19.05.2014
Cenne punkty juniorów z Wartą PoznańSobotnie spotkanie naszych juniorów młodszych przy wygranej dawało polonistom szansę zrównania się punktami z zespołem Warty.
Już w pierwszej akcji meczu Szymon Chudy dał sygnał, że tego spotkania bez walki nie oddamy. Gra w pierwszych minutach toczyła się w środkowej strefie boiska, gdyż każda ze stron próbowała przejąć inicjatywę na boisku. Groźne akcje przeprowadzali napastnicy obydwóch zespołów, jednak bramkarze spisywali się bez zarzutów. Prowadzenie nasi chłopcy uzyskali po bardzo dobrej akcji, gdzie Jędrzej Kujawa zagrał piłkę za plecy obrońców Warty do Marcina Szymorka, ten uciekł z piłką do końcowej linii boiska i wystawił ją do nadbiegającego Dawida Chąpinskiego, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Zespół Warty mógł wyrównać w 36min strzałem z rzutu wolnego, jednak do piłki która odbiła się od poprzeczki i naszego bramkarza najszybciej dobiegł Dawid Chąpinski i zażegnał niebezpieczeństwo. Do przerwy nasz zespół prowadził 1:0. Druga połowa zaczęła idealnie dla naszej drużyny, gdyż już w 41min Dawid Chąpinski po podaniu od Szymona Chudego strzelił drugiego gola. Siedem minut później mogło być po meczu jednak swojej trzeciej sytuacji na bramkę nie zamienił Dawid Chąpinski. Od tego momentu inicjatywę na boisku przejął zespół Warty, który próbował odrobić straty. Kolejny raz na wysokości zadania musiała stanąć nasza obrona wspierana przez pozostałych kolegów. W 60 min Polonia straciła bramkę po niecelnym podaniu naszego obrońcy, który zagrał piłkę do przeciwnika a ten strzałem z ok.20m pokonał naszego bramkarza. Od tego momentu Warta próbował doprowadzić do wyrównania, jednak tylko na chęciach się skończyło, ponieważ nasi zawodnicy na to nie pozwolili.
W tym meczu podopieczni Ireneusza Janickiego wystąpili w następującym składzie: bramkarz- Dawid Machajewski, obrona: Kaźmierczak Karol, Kaźmierczak Krzysztof, Piotr Skrobosiński, Stanisław Kiel, pomoc: Jędrzej Kujawa, Jan Filipiak (60’ Rafał Kościelniak), Dawid Chąpinski napastnicy- Michał Górzyński , Marcin Szymorek (Mikołaj Kmieciak50’), Chudy Szymon (70’Mikolaj Zys). W rezerwie pozostał: Bartosz Wolski, Maciej Jóźwiak, Marcin Typański, Szymon Puzicki. Żółtą kartkę otrzymał Jędrzej Kujawa.
Najnowsze aktualności
-
19.11.2012
Weekendowe granie trzecioligowców
Tydzień temu zakończone zostały jesienne rozgrywki III ligi w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nie wszystkie zespoły opuściły jednak boiska piłkarskie.
-
19.11.2012
Brązowy medal orlików młodszych w Śremie
Tydzień od zakończenia zmagań ligowych a średzkie orliki młodsze zaliczyły już drugi turniej i jak na razie idzie bardzo dobrze, ponieważ w ubiegłą sobotę poloniści udali się do Śremu na turniej halowy który organizowany był przez drużynę Szóstki Śrem dla rocznika 2003 i młodszych.
-
19.11.2012
Polonia TV: Polonia II Środa - Pelikan Niechanowo
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z niedzielnego meczu na szczycie poznańskiej klasy A pomiędzy rezerwami średzkiej Polonii, a Pelikanem Niechanowo. Mimo wielu dogodnych sytuacji dla naszego zespołu spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
-
18.11.2012
Wyniki niedzielnych meczów 15. kolejki klasy A
Dzisiaj zakończona została ostatnia jesienna kolejka poznańskiej klasy A. W meczu na szczycie Polonia II Środa podzieliła się punktami z Pelikanem Niechanowo i to właśnie Pelikan został mistrzem jesieni.
-
18.11.2012
Statystyki z meczu na szczycie klasy A
Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszego meczu na szczycie poznańskiej klasy A w którym rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zremisowały na własnym boisku z Pelikanem Niechanowo 2:2.
-
18.11.2012
Szczęśliwy remis dla Pelikana Niechanowo
W dzisiejszym meczu na szczycie poznańskiej klasy A rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zremisowały z Pelikanem Niechanowo 2:2.
-
17.11.2012
Wyniki sobotnich meczów 15. kolejki klasy A
Dzisiaj rozegrano trzy z siedmiu spotkań ostatniej tej jesieni, 15. kolejki poznańskiej klasy A grupy I.
-
16.11.2012
Podsumowanie rundy jesiennej
Za nami już 16. kolejek sezonu 2012/13 piłkarskiej III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Poloniści w porównaniu do innych zespołów rozegrali 15. spotkań, co ma związek z przerwaniem meczu przeciwko Noteciance Pakość.























































