10.09.2014
Centra pokonała PolonięŚredzka Polonia jechała do Ostrowa Wlkp. pod wodzą nowego trenera Mariusza Bekasa który zastąpił na tym stanowisku Czesława Owczarka. Poloniści koniecznie chcieli podtrzymać dobrą passę i wygrać kolejny mecz.
Od samego początku lepiej na boisku wyglądali piłkarze Polonii którzy z zaangażowaniem walczyli o każdy metr boiska. W 13 minucie bramkarza Centry strzałem z około 16 metrów próbował zaskoczyć Krzysztof Bartoszak. Było to jednak uderzenie niecelne. W 20 minucie Jakub Solarek zagrał w pole karne do Krzysztofa Bartoszaka. Jednak naszego napastnika uprzedził bramkarz Centry i zażegnał niebezpieczeństwo. Sześć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z boku boiska piłka dość szczęśliwie spadła pod nogi Dawida Kuczyńskiego który nie miał problemów z najbliższej odległości umieścić ją w bramce. W 32 minucie bramkarza Centry próbował zaskoczyć Jakub Solarek ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Jeszcze przed przerwą ponownie z dystansu strzelał Krzysztof Bartoszak ale ponownie był to strzał niecelny. Do przerwy Polonia przegrywa 1:0. W przewie meczu trener Bekas dokonał dwóch zmian. Na boisko weszli Dominik Mucha i Krystian Pawlak. Po zmianie stron poloniści chcieli szybko doprowadzić do wyrównania. W 47 minucie uderzał Krzysztof Bartoszak ale bramkarz wybił piłkę na rzut różny. Minutę później ten sam zawodnik zdobył bramkę dla Polonii ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spalona i trafienia nie uznał. W 50 minucie na bramkę rywali uderzał Radosław Barabasz. Jednak ponownie niecelnie. Kiedy wydawało się że Polonia zdobędzie w końcu bramkę gospodarze podwyższyli na 2:0. Po dośrodkowaniu z boku boiska głową Adriana Lisa pokonał Jakub Michalski. Gospodarze długo nie cieszyli się dwubramkowym prowadzeniem. W 55 minucie po podaniu Jakuba Solarka ze skrzydła przewrotką uderzył Krzysztof Bartoszak i piłka zatrzepotała w siatce rywali. W 61 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Centry po faulu Radosława Barabasza na Jakubie Michalskim. Do piłki podszedł Tomasz Adamiak i pewnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki zdobył gola dla Centry. Polonia próbowała odwrócić losy tego meczu ale gospodarze dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z nich w 78 minucie niewiele brakowało a Centra podwyższyła by prowadzenie. Na nasze szczęście jednak zawodnik Centry minął się z futbolówką i nie zdołała jej opanować. W 80 minucie w środku pola dość brutalnie sfaulowany został Paweł Przybyłek. Kapitan naszego zespołu po tym faulu odepchnął zawodnika rywali za co zobaczył drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Polonia musiała radzić sobie w dziesięciu. Jeszcze w 87 minucie we zamieszaniu pod bramką Centry próbował strzelać Krystian Pawlak ale było to uderzenie niecelne. Mimo doliczonych przez sędziego 5 minut żadnej ze stron nie udało się już strzelić bramki i ostatecznie Polonia uległa Centrze 3:1.
Polonia wystąpiła w składzie: Lis – Buczma, Barabasz, Grzelak, Warot, Jurga (46` Pawlak), Chmielecki, Przybyłek, Stańczyk (46` Mucha), Bartoszak, Solarek.
Centra wystąpiła w składzie: Żółtek – Wiącek, Piróg, Adamiak, Wandzel, Garbarek, Strączykowski, Mierzyński, Rodin (75`Sikora) , Kuczyński (62`Stawinski), Michalski (90`Płokarz)
Najnowsze aktualności
-
01.07.2016
Ruszyła transferowa karuzela
W piątek 1 lipca piłkarze Polonii Środa wznowili treningi przed trzecioligowym sezonem piłkarskim 2016/17. Wśród trenujących piłkarzy pojawiło się pięciu nowych graczy którzy już wzmocnili nasz zespół przed nowym sezonem.
-
01.07.2016
Poloniści wznowili treningi
W piątek 1 lipca piłkarze Polonii Środa wznowili treningi po letniej przerwie między sezonowej.
-
30.06.2016
Pierwszy test z Wisłą Płock
W piątek 1 lipca piłkarze średzkiej Polonii wznowią treningi przed nowym sezonem piłkarskim. A już w sobotę 2 lipca na boisku treningowym w Grodzisku Wlkp. poloniści zagrają pierwsze spotkanie towarzyskie. Ich rywalem będzie beniaminek Ekstraklasy Wisła Płock.
-
29.06.2016
Podsumowanie pierwszego zespołu część 2
Za nami 30 spotkań trzeciej ligi kujawsko pomorsko wielkopolskiej sezonu 2015/16 w wykonaniu piłkarzy Polonii Środa. W drugiej części podsumowania skupimy się na statystykach indywidualnych poszczególnych zawodników.
-
27.06.2016
Czterech polonistów w kadrach Wielkopolski
Czterech zawodników Polonii Środa z różnych grup wiekowych zostało powołanych na lipcowe konsultacje szkoleniowo selekcyjne do reprezentacji Wielkopolski które odbędą się w Łężeczkach.
-
26.06.2016
Żaki zaliczą sezon do udanych (2007)
Miniony sezon rozgrywkowy w wykonaniu podopiecznych Marcina Duchały czyli zawodników z rocznika 2007 z pewnością można zaliczyć do udanych.
-
25.06.2016
Polonia zagra z Wisłą Płock
Nieznacznej zmianie uległy plany zespołu Polonii Środa podczas letniego okresu przygotowawczego do nowego sezonu trzeciej ligi. Na sam początek przygotowań polonistów sprawdzi beniaminek Ekstraklasy Wisła Płock.
-
25.06.2016
Bardzo udany sezon część 1
Jakiś czas temu zakończył się jakże udany dla Polonii sezonu 2015/16 w trzeciej lidze kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Piłkarze Polonii Środa po 30 kolejkach zajęli ostatecznie szóste miejsce w ligowej tabeli uzyskując awans do nowej zreorganizowanej trzeciej ligi. Dziś prezentujemy pierwszą część podsumowania dokonań naszych piłkarzy na boiskach trzecioligowych w minionym już sezonie.





















































