-
15.02.2018
Obóz w Wałbrzychu – dzień szósty
W czwartek 15 lutego rozpoczął się szósty dzień zgrupowania polonistów w Wałbrzychu.
-
15.02.2018
Szósty dzień obozu okiem kamery
Szósty dzień obozu w Wałbrzychu za nami... z materiału dowiecie się jak on minął naszym piłkarzom... zobaczycie kto ma najzgrabniejsze nogi w zespole, gdzie wybierał się Marcin Duchała, oraz jak trener Korbik poradził sobie ze strzałami naszych piłkarzy. Miłego oglądania...
-
14.02.2018
Multimedia po meczu z Lechią
Mamy dla Was multimedia po środowym meczu towarzyskim w którym Polonia Środa zremisowała z Lechią Dzierżoniów 2:2 (1:0).
-
14.02.2018
Piąty dzień obozu okiem kamery
Jesteście ciekawi co robili poloniści piątego dnia obozu w Wałbrzychu? Ten materiał jest dla Was. Zobaczycie kto jest najlepszy w Polonii, kogo pozdrawia Krzysztof Kaźmierczak a takze bramkę jaką poloniści stracili z Lechią z zupełnie innej perspektywy... ale to nie wszystko. Miłego oglądania... :-)
-
14.02.2018
Obóz w Wałbrzychu – dzień piąty
W środę poloniści rozpoczęli piąty dzień zimowego obozu w Wałbrzychu. Mimo pojawiającego się już zmęczenia poloniści z pełnym zaangażowaniem przystąpili do zajęć treningowych.
-
14.02.2018
Remis z Lechią
Polonia Środa zremisowała w kolejnym meczu towarzyskim rozgrywanym na obozie w Wałbrzychu z Lechią Dzierżoniów 2:2 (1:0). Ozdobą spotkania na pewno była bramka zdobyta przez Łukasza Białożyta w 83 minucie z około 60 metrów. Pierwszą bramkę dla Polonii zdobył w 28 minucie Damian Buczma.
-
13.02.2018
Czwarty dzień obozu okiem kamery
Czwarty dzień obozu polonistów przebiegał pod znakiem ciężkich treningów... na poniższym materiale dowiecie się jaki hymn zna Jakub Solarek, zobaczycie Krzyśka Bartoszaka w roli kamerzysty oraz polonistów w kriokomorze... miłego oglądania.

























































