03.03.2023
CLJ U-15: Historyczna inauguracja! (zapowiedź)
W niedzielę 5 marca dojdzie do historycznego meczu w dziejach naszego klubu - Polonia Środa Wielkopolska zadebiutuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15! Na Nowym Stadionie Średzkim podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego zagrają z UKS Orlen Gdańsk.
Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15
5 marca 2023, godz. 15:00 - Środa Wielkopolska (CSiR - Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska - UKS Orlen Gdańsk
Zapowiedź:
Rywale Polonii w zeszłym sezonie rywalizowali już w CLJ U-15. W gronie ośmiu zespołów zajęli szóste miejsce, mając na koncie 16 punktów. Gdańszczanie wyprzedzili w ligowej tabeli spadkowiczów - Jaguara Gdańsk oraz AP Reissa Poznań.
Dla Średzian będzie to debiut w tych rozgrywkach. Pół roku temu na drdze do awansu stanął Jaguar Gdańsk, ale już w tym sezonie sztuka awansu udała się po wyeliminiowaniu w barażach Sucharów Suchy Las oraz Arki Gdynia.
Poloniści intensywnie przygotowowywali się do rundy wiosennej, rozegrali wiele meczów sparingowych oraz odbyli obóz w Bydgoszczy.
Uprawnionych do gry w CLJ U-15 jest na ten moment 23 zawodników:
- Jakub Pawlaczyk (bramkarz)
- Mikołaj Świdurski (bramkarz)
- Aleksander Bajon
- Gabriel Baszczyński
- Nikodem Bliskowski
- Bartosz Idziaszek
- Patryk Karczewski
- Stanisław Korzeniewski
- Mikołaj Kowalski
- Jakub Michalak
- Dawid Mikołajczak
- Wiktor Motyl
- Alan Nowakowski
- Kamil Orwat
- Oliwier Pacholski
- Eryk Popis
- Paweł Sarna
- Filip Stasiak
- Oleksii Steblin
- Bartosz Szwałek
- Mikołaj Szymański
- Adrian Wojciechowski
- Filip Zawodni
W porównaniu do rundy jesiennej do zespołu dołączył Dawid Mikołajczak z TPS-u Winodrady Poznań. Do swojego macierzysteku klubu Stali Pleszew wrócili natomiast wypożyczeni Szymon Makowiecki oraz Szymon Zając.
Najnowsze aktualności
-
26.09.2024
Porażka z LPFA Krzykosy (2012)
W sobotę kolejny mecz w 2. lidze okręgowej rozegrała druga grupa rocznika 2012 naszej akademii. Młodzi Poloniści na boisku CTP przegrali z LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy 0:16 (0:5).
-
26.09.2024
Wysoka wygrana w Krotoszynie (2012)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2012. W meczu 1. ligi wojewódzkiej Polonia 2012 wygrała na wyjeździe aż 13:2 (5:2) z zespołem Akademii Talentów Krotoszyn. Poloniści pozostają niepokonani i prowadzą w rozgrywkach, choć tyle samo punktów zgromadziła Polonia 1912 Leszno. Druga drużyna rywalizująca w 1. lidze okręgowej przegrała swój wyjazdowy mecz z Avią Kamionki 1:6. Ponadto drużyna rozegrała w niedzielę dodatkowy mecz w zastępstwie za zespół juniorek Polonii. W meczu 2. ligi okręgowej C2 (rocznik 2011) nasz zespół wysoko wygrał w UKS-em Śrem.
-
25.09.2024
Z nową miotłą w Świnoujściu
W sobotę 28 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Świnoujścia na pojedynek z tamtejszą Flotą.
-
25.09.2024
Sześć punktów na start (Juniorki)
Od dwóch zwycięstw rozpoczęły juniorki Polonii rywalizację w lidze wojewódzkiej. Polonistki najpierw na własnym boisku wygrały 3:2 (0:1) ze Sparks Poznań po trzech golach Nikoli Jeziorskiej, natomiast w niedzielę na wyjeździe 4:0 pokonały drużynę Medyka II Konin. Bramki w tym meczu zdobywały Wiktoria Nowicka - dwie, Blanka Olejnik oraz Nikola Jeziorska.
-
25.09.2024
Domowa porażka z Liderem (2011)
Mimo walecznej postawy nie udało się Polonistom z rocznika 2011 pokonać na własnym boisku Lidera Swarzędz. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale po przerwie zespół Polonii nie ustrzegł się błędów i przegrywał 0:2. Polonia szybko złapała kontakt po trafieniu Kuby Kucharskiego, ale jak się potem okazało był to jedyny gol tego dnia dla naszej drużyny. Goście natomiast przypieczętowali swoje zwycięstwo trafiając jeszcze w 68. minucie. Dobrze z kolei spisał się drugi zespół, który w wyjazdowym pojedynku wygrał 8:5 (3:1) z MKS Trzemeszno.
-
25.09.2024
Zwycięstwo w Solcu z LPFA (2010)
Trzy punkty w Solcu wywalczyła druga drużyna rocznika 2010, która rywalizuje w 2. lidze okręgowej! Poloniści wygrali z grającym tam LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy 3:0, choć do przerwy gole nie padały. Do siatki rywali dwa razy trafił Marcel Kaleta, a jednego gola zdobył Dawid Gołębiak. Po dwóch meczach nasz zespół ma na koncie cztery punkty.
-
25.09.2024
Cenne zwycięstwo z Lechem (2010)
W swoim ósmym meczu 1. ligi wojewódzkiej zespół Polonii 2010 odniósł ósme zwycięstwo! Tym razem Poloniści pokonali niepokonanego dotąd Lecha Poznań 2011! Wynik spotkania szybko otworzył Łukasz Miszkiewicz, a przed przerwą trafiali jeszcze Kamil Jankowiak i Nikodem Odwrot. Ten wynik zwiastował łatwe zwycięstwo, ale goście w drugiej połowie ruszyli do odrabiania strat. Ostatecznie udało się się zdobyć tylko dwa gole i do nasz zespół cieszył się ze zwycięstwa 3:2.
-
25.09.2024
Zwycięstwa w Owińskach i Kiszkowie (2008)
Polonia 2008 musiała się mocno napocić, aby wywieźć z Owińsk trzy punkty. Nasz zespół przegrywał od 25. minuty, ale jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania. W drugiej połowie Poloniści szybko wyszli na prowadzenie, ale nie potrafili uzyskać bezpiecznej przewagi. Dopiero w doliczonym czasie gry zwycięstwo przypieczętował Oliwier Pacholski. Drugi zespół roczników 2008 oraz 2009 wygrał w Kiszkowie aż 12:0, a spotkanie przebiegało pod dyktando Polonistów, którzy już do przerwy strzelili aż osiem goli.




























































