06.03.2023
CLJ U-15: Remisowy debiut (2008)
W debiutanckim meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 (trampkarze starsi, rocznik 2008) Polonia Środa Wielkopolska po emocjonującym pojedynku zremisowała na Nowym Stadionie Średzkim 3:3 (1:2) z Orlenem Gdańsk. Bramki dla Polonistów w tym spotkaniu strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, a także Paweł Sarna.
Mecz nie rozpoczął się dobrze z Polonistów, bo już w 12. minucie goście zdobyli bramkę. Po dobrze wyprowadzonym kontrataku zawodnik Orlenu wystawił swojemu partnerowi piłkę do pustej bramki i było 0:1. Gospodarze bardzo szbko mogli wyrównać, ale po podaniu Mikołaja Kowalskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt lekko uderzył Mikołaj Szymański. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już chwilę później, po błędzie golkipera Polonii zawodnik Orlenu przejął piłkę i podał koledze, który miał przed sobą pustą bramkę - chybił jednak uderzając nad poprzeczkę.
W kolejnych minutach Orlen nadal atakował i znów miał sytuację sam na sam po długim podaniu za linię obrony. Tym razem jednak zawodnik druzyny gości mocno chybił. W 21. minucie goście jednak się nie pomylili. Przed polem karnym piłkę stracił Kamil Orwat, a Igor Hasa pewnie pokonał bramkarza Polonii.
Po straconej bramce Poloniści znów zagrali nieco odważniej i mieli sytuacje bramkowe. Najpierw z rzutu wolnego obok bramki uderzył Mikołaj Kowalski. Kolejna okazja została już jednak wykorzystana. Po podaniu Mikołaja Szymańskiego za linię obrony Mikołaj Kowalski uprzedził obrońcę i lekkim strzałem obok bramkarza trafił do bramki.
Po przerwie jako pierwsi zaatakowali goście, ale to Poloniści w 48. minucie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu Bartosza Idziaszka z rzutu rożnego głową bramkarza pokonał Mikołaj Kowalski. Dwie minuty poźniej jednak Orlen znów objął prowadzenie. Goście wykorzystali gapiostwo defensywy Polonii i po kolejnym podaniu za linię obrony bramkarza pokonał Wojciech Kujawski.
Goście mieli kolejne okazje, aby podwyższyć prowadzenie, ale dobrze interweniował bramkarz Polonii. Po jednej z jego interwencji Poloniści przeprowadzili kontratak. Miłosz Kowalski podał do Wiktora Motyla, a ten wystawił piłkę Pawłowi Sarnie, który trafił do pustej bramki. W końcowych minutach mecz był otwarty i oba zespoły miały swoje okazje, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15
5 marca 2023, godz. 15:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 3:3 (1:2) UKS Orlen Gdańsk
Mikołaj Kowalski 40+5, 43, Paweł Sarna 50 - Wojciech Kujawski 12, Igor Hasa 21, 45
Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 15. Nikodem Bliskowski, 4. Kamil Orwat, 5. Patryk Karczewski, 2. Bartosz Idziaszek - 14. Dawid Mikołajczak (51, 17. Oleksii Steblin), 6. Aleksander Bajon (79, 16. Alan Nowakowski), 8. Mikołaj Kowalski - 10. Wiktor Motyl, 9. Paweł Sarna (72, 13. Filip Stasiak), 7. Mikołaj Szymański (46, 11. Filip Zawodni). Nie zagrali: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Oliwier Pacholski, 19. Adrian Wojciechowski.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
Orlen: 1. Szymon Świadek - 2. Kacper Czerowałów (67, 28. Oliwier Sak), 4. Maksymilian Rawiński, 5. Igor Mączkowski, 6. Fabian Ziółkowski, 7. Igor Hasa (80+5, 22. Igor Górecki), 8. Dawid Gliszczyński, 9. Jakub Jendrzejewski (71, 27. Jakub Petryszyn), 10. Kacper Cwajda, 11. Wojciech Kujawski (79, 24. Jakub Nowak), 19. Jan Marosi (56, 3. Igor Twardowski). Nie zagrali: 12. Bartosz Baran - 18. Hubert Kudlik.
trener: Krzysztof Wilk.
żółte kartki: Wiktor Motyl - Kacper Czerowałów, Igor Hasa, Szymon Świadek.
sędziował: Mateusz Sipura.
Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Pogoń Szczecin 0:2 Lechia Gdańsk
Gwardia Koszalik 0:3 Lech Poznań
FASE Szczecin 1:2 Warta Poznań
Najnowsze aktualności
-
12.04.2018
Zwycięstwo z AKF Poznań (2006)
W środę 11.04.2018 o godz. 17.00 na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała pierwsze spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 w rundzie wiosennej z zespołem Akademii Kreatywnego Futbolu Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środy 2-1.
-
12.04.2018
Pewne punkty w Luboniu
W sobotnie popołudnie drugi zespół średzkiej Polonii udał się na ligowe spotkanie do Lubonia, gdzie podejmował miejscową Stellę.
-
11.04.2018
Białożyt daje trzy punkty Polonii
W środę 11 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrali zaległe spotkanie 20 kolejki III ligi w którym zmierzyli się we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Dla naszego zespołu była to doskonała okazja do zainkasowania kompletu punktów po nieudanym wyjeździe do Torunia.
-
10.04.2018
We Wronkach czeka Lech
W środę zespół Polonii czeka nadrobienie ligowych zaległości. We Wronkach podopieczni Tomasza Dłużyka zagrają z rezerwami Lecha Poznań.
-
10.04.2018
Rodon gra z nami!
Grono naszych Partnerów stale się powiększa i z niekłamaną radością informujemy, że dołączył do nas Rodon - salon z częściami samochodowymi najwższej jakości.
-
10.04.2018
Udana inauguracja żaków młodszych (2010)
Zespół Pawła Juszczyka wygrał wszystkie trzy mecze na pierwszym w tej rundzie turnieju w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Drużyna żaka młodszego (2010) zdobyła w turnieju 13 bramek tracąc jedynie 2.
-
10.04.2018
Skromna wygrana z Koziołkiem (2004)
W drugim meczu mistrzowskim na wiosnę poloniści podejmowali na boisku w Środzie beniaminka ligi czyli zespół Koziołka Poznań. Był to na pewno dobry moment aby dobrze rozpocząć rozgrywki ligowe na własnym obiekcie. Jesienią poloniści gładko pokonali rywala, jednak spotkania rewanżowe bywają już nieco trudniejsze.
-
10.04.2018
Rozgromili Wartę Śrem (2007)
W niedziele 8 kwietnia o godzinie 11:00 odbył się kolejny mecz Orlików Starszych. Tym razem rywalem średzian był zespół Warty Śrem. Spotkanie bardzo ciekawie się zapowiadało, ponieważ oba zespoły walczą o awans do grupy mistrzowskiej.























































