10.09.2014
Centra pokonała PolonięŚredzka Polonia jechała do Ostrowa Wlkp. pod wodzą nowego trenera Mariusza Bekasa który zastąpił na tym stanowisku Czesława Owczarka. Poloniści koniecznie chcieli podtrzymać dobrą passę i wygrać kolejny mecz.
Od samego początku lepiej na boisku wyglądali piłkarze Polonii którzy z zaangażowaniem walczyli o każdy metr boiska. W 13 minucie bramkarza Centry strzałem z około 16 metrów próbował zaskoczyć Krzysztof Bartoszak. Było to jednak uderzenie niecelne. W 20 minucie Jakub Solarek zagrał w pole karne do Krzysztofa Bartoszaka. Jednak naszego napastnika uprzedził bramkarz Centry i zażegnał niebezpieczeństwo. Sześć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z boku boiska piłka dość szczęśliwie spadła pod nogi Dawida Kuczyńskiego który nie miał problemów z najbliższej odległości umieścić ją w bramce. W 32 minucie bramkarza Centry próbował zaskoczyć Jakub Solarek ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Jeszcze przed przerwą ponownie z dystansu strzelał Krzysztof Bartoszak ale ponownie był to strzał niecelny. Do przerwy Polonia przegrywa 1:0. W przewie meczu trener Bekas dokonał dwóch zmian. Na boisko weszli Dominik Mucha i Krystian Pawlak. Po zmianie stron poloniści chcieli szybko doprowadzić do wyrównania. W 47 minucie uderzał Krzysztof Bartoszak ale bramkarz wybił piłkę na rzut różny. Minutę później ten sam zawodnik zdobył bramkę dla Polonii ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spalona i trafienia nie uznał. W 50 minucie na bramkę rywali uderzał Radosław Barabasz. Jednak ponownie niecelnie. Kiedy wydawało się że Polonia zdobędzie w końcu bramkę gospodarze podwyższyli na 2:0. Po dośrodkowaniu z boku boiska głową Adriana Lisa pokonał Jakub Michalski. Gospodarze długo nie cieszyli się dwubramkowym prowadzeniem. W 55 minucie po podaniu Jakuba Solarka ze skrzydła przewrotką uderzył Krzysztof Bartoszak i piłka zatrzepotała w siatce rywali. W 61 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Centry po faulu Radosława Barabasza na Jakubie Michalskim. Do piłki podszedł Tomasz Adamiak i pewnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki zdobył gola dla Centry. Polonia próbowała odwrócić losy tego meczu ale gospodarze dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z nich w 78 minucie niewiele brakowało a Centra podwyższyła by prowadzenie. Na nasze szczęście jednak zawodnik Centry minął się z futbolówką i nie zdołała jej opanować. W 80 minucie w środku pola dość brutalnie sfaulowany został Paweł Przybyłek. Kapitan naszego zespołu po tym faulu odepchnął zawodnika rywali za co zobaczył drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Polonia musiała radzić sobie w dziesięciu. Jeszcze w 87 minucie we zamieszaniu pod bramką Centry próbował strzelać Krystian Pawlak ale było to uderzenie niecelne. Mimo doliczonych przez sędziego 5 minut żadnej ze stron nie udało się już strzelić bramki i ostatecznie Polonia uległa Centrze 3:1.
Polonia wystąpiła w składzie: Lis – Buczma, Barabasz, Grzelak, Warot, Jurga (46` Pawlak), Chmielecki, Przybyłek, Stańczyk (46` Mucha), Bartoszak, Solarek.
Centra wystąpiła w składzie: Żółtek – Wiącek, Piróg, Adamiak, Wandzel, Garbarek, Strączykowski, Mierzyński, Rodin (75`Sikora) , Kuczyński (62`Stawinski), Michalski (90`Płokarz)
Najnowsze aktualności
-
13.07.2016
Mecz z Tarnovią w obiektywie
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu towarzyskiego jaki odbył się w Środzie Wlkp., a w którym Polonia zmierzyła się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Autorem zdjęć jest Czesław Kościelski.
-
13.07.2016
Remis z Tarnovią Tarnowo
W kolejnym meczu towarzyskim Polonia Środa zremisowała na własnym boisku z Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:2 (2:1). Bramki dla Polonii zdobyli w 10 minucie Mateusz Roszak, a w 40 minucie Adrian Świątek. Dla rywali trafiali w 31 minucie Szymon Jeżewski i w 47 minucie Kamil Korczyński.
-
12.07.2016
Kolejny mecz towarzyski
W kolejnym spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii Środa spotkają się z reprezentantem IV ligi – zespołem Tarnovii Tarnowo Podgórne. Spotkanie odbędzie się w środę 13 lipca o godzinie 18:00 na Średzkim Stadionie.
-
12.07.2016
Chemik Bydgoszcz w III lidze
Nieoczekiwanie zmienił się jeden z rywali średzkiej Polonii w rozgrywkach trzeciej ligi grupa 2. Z rozgrywek wycofał się zespół ROL KO Konojady, a jego miejsce zajął Chemik Bydgoszcz.
-
11.07.2016
Nasi rywale: Bałtyk Gdynia
Kolejnym zespołem który prezentujemy naszym sympatykom w ramach cyklu Nasi rywale jest Bałtyk Gdynia. Zespół ten w nowej III lidze to jeden z czterech reprezentantów województwa pomorskiego.
-
10.07.2016
Poloniści wrócili z obozu
W niedzielę przed południem nasza drużyna wróciła do Środy Wlkp. z obozu piłkarskiego w Buczu.
-
09.07.2016
Mecz z Sokołem na zdjęciach
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu towarzyskiego Polonii Środa z Sokołem Kleczew. Zdjęcia wykonał Czesław Kościelski.
-
09.07.2016
Porażka z Sokołem
W kolejnym meczu towarzyskim rozegranym w Buczu piłkarze Polonii Środa ulegli Sokołowi Kleczew 0:2 (0:0). Rywale bramki zdobyli w 51 minucie - Krystian Sobieraj i w 80 minucie Arkadiusz Bajerski.






















































