20.02.2021
Ciekawy sparing z KKS KaliszW drugim rozgrywanym w sobotę 20 lutego spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii Środa mierzyli się z drugoligowym KKS Kalisz. Na to spotkanie trener Krzysztof Kapuściński zabrał najmocniejszą osiemnastkę jaką jak sam mówi obecnie dysponuje.
Od początku meczu rozgrywanego na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kaliszu spotkanie toczone było w szybkim tempie a swoje okazje strzeleckie miały obydwa zespoły. W 13 minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłkę w nim przyjął jeden z piłkarzy KKS-u i strzałem z około 11 metrów pokonał Mateusza Janczara. Chwilę później mogło być już 2:0 dla rywali ale tym razem udanie interweniował Luis Henriquez który wybił piłkę na rzut rożny. W 24 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Szynki na bramkę rywali uderzał Szymon Zgarda ale na posterunku był bramkarz rywali. Sześć minut później kolejna szybka akcja Polonii Środa kończy się uderzeniem sprzed pola karnego Jędrzeja Kujawy po którym bramkarz rywali z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką swojej bramki. W 37 minucie świetne dośrodkowanie Pawła Mandrysza na bramkę wyrównującą zamienia Adrian Szynka. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i po czterdziestu pięciu minutach mieliśmy remis 1:1.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 66 minucie KKS Kalisz wyszedł na prowadzenie po tym jak Mateusza Janczara z bliska pokonał jeden z graczy gospodarzy. Chwilę później mogło być już 3:1 ale tym razem pewną interwencją popisał się średzki bramkarz broniąc uderzenie jednego z zawodników KKS-u. W 85 minucie KKS Kalisz dopiął swego i podwyższył prowadzenie. Szybka akcja prawą stroną i dogranie na 5 metr do wbiegającego partnera kończy się trzecią bramką dla gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia przegrywa z KKS Kalisz 1:3 (1:1)
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Henriquez, Borucki, Skrobosiński (73` Szynka), Kozłowski (46` Chraplak), Kujawa, Zgarda, Mandrysz (60` Buczma), Nowak (46` Biegański), Szynka (65` Sobkowiak), Brychlik (60` Pawlak).
KKS 1925 Kalisz wystąpił w składzie: Molenda (46` Krakowiak) - Kendzia (46` Waleńcik), Gawlik, Radzewicz - Sabiłło, Hołota, Kaszuba (46` Łuszkiewicz), Tunkiewicz (74` Borecki), Néstor Gordillo, Kamiński (76` Smoliński) - Majewski.
Bramki: Gordillo (13`), Waleńcik (65`), Majewski (86`) - Szynka (37`)
Najnowsze aktualności
-
20.01.2026
MMP U-17 w futsalu: Polonia poznała rywali i terminarz! (2009/2010)
Polonia U-17 poznała rywali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu! Trzeci rok z rzędu nasz zespół będzie rywalizował z Rekordem Bielsko-Biała, który będzie gospodarzem turnieju, a także z Okocimskim KS Canpack Brzesko oraz AP Kowale/UG Gdańsk. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-8 lutego. Opublikowany został już także terminarz rozgrywek, który prezentujemy poniżej.
-
19.01.2026
HPP: Polonia nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Zespół Polonii 2013 zakończył udział w tegorocznej edycji Halowego Pucharu Prezesa. Poloniści zakończyli zmagania w grupie mistrzowskiej na 3. miejscu za plecami APR Lampart Jarocin i Zjednoczonych Września, które uzyskały awans do turnieju finałowego.
-
19.01.2026
Futsal: Polonia U-17 awansowała na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski! (2009/2010)
Polonia 2009/2010 wygrała sobotni turniej III fazy eliminacji i awansowała na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu! W hali Kobra Arena nasz zespół wygrał wszystkie mecze, a kluczowe okazało się zwycięstwo w trzecim meczu z KS Gniezno, kiedy to Mateusz Fórmaniak zapewnił zwycięstwo 2:1 strzelając gola trzy sekundy przed końcową syreną. Do finałów, które zostaną rozegrane 6-8 lutego w Bielsku-Białej, awansowały również Jantar Ustka i KS Gniezno.
-
17.01.2026
Jakub Wilczyński zawodnikiem Polonii Środa
Walcząca o awans do drugiej ligi Polonia Środa Wielkopolska mocno rozkręca się na rynku transferowym. Tym razem nowym graczem klubu ze Sportowej 12 został napastnik Jakub Wilczyński.
-
12.01.2026
HPP: Polonia rywalizuje w grupie mistrzowskiej (2013)
W niedzielę zespół Polonii 2013 rywalizował w pierwszym z dwóch turniejów grupy mistrzowskiej strefy konińskiej o Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Poloniści w pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zajmują trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do dającego awans drugiego miejsca. O awansie do finałów wojewódzkich zdecydują sobotnie zmagania we Wrześni.
-
10.01.2026
Nowi już strzelają…
Kończąc pierwszy tydzień zimowych przygotowań w sobotę 10 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali grę wewnętrzną. Odbyła się ona na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czerwonaku.
-
10.01.2026
Kacper Źmudź wzmacnia Polonię Środa
Nie zwalnia tempa zimowa ofensywa transferowa Polonii Środa. Lider rozgrywek trzecioligowych sięga po kolejnego dynamicznego skrzydłowego, a jest nim gracz z rocznika 2003 - Kacper Żmudź.
-
10.01.2026
Adam Iwiński zawodnikiem Polonii Środa
Nowym zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska został skrzydłowy Adam Iwiński który zasila średzką ekipę na zasadzie wypożyczenia z drugoligowego Sokoła Kleczew.

























































