10.09.2014
Centra pokonała PolonięŚredzka Polonia jechała do Ostrowa Wlkp. pod wodzą nowego trenera Mariusza Bekasa który zastąpił na tym stanowisku Czesława Owczarka. Poloniści koniecznie chcieli podtrzymać dobrą passę i wygrać kolejny mecz.
Od samego początku lepiej na boisku wyglądali piłkarze Polonii którzy z zaangażowaniem walczyli o każdy metr boiska. W 13 minucie bramkarza Centry strzałem z około 16 metrów próbował zaskoczyć Krzysztof Bartoszak. Było to jednak uderzenie niecelne. W 20 minucie Jakub Solarek zagrał w pole karne do Krzysztofa Bartoszaka. Jednak naszego napastnika uprzedził bramkarz Centry i zażegnał niebezpieczeństwo. Sześć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z boku boiska piłka dość szczęśliwie spadła pod nogi Dawida Kuczyńskiego który nie miał problemów z najbliższej odległości umieścić ją w bramce. W 32 minucie bramkarza Centry próbował zaskoczyć Jakub Solarek ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Jeszcze przed przerwą ponownie z dystansu strzelał Krzysztof Bartoszak ale ponownie był to strzał niecelny. Do przerwy Polonia przegrywa 1:0. W przewie meczu trener Bekas dokonał dwóch zmian. Na boisko weszli Dominik Mucha i Krystian Pawlak. Po zmianie stron poloniści chcieli szybko doprowadzić do wyrównania. W 47 minucie uderzał Krzysztof Bartoszak ale bramkarz wybił piłkę na rzut różny. Minutę później ten sam zawodnik zdobył bramkę dla Polonii ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spalona i trafienia nie uznał. W 50 minucie na bramkę rywali uderzał Radosław Barabasz. Jednak ponownie niecelnie. Kiedy wydawało się że Polonia zdobędzie w końcu bramkę gospodarze podwyższyli na 2:0. Po dośrodkowaniu z boku boiska głową Adriana Lisa pokonał Jakub Michalski. Gospodarze długo nie cieszyli się dwubramkowym prowadzeniem. W 55 minucie po podaniu Jakuba Solarka ze skrzydła przewrotką uderzył Krzysztof Bartoszak i piłka zatrzepotała w siatce rywali. W 61 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Centry po faulu Radosława Barabasza na Jakubie Michalskim. Do piłki podszedł Tomasz Adamiak i pewnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki zdobył gola dla Centry. Polonia próbowała odwrócić losy tego meczu ale gospodarze dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z nich w 78 minucie niewiele brakowało a Centra podwyższyła by prowadzenie. Na nasze szczęście jednak zawodnik Centry minął się z futbolówką i nie zdołała jej opanować. W 80 minucie w środku pola dość brutalnie sfaulowany został Paweł Przybyłek. Kapitan naszego zespołu po tym faulu odepchnął zawodnika rywali za co zobaczył drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Polonia musiała radzić sobie w dziesięciu. Jeszcze w 87 minucie we zamieszaniu pod bramką Centry próbował strzelać Krystian Pawlak ale było to uderzenie niecelne. Mimo doliczonych przez sędziego 5 minut żadnej ze stron nie udało się już strzelić bramki i ostatecznie Polonia uległa Centrze 3:1.
Polonia wystąpiła w składzie: Lis – Buczma, Barabasz, Grzelak, Warot, Jurga (46` Pawlak), Chmielecki, Przybyłek, Stańczyk (46` Mucha), Bartoszak, Solarek.
Centra wystąpiła w składzie: Żółtek – Wiącek, Piróg, Adamiak, Wandzel, Garbarek, Strączykowski, Mierzyński, Rodin (75`Sikora) , Kuczyński (62`Stawinski), Michalski (90`Płokarz)
Najnowsze aktualności
-
08.08.2016
Nowe twarze: Adam Biba
Adam Biba urodził się 4 stycznia 1999 roku. Zawodnik ten mimo młodego wieku ma już na swoim koncie Mistrzostwo Polski juniorów młodszych wywalczone z Lechem Poznań, a w Polonii ma zająć miejsce między słupkami zawieszonego Adriana Lisa.
-
08.08.2016
M. Bekas: Możemy tylko przeprosić kibiców
Sytuacje bramkowe po naszej stronie były ale nie zostały one wykorzystane. W końcowych fragmentach meczu odkryliśmy się bardzo, chcieliśmy ofensywnie zagrać i spróbować zmienić coś jeszcze w tym meczu. Niestety nadzialiśmy się na ataki gości i ten wynik jest taki a nie inny za co możemy tylko przeprosić – mówił po meczu z Jarotą szkoleniowiec Polonii Środa Mariusz Bekas.
-
08.08.2016
Skrót meczu z Jarotą
Prezentujemy skrót meczu Polonii Środa z Jarotą Jarocin rozegranego 7 sierpnia 2016 roku.
-
08.08.2016
Zwycięstwo i porażka drużyny kobiet
Kolejne dwa sparingi rozegrały nasze panie. W sobotę udały się do Wolsztyna aby zmierzyć się z beniaminkiem II ligi miejscowym „Gromem”.
-
08.08.2016
Porażka z Jarotą na inaugurację okiem aparatu
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu pierwszej kolejki III ligi sezonu 2016/17 w której to Polonia Środa uległa na własnym boisku Jarocie Jarocin 0:4 (0:1). Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
07.08.2016
Pogrom na inaugurację
Inauguracja nowego sezonu piłkarskiej w zreorganizowanej III lidze nie wypadała po myśli kibiców i zawodników Polonii Środa. Średzka drużyna przegrała przed własną publicznością 0:4 (0:1) z Jarotą Jarocin i po pierwszej kolejce zajmuje ostatnią lokatę w ligowej tabeli.
-
06.08.2016
(2000) Wygrana z Kanią Gostyń
Drużyna juniorów młodszych po powrocie z obozu z Pobierowa kontynuuje przygotowania do sezonu na obiektach klubowych. W ich ramach udała się we czwartek 4 sierpnia do Gostynia, aby tam rozegrać sparing z miejscową Kanią. Przy pięknej pogodzie , na bardzo dobrym boisku obie drużyny mogły zaprezentować swoje umiejętności.






















































